PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FC-Moto'dan alışveriş yapmayın

RoofRoof
28 Mayıs 2018, 14:30
Mart'ın 15'inde FC-Moto'dan Büse GP Evo bot aldım. Her şey dahil tam tamına 488.02 TL tuttu. Salak gibi kredi kartı yerine hesap kartımdan alışveriş yaptım. Anında para hesabımdan çıktı. Neyse akşamına da iptal için email yolladım ertesi gün iptal ettiler.

Şimdiye kadar sıkıntı yok. Ama sipariş edeli 2.5 ay olmasına rağmen paramı geri yollamadılar. Kaç kere email attım kaç kere aradım dedikleri biz sipariş edilince kredi kartınıza alışveriş tutarı kadar parayı reserve ediyoruz kargoyu yollayinca da hesabınızdan çekiyoruz. Şimdi ben eBay'den de Amazondan da alışveriş yaptım dedikleri gibi oluyor. Para kargoyla beraber çekiliyor. Bu elemanlara kaç kere banka hesabımın özetini yolladım hala dediklerini aynı. Kaç kere bankamı aradım para 15'in de hesabınızdan çıkmış dediler. Şimdi de bana biz kartinizdan reserve ettiğimiz parayı iptal ettik diyorlar. Durmadan aynı şeyi söyleyip duruyorlar. Parayı gerisi yatirmayacakları belli. O yüzden sizde bu anasını şey ettiğimin heriflerinden alışveriş yapmayın. Paranızı bunlara kaptırmayın. Gidin motoin'den alın. Bu bunlardan 2. Alışverişimdi ilkinde sıkıntı yoktu ürünler filan sağlamdı ama şimdi hiç güvenim kalmadı.

ozan1991
28 Mayıs 2018, 17:32
488 tl çöpemi gitti şimdi tüketici hakları hakem heyetine başvurun parayı geri vermeselerde en kötü size o tutarda alışveriş yapma imkanı verilicektir başka yolu yok başvurun geç kalmadan

MSMorkan
28 Mayıs 2018, 17:39
488 tl çöpemi gitti şimdi tüketici hakları hakem heyetine başvurun parayı geri vermeselerde en kötü size o tutarda alışveriş yapma imkanı verilicektir başka yolu yok başvurun geç kalmadan

Kalkıp Almanya'ya mı gitsin adam 400 lira için :) Uçak bileti en az 800 vardır...

ozan1991
28 Mayıs 2018, 17:42
Kalkıp Almanya'ya mı gitsin adam 400 lira için :) Uçak bileti en az 800 vardır...

ben türkiyede var zannediyodum ya durum sıkıntılı oldu şimdi :)

Levent
28 Mayıs 2018, 17:48
Problem FC moto ile alakalı değil ki, adamlar ertesi gün iptalini yapmışlar zaten. Uluslararası para transferi ile ilgili konu, havuzda bir yerlerde takılmış kalmıştır.

Bu problemi yine çözecek olan senin bankan.. Hesabından şu tarihte çıkmış, gerisini biz bilmeyiz diyip işin içinden çıkamaz. İptal dekontun elinde ise paylaş, üzerine düş. 3-5 güne döner o para.

RoofRoof
28 Mayıs 2018, 18:25
Problem FC moto ile alakalı değil ki, adamlar ertesi gün iptalini yapmışlar zaten. Uluslararası para transferi ile ilgili konu, havuzda bir yerlerde takılmış kalmıştır.

Bu problemi yine çözecek olan senin bankan.. Hesabından şu tarihte çıkmış, gerisini biz bilmeyiz diyip işin içinden çıkamaz. İptal dekontun elinde ise paylaş, üzerine düş. 3-5 güne döner o para.

Banka ile konuştum bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Alışveriş yaptığınız yerle alakalı diyorlar. Adamlar da yeni bana iptal ettiklerine dair bi pdf yolladılar.

Anfibi
28 Mayıs 2018, 19:50
ben fc den çok alişveriş yaptım en son tcx rush bot siparişi verdim herzaman tıkır tıkır işliyor.Neden akşam direk iptal yaptın sebebi özel değilse?

tommygun
28 Mayıs 2018, 19:56
2 Hafta önce Held'in bir deri montunu beğenmiştim, indirimli hali 850 TL idi, pintiliğim tuttu almadım, bugün bakayım dedim 1100 TL olmuş. Kahrolsun Euro..

TrkSngl
28 Mayıs 2018, 20:19
fc moto dan iade ettiklerine dair işlem numarası gibi bişey talep et. o iade işlem numarasını bankana ver onlarda parayı hesabına geçsin. Sonra da bankanı değiştir. Çünkü bunu yapması gereken onlar.

RoofRoof
28 Mayıs 2018, 20:24
ben fc den çok alişveriş yaptım en son tcx rush bot siparişi verdim herzaman tıkır tıkır işliyor.Neden akşam direk iptal yaptın sebebi özel değilse?

Hocam paraya sıkıştım iptal etmek zorunda kaldım. Dediğim gibi önceki alışverişimde hiç sıkıntı yoktu. Bunda böyle bisi yaşandı.

derdalan
29 Mayıs 2018, 12:47
Konunun fc moto ile alakası yoktur banka ile alakalıdır. Onların üstune gitmen gerek fc moto sana yazılı dönüs yaptı ise bankaya ilet

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Para euro olarak askıda duruyodur durduk yere paran degerlenecek :)

Tundzhay
29 Mayıs 2018, 13:54
FC-Moto'dan alışveriş yapmayın
Senin iptalin yüzünden, adamlar iptal ediyor. Ama uluslararası para transferi yüzünden sana ulaşmadı veya geç ulaşacak diye bok atmanın manası yok!
Evet sinirlisin anlıyorum seni ama bankan bu durumu çözmesi lazım. Adamlar iptal etmiş daha ne yapsınlar?

RoofRoof
29 Mayıs 2018, 15:13
FC-Moto'dan alışveriş yapmayın
Senin iptalin yüzünden, adamlar iptal ediyor. Ama uluslararası para transferi yüzünden sana ulaşmadı veya geç ulaşacak diye bok atmanın manası yok!
Evet sinirlisin anlıyorum seni ama bankan bu durumu çözmesi lazım. Adamlar iptal etmiş daha ne yapsınlar?

Başkan doğru diyorsun. Banka ile konuşunca alışveriş yaptığınız yerde sıkıntı var dediler ki hala diyorlar. Bende bi sinirle açmış oldum konuyu.

LynXMaSTeR
29 Mayıs 2018, 15:54
ben de daha önce enpara ile alışveriş yapmıştım. para anında çekildi.
2-3 gün sonra bana mail attılar, stokta kalmamış, 2 hafta sonra gönderebiliriz diye.
bende siparişi iptal edin dedim, 1 hafta sonunda para iade edilmişti.

artemis99
29 Mayıs 2018, 16:00
Böyle şeyleri limitli sanal kart ile yapmanız lazım. Banka kartı kullanmak külliyen yanlış ve tehlikeli. Kart numaran ele geçse hesabında ne var ne yok söğüşleyebilirler. İade için her iki tarafı da sıkıştır. Siparişi iptal etmeleri iade prosedürünün sadece başlangıç adımı. Banka kartına iadede sıkıntı olabilir.

RoofRoof
29 Mayıs 2018, 18:31
Böyle şeyleri limitli sanal kart ile yapmanız lazım. Banka kartı kullanmak külliyen yanlış ve tehlikeli. Kart numaran ele geçse hesabında ne var ne yok söğüşleyebilirler. İade için her iki tarafı da sıkıştır. Siparişi iptal etmeleri iade prosedürünün sadece başlangıç adımı. Banka kartına iadede sıkıntı olabilir.

Doğru diyorsun. Salak gibi hesap kartı ile yaptım. Hesap actiracagim bu işler için zaten. 2.5 ay oldu neredeyse ki ertesi gün iptal etmişler. Niye sıkıntı olabilir öğrenebilir miyim?

RoofRoof
06 Haziran 2018, 11:08
Pazartesi günü bankama harcama itirazı formu yolladım bugün hesabıma para yattı. Arkadaşların dediği gibi bankamla ilgiliymiş. Boşu boşuna alamanların günahını almışız

Erdost
06 Haziran 2018, 11:25
Kredi kartı ile alışveriş yaptım, sipariş kargo yapılana kadar para çekilmedi..

AsirMahfi
06 Haziran 2018, 11:42
Moderasyon başlığı değiştirsin veya silsin de bari insanların üzerinde yok yere kötü yorum kalmasın.

MSMorkan
06 Haziran 2018, 12:17
Geçmiş olsun.

maktama
06 Haziran 2018, 13:36
Firma kötülemek de bu kadar kolay işte, bi sinir yetiyor(neyazık ki). İyi de laf söylemişsiniz(anaları da nasip almış).
Bazen çuvaldızı kendimize batırmak gerek...

Banka ismini yazın da moderatörler başlığı ve içeriği banka ismiyle değişsinler bari :D

mi1954
06 Haziran 2018, 13:51
ben de alışveriş yaptım, kargoda bir sorun çıktı, derhal kredi kartıma iade yapıldı.

AzÇok
06 Haziran 2018, 16:04
Aynı Gün Kargo reklamı ile satışta olan ürününü göndermeyip. Müşterisinin bu forumdaki şikayetine 2 yıl sonra "cevap" veren Ankara'dan "güzide" bir firmayı daha yeni gördük. Türkçe'den, esnaflıktan, olgunluktan yoksun firma yetkilisi başta müşterisi olmak üzere forumdaki herkese sataştı. Bir de bunu 2 sene rötarla yaptı. :) Firma cümle aleme rezil olacaktı. Moderatörler konuyu silerek olayı kapattı. FC Moto'yu öp te başına koy.

TanImsIz
16 Şubat 2020, 17:13
Konuyu hortlatıcam ama kusura bakmayın.. Siz Almanları Türklerle karıştırdınız galiba :) Bütün sahtekarlıklar Türk bankalarında buna emin olabilirsiniz. Sizin paranıza el koyar, siz durumu uyanınca ' sorun bizde değil efendim ' derler. Aliexpress den kaç kez para iademe el koydularda defalarca mail ile bildiriler ekran görüntüleri kanıtlar yolladımda paramı alabildim.

Deadly Sto(R)m
16 Şubat 2020, 19:59
Ben de dun fc-moto'dan Sidi Adventure bot siparisi vardim. Gelecegini dusunuyorum. :)

E.Yzr
16 Şubat 2020, 21:29
Para iadelerinde sorun sitelerde, firmalarda değil. Karakter yoksunu bankalarda!

serif abi
16 Şubat 2020, 23:12
Bu fc motodaki (Avrupa'da ki adamalar çok dürüsüt) eskiden 75 eruo idi hatırlarsınız limit aldıgım eşya 75 eruonun üzerinde idi adamalar ile 5 kez maileştik invoce a faturaya 75 eruo nun altında yazmaları için ,adamlar anlamadım falan dedi en sonun da çok açıklayıcı 1 sayfa yazdım üşenmedim. Gelen cevap imposible imkansız..üründe 80-85 eruo bir şeydi

Çin'den 170 USD civarın da bir almıştım benzer vakit , adamlar a faturayı düşük yazın demeyi unuttum , malında sevk etmişlerdi , ne kadar para ödeyecegim hesaplayım diye adamlara mail attım bizde böyle bir mevzuat var ne kadarlık fatura kestiniz dedim ,ona göre postacı geldiginde tedarükli oluyum dedim . Adamlar biz biliyoruz mevzuatı sizin faturayı 30 kusur dolar kestik dedi..

Buda böyle bir anaketot

gezginkral
16 Şubat 2020, 23:20
Bu fc motodaki (Avrupa'da ki adamalar çok dürüsüt) eskiden 75 eruo idi hatırlarsınız limit aldıgım eşya 75 eruonun üzerinde idi adamalar ile 5 kez maileştik invoce a faturaya 75 eruo nun altında yazmaları için ,adamlar anlamadım falan dedi en sonun da çok açıklayıcı 1 sayfa yazdım üşenmedim. Gelen cevap imposible imkansız..üründe 80-85 eruo bir şeydi

Çin'den 170 USD civarın da bir almıştım benzer vakit , adamlar a faturayı düşük yazın demeyi unuttum , malında sevk etmişlerdi , ne kadar para ödeyecegim hesaplayım diye adamlara mail attım bizde böyle bir mevzuat var ne kadarlık fatura kestiniz dedim ,ona göre postacı geldiginde tedarükli oluyum dedim . Adamlar biz biliyoruz mevzuatı sizin faturayı 30 kusur dolar kestik dedi..

Buda böyle bir anaketot

Öyle bir talebi bende yaptım, adamlar olmaz dedi, etik değil dedi. :) Hak verdim. Biz kendimizi çok bozmuşuz.

Nolofinwe39
17 Şubat 2020, 00:24
yeni gümrük vergisine rağmen hala daha mı ucuz fc-moto ?

serif abi
17 Şubat 2020, 10:36
Öyle bir talebi bende yaptım, adamlar olmaz dedi, etik değil dedi. :) Hak verdim. Biz kendimizi çok bozmuşuz.

İlk dört mail de adam benim ne demek istedigimi anlatamadım ,adamların ahlakı öyle düzgün kü görmemiş duymamış böyle bir şeyi aklına çakallık üç kagıt gelmiyor , 5 inci mail de tam bir sayfa ya üstüne koydugun hiçbir anlamı olmayan A4 kagıdına yazmasını söyledim , İmposible öncesini yazmıyorum zaten yazan bana zonturlu bir fırça attı , adamın ahlakından dolayı utandım . Ha bizimkilere vergi verilmez böyle bir şeyden fikrim değişmedi o ayrı konu verelim de Dİyanet işleri başkanı bir özel jet daha mı alsın , Ejder meyvesini üç beş kilo daha mı fazla sipariş etsinler , Önce cengiz ,limak ....dan al vergiyi o zaman bende veririm ..

Açıkcası kendimizi bozduğumuzu düşünmüyorum ,eskiden 10 sene önce böyle şey düşünmezdim direk vergisini veriyordum , şimdi yine FC den bir şey sipariş etsem yine şansımı denerim az yaz diye.. Kusura bakmasın ejder meyvesini biraz az yesin, veya çok yiyecek ise o zaman az da parasını Cengizden ,limak gibi yerlerden alsın.. Benim verdigim yeter zaten karın dokluguna çalışıyoruz birde bunun ve avanelerinin lüksüne benden yeter..