PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mt 09 için çelik fren hortumu

kubilayc
02 Haziran 2018, 14:09
Merhabalar,

Mt 09a çelik fren hortumu takmayı düşünüyorum ama performans konusunda değer mi bilemiyorum varmıdır fikri olan?

burak burk
02 Haziran 2018, 14:18
mt09 meraklısı olarak frenlerini gayet süper diye biliyorum siz neden memnun değilsiniz?zaten iyi olan bir fren sistemi balata değiştirirseniz bence baya bir fark edicektir.ufak bir masrafla iyileştirebilirsiniz

kubilayc
02 Haziran 2018, 14:44
mt09 meraklısı olarak frenlerini gayet süper diye biliyorum siz neden memnun değilsiniz?zaten iyi olan bir fren sistemi balata değiştirirseniz bence baya bir fark edicektir.ufak bir masrafla iyileştirebilirsiniz

merhaba frenler gayet iyi ama yetersiz kaldığı zamanlar oluyor o sebepten düşünüyorum

Metilen
02 Haziran 2018, 15:34
Mt 07 için sordum servis gereksiz olduğunu söyledi. Pist kullanımında anlık fark yaratabilir belki ancak sokaktaki kullanımda hissedilir fark yaratmayacağını düşünüyorum.

halo1925
02 Haziran 2018, 19:21
piste çıkmıyorsanız farkı anlamazsınız bile. mt-09un fren performansı sokak için son derece yeterli bence. lastikleriniz kötü ise lastikler kayıyor ya da güven vermiyor olabilir. aynı zamanda fren sisteminde hava kabarcığı kaldıysa fren manetiniz normalde gelmesi gerektiğinden daha fazla sıkılır ve fren performansı düşer

tyrung
03 Haziran 2018, 00:00
MT09 rakipleri arasında en kötü fren performansına sahip. Yurtdışı forumlardan hortum değiştirilerek ne kadar bi değişme olduğuna bakılabilir. Büyük değişiklikler beklememek lazım.

burak burk
03 Haziran 2018, 02:17
MT09 rakipleri arasında en kötü fren performansına sahip. Yurtdışı forumlardan hortum değiştirilerek ne kadar bi değişme olduğuna bakılabilir. Büyük değişiklikler beklememek lazım.

hayatımda ilk defa böle birşey duyuyorum.böle bi durum olsa zaten makyajla beraber değişikliğe giderdi olay

Mucit23
03 Haziran 2018, 03:26

Bunun altını doldurmalısınız?

tyrung
03 Haziran 2018, 22:41
Arkadaşım için z800 vs mt09 için bakarken videoların birinde görmüştüm. Hızlıca baktım bulamadım fakat mt09 2 boy önde durabiliyordu.

burak burk
03 Haziran 2018, 23:37
kuyu ya taş atmış ..... şeklinde bir hikaye :) 20 boy da önce durabilir yada erken durabilir motorlar kaç binde ? lastikler ne marka ? kaç binde ? balatalar ? extra modifikasyon varmı ? şeklinde 40 soruya kadar çıkabilir.kaldıki tracer900 de aynı frenler var gt versiyonu çıktı oda aynı sp var oda aynı falan filan

zekeriyaimam
04 Haziran 2018, 00:00
Rakiplerinin kaliperleri markalı... psikolojik avantajları var :=)

tyrung
04 Haziran 2018, 11:17
Bu videoda 110km den frenleme yapılmış. Brutale arkasında kalsa bile diğerleriyle arasında fark var. Ayrıca bu listede Monster 821,BMW F800, Suzuki 750 olmadığını da hatırlatırım.

Z800 > 48.14mt
Brutale > 49.88mt
StreetTriple > 47.37mt
MT09 > 49.38mt

https://www.youtube.com/watch?v=ZJfd5LCttd4

Beraber frenledikleri videoyu bulamadım. Bi gün karşıma çıkarsa eklerim.

YasinC
04 Haziran 2018, 11:37
Freni iyidir kötüdür bilemem ama en baştan maliyetten kaçmadan çelik fren hortumları ile satılsa sürücününde aklında soru işaretleri oluşmaz böyle.

caglar48
04 Haziran 2018, 14:50
O motora ne yaparsan yap frenleri rezalet hiç ugrasma elınde ımkanın varsa olabıldıgınce cabuk elden cıkarıp z800 almanı tavsıye ederım

burak burk
04 Haziran 2018, 16:05
Bu videoda 110km den frenleme yapılmış. Brutale arkasında kalsa bile diğerleriyle arasında fark var. Ayrıca bu listede Monster 821,BMW F800, Suzuki 750 olmadığını da hatırlatırım.

Z800 > 48.14mt
Brutale > 49.88mt
StreetTriple > 47.37mt
MT09 > 49.38mt

https://www.youtube.com/watch?v=ZJfd5LCttd4

Beraber frenledikleri videoyu bulamadım. Bi gün karşıma çıkarsa eklerim.

hocam triumph dışında öbür 3 motorda 10 15 cm içinde duruyor.kaldıki en kralı streettriple max 1 metre fark var onu bile aynı gruba dahil edebiliriz.kötü veya iyi diyemezsin şu listede hiç bir motora.48 biri 51 52 öbürü durucakta oo harbiden adam yapmış dicem ama 1 motor boyu fark yok bile.

caglar48
04 Haziran 2018, 17:21
Burak kurt arkadasımız sanırım biraz 09 fanatigi ki ben bu klasmandaki butun motorları kullanmıs biri olarak söylüyorum ki bana bedava 09 verin yinede alıp gazlamam bir motorda fren kaliperi olması demek frenının ıyı tutması demek degıldır berk orda sıze dogruyu gosterırken siz inatla karsı cıkmısınız 09larda o amortısor ve sasedekı o sacma duzen oldugu surece o motor frenleyemez ki abs beynınden bahsetmıyorum bile mondial abs yapsa 09dan iyi calısır.. 09 lardaki abs mantıgı abi biz abs koyduk surucuye bız sans vermeyelım direk devreye gırsın amortısorlerde bok zaten on amortısorun kapanma payıda bırakmayalım on kafa bata cıka durmaya calıssın :D azıcık arastırın tecrube edının ornegın z800de 1 kere bile on amortısorler tamamen kapanana kadar abs devreye gırmedı .. Streettriple dediginiz motorun fren aksamı zaten 09la kıyasa bıle alınmaması gerekir hakaret acık net

tyrung
04 Haziran 2018, 17:54
Merhabalar,

Mt 09a çelik fren hortumu takmayı düşünüyorum ama performans konusunda değer mi bilemiyorum varmıdır fikri olan?

Çelik fren hortumundan önce güzel lastik, güzel balata ile bir miktar iyileşme sağlanabilir. Çelik fren hortumu performanstan çok kullanım süresi/mevsim farkı olmaksızın aynı kaliteyi vermesiyle biliniyor. Özellikle yarışlarda basınç kaybı olmaması için değiştirilir.