PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç sorum var

sasiriyorum
01 Haziran 2018, 22:16
Artık plaka ruhsat çıkarma işlemlerinde aracılara para kaptırmaya gerek kalmadı değil mi kkarakoldan çok noter var

Herhangi bir şehrin noterinden istediğimiz şehrin plakasını çıkartabilir miyiz

Motosiklette çift motorlu tek silindirli olması mı iyi yoksa tek motor ama çift silindirli olmasımı iyi yoksa çift motor çift silindirli olmasımı iyi 3.soruyu net anlatamadım

levend84
01 Haziran 2018, 22:23
1-Eskiden karakollar dağitiyordu ruhsatı.

2-Çift motorlu,tek silindir daha iyi diyolla..

Tam motorun ortasina tek piston denk geliyor.

çift motorlu planör mantiği gibi düşün..

3-Çift motor çift silindir zor olur,motor boğulur

(ツ)
01 Haziran 2018, 22:30
hoş geldin

jimi_hendrix
01 Haziran 2018, 22:35
1-Eskiden karakollar dağitiyordu ruhsatı.

2-Çift motorlu,tek silindir daha iyi diyolla..

Tam motorun ortasina tek piston denk geliyor.

çift motorlu planör mantiği gibi düşün..

3-Çift motor çift silindir zor olur,motor boğulur

çift motor tek silindir bu zannedersem...
https://i.hizliresim.com/4zZmY7.jpg (https://hizliresim.com/4zZmY7)

Thracian
01 Haziran 2018, 23:01
"çift motorlu tek silindirli" :sunny:
1 deli 1 taş 40 akıllı programına hoş geldiniz.

çift motor tek silindir bu zannedersem...
https://i.hizliresim.com/4zZmY7.jpg (https://hizliresim.com/4zZmY7)

Bence bundan bahsetmiyor.Bunun zaten tamamı tek bir motor sayılır.Yanlış bilmiyorsam zaten motosiklette kullanılmıyor,tank,tren gibi çok yüksek hacimli motorlarda kullanıyorlardı.

Boldpilot
01 Haziran 2018, 23:09
Forumca mt25 mi cb250r mı sorusuna alışığız biz, bu soru nereden çıktı error verdik 😀

jimi_hendrix
01 Haziran 2018, 23:13
"çift motorlu tek silindirli" :sunny:
1 deli 1 taş 40 akıllı programına hoş geldiniz.

Bence bundan bahsetmiyor.Bunun zaten tamamı tek bir motor sayılır.Yanlış bilmiyorsam zaten motosiklette kullanılmıyor,tank,tren gibi çok yüksek hacimli motorlarda kullanıyorlardı.

çok hafif ve verimli (%40 civarı yanma verimi) olması sebebiyle uçak motorlarında kullanılıyormuş zamanında. verim sebebiyle evet bir dönem tren ve gemilerde de kullanılmış.

sasiriyorum
01 Haziran 2018, 23:19
arkadaşlar kimsenin zamanını çalmıyorum bilmediğimden soruyorum motora binmek tehlikeli bi de gereksizler çıkınca insanı daha da motordan soğutuyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

soruyu şöyle sorayım 200 cc bir motorun tek silindirli yada çift silindirli olmasımı iyi yoksa çift motor 100er cc ama tek silindirli olmasımı iyi titreşim performans açısından

Thracian
01 Haziran 2018, 23:23
Şimdi buldum.Konuya açan arkadaş galiba v silindir sıralı silindirden bahsediyor herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

arkadaşlar kimsenin zamanını çalmıyorum bilmediğimden soruyorum motora binmek tehlikeli bi de gereksizler çıkınca insanı daha da motordan soğutuyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

soruyu şöyle sorayım 200 cc bir motorun tek silindirli yada çift silindirli olmasımı iyi yoksa çift motor 100er cc ama tek silindirli olmasımı iyi titreşim performans açısından

Performans ve titreşim açısından çift silindirli tek bir motorun olması daha mantıklı.

sasiriyorum
01 Haziran 2018, 23:23
şu yada bu motordan bahsetmiyorum motosiklet alırken kaç silindir li olmalı yada kaç motır lu olması önbilgi toplama diyelim

RoofRoof
01 Haziran 2018, 23:25
Ben 5 motor 12 silindir severim

levend84
01 Haziran 2018, 23:30

12 kaburgali olacak..

Döşe bak hele döşe...

Rahmetlik öyle derdi..

jimi_hendrix
01 Haziran 2018, 23:31
şu yada bu motordan bahsetmiyorum motosiklet alırken kaç silindir li olmalı yada kaç motır lu olması önbilgi toplama diyelim

ciddi cevap veriyorum. Motosiklette tek motor oluyor. iki tane ayrı motor bloğu olmuyor. çift silindir her zaman titreşim ve performans yönünden iyi oluyor. (chopperler hariç) Tek silindirler biraz karışık, titreyeni var titremeyeni var...

sasiriyorum
01 Haziran 2018, 23:32
sizlere ilkembe verelim bol sarımsaklı bi de turşu suyu için için kudurun sizler motorcu alemin gereksizlerisiniz motordan soğutan müptezellersiniz

jimi_hendrix
01 Haziran 2018, 23:35

w12 vereyim abime?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

ciddi cevap veriyorum. Motosiklette tek motor oluyor. iki tane ayrı motor bloğu olmuyor. çift silindir her zaman titreşim ve performans yönünden iyi oluyor. (chopperler hariç) Tek silindirler biraz karışık, titreyeni var titremeyeni var...

4 silindir var çok az titrer veya hiç titremez...

(ツ)
01 Haziran 2018, 23:45
müptezel

"müptezel
eskimiştir
sıfat
1.saygınlığını yitirmiş, bayağılaşmış.
2.çokluğu dolayısıyla değerini yitiren, değersiz.
(Üyelik 01 Haziran 2018)"

sasiriyorum
01 Haziran 2018, 23:53
insanları motordan soğutunca ne anlıyorsunuz

(ツ)
01 Haziran 2018, 23:57
hiçbişey ikitekerlimle aramıza giremez !

sasiriyorum
02 Haziran 2018, 10:31
noterle ilgili bilgisi olan

pea
02 Haziran 2018, 10:44
Sen ısınma motora.

sasiriyorum
02 Haziran 2018, 21:44
sana ısınayım o zaman