PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ufak Bir Kaza Yaptım, Masrafım Ne Kadar Olur Sizce ?

enbw0w
23 Mayıs 2018, 02:42
İyi forumlar arkadaşlar.bugün çukur ve büyük taşlar yüzünden ön teker kaydı ve yere yapıştım 1 yılda ilk kazamı yaptım, süratım 20km falan idi bende çizik dışında bir şey yok şükür ama motorun gidonu yamuldu, tekerlek yamuk ve sanırım bu yüzden ön fren lastiğe sürtüp çok az frenleme yapıyor, düz yolda giderken teker gevşemiş gibi sağ sol yapıyor sürekli, ön fren şişmiş sanırım dokunduğum gibi sert fren yapıyor. İlk motorum hayliyle korkuluyum öğrencide olunca, sizce büyük bir şey mi yoksa halledir mi

Carbondioxid
23 Mayıs 2018, 02:47
Geçmiş olsun , asla bu hali ile kullanmayın , yanılmıyorsam alaşım jantlı gerçi değilsede yine pahalıdır , bunun yanında disk vsvs , burdan bakınca kabarık.. , çıkma/hurda araç parçalarıda formül olabilir.

gogozh
23 Mayıs 2018, 08:42
Geçmiş olsun kardeşim . Tarifine göre biraz kalın kacacak gibi çıkma temiz parça falan ara .
Servise gidersen salyali salyali öperler .

valeros46
23 Mayıs 2018, 10:56
Jant düzeltme, yeni fren diski olayı çıkabilir. Kaliperde herhangi bir zarar olmadığını varsayarsak gidon yamukluğu için nasıl bir işlem yapılır, süspansiyonda bir hasar oluştu mu, mesnetin durumu nedir? Bunlar hep soru işareti. Servise gidip bi baktır derim. Motor cbr125 ise yetkili servis ile usta arasında pek fiyat farkı çıkacağını sanmıyorum. Ustalar sağolsun işçilik masrafında servisleri geride bıraktı. E zaten yedek parçayı %99 servisten alacaksın. Ben yerinde olsam servise giderdim.

mustafa_325
23 Mayıs 2018, 14:23
20 ile bu kadar hasar verebilmek acayip. Ben 100 km/s hızla kaza yaptım yine de bu kadar hasar çıkmadı.

Derhal servise git sana değişecek parçaların listesini versinler. Sonra bütçene göre istediğin yerde yaptırırsın.

enbw0w
23 Mayıs 2018, 16:59
Bugün mahalle arası bi ustaya götürdüm, gidonun vidalarını gevşetip vurdurarak düzeltti, çok hafif bir yamukluk var giderken dönerken vs sıkıntı yaratmıyor şuanlık.ön balata parçaları yamulmuş vida vs onları düzeltti ondan dolayı fren şuan tekere sürtmüyor. biraz uzak ama gidebilirsem inşallah yetkili servise gidicem