PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : today 50 ile 60 km

golfy
01 Ağustos 2006, 14:11
arkadaşlar,
geçen ay bir today 50 ile motor dünyasına adım atmıştım. İlk başlangıç ve çoğunlukla yazlıkta ihtiyacım olduğu için bu şirin modeli seçtim (bana vosvosu hatırlatıyor önden baktığımda). Yazlık Şarköyde Tekirdağı geçtikten sonra anayoldan devam etmem, İnecik'den giden yolu kullanırım, yaklaşık 30 km'lik asfalt köy yoludur. İki adet dik bir adet de orta diklikte yokuşu vardır. Düz yol ise, açık tarlaların arasında olduğu için çok rüzgarlıdır. Düz yolda mesele yoktu ancak bahsettiğim iki dik yokuşta motor oldukça zorlandı. 50-60 km hızla girdiğim yokuşun ortasında hız rüzgarın da etkisiyle 20'ye düştü. 30 km'lik bu yoldan sonra yine 30 km'lik "Karıştıran" denilen virajı ve inişi çıkışı bol yola girdim. Yolu araba ile defalarca kullandığım için çok iyi biliyorum. Diğer yoldan farklı olarak burada yokuşlar tepelerin arasında olduğu için rüzgar almadığından dolayı tırmanışlar daha kolay oldu ve bizim vosvos fazla bayılmadı. Ortalama çıkış hızım 30-35 km idi ve motor bayılma emareleri göstermedi. Yaklaşık 10 dakikalık bir mola ile tüm yolu 1,5 saatte aldım. Amacım zaten hız yapmak değildi. hem motor eğitimi yapayım hem de motoru deneyeyim dedim. Şarköye vardığımda müthiş bir keyif almıştım. Paylaşmak istedim. Herkese keyifli ve güvenli sürüşler. (Bu yolculuğu korumalı olarak yaptığımı söylememe gerek yok sanırım)

Kemal
01 Ağustos 2006, 14:17
50 cc olduğuna bakmamak lazım. İşin üstadı Honda üretmiş motoru bir kere. Ama yinede fazla zorlama derim motoru.

SAKAL
01 Ağustos 2006, 14:21
Benimde favorim ama artık istemiyorum 50 cc, büyük oynuyorum artık

H@S@N
01 Ağustos 2006, 14:30
Çok güzel bi tecrübe olmuş bu şekilde alışırsan motora daha rahat şehiriçi trafiğinde kullanabilirsin keyifli sürüşler

agcaoglu
01 Ağustos 2006, 19:43
sonuçta hondanın motoru ama yinede kemalin dediği gibi bencede fazla zorlama motoru

ariulu
01 Ağustos 2006, 20:09
abi today güzel motorda yinede uzun yola o motoru vurma BENCE çünkü küçük motor genelde o motor şehir içi motoru az yakışı baya hoş bizm antalyada bir çok pide solonunda filan today kullanıyorlar

keyifadamları
01 Ağustos 2006, 20:10
tudyle uzun yol yapılmaz yapılsa bile yorar adamı asfalt olursun