PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babam Alacak Gibi Ama!!

FrkD
03 Haziran 2018, 09:51
Evet okuduğunuz gibi babam motorları kendisi de seven biri gençliğinde kendi motoru da varmış. Fakat ne zaman aramızda motosiklet konusu konuşulsa "motosiklet güzel de kaza yapınca hiç güzel olmuyo" veya "İstanbul da motor kullanılmaz" gibi cümlelerle konu yavaş yavaş kapanıyor. Sizce bu yolda babamı ikna etme yöntemleri neler olmalı. En azından içindeki korkuyu biraz azaltmayı. Yardımlarınızı bekliyorum. (bu arada okuduğum için çok fazla çalışma fırsatım olmuyor motosiklet için kilidinden GPS ine kadar Hersey yaklaşık 13 bin TL tutuyor ve ben 5 6 yılda anca 6 bin TL biriktirebildim bu yazla birlikte maksimum 7 bin TL olur)

TATLIHIZ
03 Haziran 2018, 10:19
Herkes karsi senelerdir karşı ciktilar bizimkiler araba aldilar verdiler ama bu tutku basladi 2 araba değiştirdim dayanamadım gittim motor aldim kendi paramla sonra aldığımı söyledim olan olmus zaten dikkat et dediler herşey izinle olmuyor maalesef

ozan1991
03 Haziran 2018, 10:33
Biriktirdiğin parayla ehliyete yazıl ilk önce o sırada konuyu açmaya devam et ehliyeti aldın baktın ikna olmuyorlar 2. El 150cc al bi tane çünkü tam olarak ikna olmuycaklar hiçbi zaman ben 2. Motorumu aldım bizimkiler hala ikna değil sürekli uyarıyorlar dikkat etmiyomuşum gibi :)

jimi_hendrix
03 Haziran 2018, 11:25
yalnız istanulda motor harbi sıkıntı...

devrimkr
03 Haziran 2018, 11:42
yalnız istanulda motor harbi sıkıntı...

Kesinlikle... Istanbul‘da yasamam gerekse ilk isim moturu satmak olur ikinci isim intihar etmek, Istanbul‘da yasamak bile intehar ile es anlamli bence.

nicksizbro
03 Haziran 2018, 13:21
Parayı 6-7 yıl dolar olarak biriktirseydin şimdi 0 motorsiklet alırdın.

jimi_hendrix
03 Haziran 2018, 14:05
Kesinlikle... Istanbul‘da yasamam gerekse ilk isim moturu satmak olur ikinci isim intihar etmek, Istanbul‘da yasamak bile intehar ile es anlamli bence.

ben de bir an önce istanbuldan kurtulmayı, kurtulamazsam da intihar etmeyi düşünüyorum.

DesAres
03 Haziran 2018, 14:11
Evet okuduğunuz gibi babam motorları kendisi de seven biri gençliğinde kendi motoru da varmış. Fakat ne zaman aramızda motosiklet konusu konuşulsa "motosiklet güzel de kaza yapınca hiç güzel olmuyo" veya "İstanbul da motor kullanılmaz" gibi cümlelerle konu yavaş yavaş kapanıyor. Sizce bu yolda babamı ikna etme yöntemleri neler olmalı. En azından içindeki korkuyu biraz azaltmayı. Yardımlarınızı bekliyorum. (bu arada okuduğum için çok fazla çalışma fırsatım olmuyor motosiklet için kilidinden GPS ine kadar Hersey yaklaşık 13 bin TL tutuyor ve ben 5 6 yılda anca 6 bin TL biriktirebildim bu yazla birlikte maksimum 7 bin TL olur)

Hocam benim babamda aynısını diyordu İstanbul’da kullanılmaz diyordu. İlk başlarda ekipmanları aldım biraz karşı çıktılar, biraz da alıştılar. Sonra karne güzel para biriktirmişim ve sonuç aldım o da seviyordu benle beraber kullanıyor. Şimdi de vitesliye değiştircem herhalde.

İlla Japon almak zorunda değilsin 3-5 binlik Çinli, 1.500’e ekiman, 1300 ehliyet tamam.