PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mt25mi cb250r mı

esekherif
18 Mayıs 2018, 03:58
arkadaşlar deneyip tecrübe eden arkadaşlardan bilgi almak istiyorum hangisi daha mantıklı sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

arkadaşlar deneyip tecrübe eden arkadaşlardan bilgi almak istiyorum hangisi daha mantıklı sizce?
duke da olabilir 250lik

000000
18 Mayıs 2018, 05:13

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

duke da olabilir 250lik
Bütçene uygun olanı veya bayiye gidip üstüne binip ben bunu sevdim dediğini alacaksın.

harun27
18 Mayıs 2018, 08:24
mt nin alt devirleri cansız yakıt tüketimi fazla ama lakin naked seviyorum derseniz mt-25 racing seviyorum derseniz cbr 250

mombohunter
18 Mayıs 2018, 08:41
abs li ise tercihim mt25 olur, abs yoksa mt25 de cb250r tercihim

ozan1991
18 Mayıs 2018, 08:44
mt nin alt devirleri cansız yakıt tüketimi fazla ama lakin naked seviyorum derseniz mt-25 racing seviyorum derseniz cbr 250

Hocam 2 side naked cbr değil cb den bahsediyor :)

titan37
18 Mayıs 2018, 08:47
Tabiki cb250r. Hem tasarım hem kalite hem fiyatı avantajlı. Ayrıca mt25 in safkan naked olduğunu düşünmüyorum.R25 in grenajsız hali.

Mlhbl07
18 Mayıs 2018, 09:09
Bence cebe ve istediğine göre hareket et çünki motorlar alanı üzmeyecek cinsten. sadece aralarında ufak tefek farklar var. hepsi hakkında ufak tefek bilgim var

- Duke sesi traktör gibi çok kötü ve titriyor
- Mt25 in sesi de güzel cb250r'ında

- En çok yakan mt25 (r25 motor bloğundan dolayı)
- Cb250r bence en az yakanı olucaktır hem cbr250 motor bloğu hemde E4 uyumdan dolayı
- Duke da az yakar

Tasarım kişiden kişiye değişir ama oylamaya sunulsalar genel geçer tabikide cb250r dır

Ben senin yerinde olsam fiyat avantajı ileride değer kaybetmeyip tam tersi değer kazanacağından şuan lansman fiyatında olduğu için gözüm kapalı CB250R alırım

YAHYaONUR
18 Mayıs 2018, 09:17
Cb 250 r şuanda alınacaksa avantajlı, lansman fiyatı güzel, 21,800 gibi rakamlara alan arkadaşlar var. Burdan hareketle satışı bi hayli olacaktır, geçen gün bir kaç tane 2. el ilanı bile gördüm şaşırdım. 2. elide hareketli olur. Yeni bir tasarım, hoşuna gidiyorsa al, bence çok hüş bir tasarım bu parayı bu motora veririm ben diyebiliyorsan al.

Diğer tarafta mt-25 de açıkcası bir numara yok bildiğimiz tasarım, yeni bir şey yok abs lisi 24,650 lira ha çift silindir var diyeceksinin ona görede yakıt tüketimi fazla.

Bana sorarsan bu iki motorda alınmaz; acemiyim, ilk motorum diyorsan cb 125 f 10bin tl vur kır parçala, tam öğrenme motoru. Yok biraz tecrübem var diyosan ikinci el mt07-abs ler var 30bin civarı temizi bulunur.

atalayalper
18 Mayıs 2018, 09:51
cb250r tercih ederdim fakat duke250 abs seçenekler arasında ise kafa karışabilir haklısın. Duke'e o eski ekranı koymasalarmış 125 ve 390'daki renkli lcd ekranı koysalarmış harika olurmuş. Fakat honda'da işçilik seviyesi çok acayip olmuş bu sınıfta böyle işçilik muazzam cidden. Duke ise negatif olarak sadece biraz fazla plastik plastik gözüküyor insanın gözüne.

harun27
18 Mayıs 2018, 10:03
Hocam 2 side naked cbr değil cb den bahsediyor :)

Yanlıs görmüşüm ya iş yogunlugu arasında yazınca :) Bence cb250r daha şekil ve teknolojik duruyor

ozan1991
18 Mayıs 2018, 10:06
duke ta fazla titreşim var diye duydum bunu bir araştır karar vermeden önce onun haricinde 3 motorda üzmez diye düşünüyorum he belki aldıktan sonra şunu alsam dahamı iyi olurdu diye düşünmemek için iyi karar ver hepsinin üstüne bin bayilere git gez en doğru karar senin vericeğin karardır ve hangisini alırsan motorunu seviceksin diye düşünüyorum

LynXMaSTeR
18 Mayıs 2018, 10:17
ikisi farklı tarzda motorlar. cbr ın şekli daha hoşuma gidiyor, ancak mt şehir içinde daha kıvrak, daha güçlü bi motor.
ktm mi, mt mi dersen bu sefer ktm derim. daha hafif, daha seri, daha şekil şükül :), tek sıkıntısı pancar motoru gibi sesi olması
öncelikle tarzınıza karar verin. sonrasında ne istediğinize :)

ozan1991
18 Mayıs 2018, 10:21
ikisi farklı tarzda motorlar. cbr ın şekli daha hoşuma gidiyor, ancak mt şehir içinde daha kıvrak, daha güçlü bi motor.
ktm mi, mt mi dersen bu sefer ktm derim. daha hafif, daha seri, daha şekil şükül :), tek sıkıntısı pancar motoru gibi sesi olması
öncelikle tarzınıza karar verin. sonrasında ne istediğinize :)

hocam cbr olan yok racingden bahsetmiyoruz cb250r hondanın yeni naked motoru :cat:

kalidor
18 Mayıs 2018, 10:28
Ben cb250r'ı tercih ederim.

BatuhanK
18 Mayıs 2018, 13:55
Cb250rı Test etmedim fakat mt 25in sürüşünü beğenmiyorum. Cbr çok daha oturaklı ve hislisydi.
Yeni gelecek cb250r ın ise cbr dan daha önde olacağını düşünüyorum. Hissiyat ve hızlı durmak için cb250r. Son hız kovalamak için mt

LynXMaSTeR
18 Mayıs 2018, 15:39
hocam cbr olan yok racingden bahsetmiyoruz cb250r hondanın yeni naked motoru :cat:

şimdi farkettim yaa kusura bakmayın :)
o halde benim tercihim şu şekilde olur.
cb 250r > duke 250 > mt25

X-Slim
18 Mayıs 2018, 17:13
Bence cebe ve istediğine göre hareket et çünki motorlar alanı üzmeyecek cinsten. sadece aralarında ufak tefek farklar var. hepsi hakkında ufak tefek bilgim var

- Cb250r bence en az yakanı olucaktır hem cbr250 motor bloğu hemde E4 uyumdan dolayı
- Duke da az yakar

Tasarım kişiden kişiye değişir ama oylamaya sunulsalar genel geçer tabikide cb250r dır

Ben senin yerinde olsam fiyat avantajı ileride değer kaybetmeyip tam tersi değer kazanacağından şuan lansman fiyatında olduğu için gözüm kapalı CB250R alırım

Bu bölüm neye göre yazıldı hocam ?

Ben şimdi bu fiyata alacağım motor seneye 2.eli 25 mi olacak yani bu mantığa anlam veremiyorum ?

ahe
18 Mayıs 2018, 17:16

Ben şimdi bu fiyata alacağım motor seneye 2.eli 25 mi olacak yani bu mantığa anlam veremiyorum ?

+1 zaten bu tarz düşünen insnlar yüzünden piyasa bu halde

X-Slim
18 Mayıs 2018, 17:20
+1 zaten bu tarz düşünen insnlar yüzünden piyasa bu halde

Ellerine sağlık hocam.
Eğer gerçekten seneye 250 lik motor ikinci eli 25 lira olursa bu halka helal olsun ..

BatuhanK
18 Mayıs 2018, 17:42

Hondanın yeni motosikletlerini uygun fiyattan verip kısa süre sonra zamlandırdığı bir gerçek. Ne yapmak lazım? elimizdeki mal değerlendiğinde, olmaz ben daha ucuza almıştım, değer artışını reddediyorum mu demeliyiz?

ahe
18 Mayıs 2018, 17:43
Hondanın yeni motosikletlerini uygun fiyattan verip kısa süre sonra zamlandırdığı bir gerçek. Ne yapmak lazım? elimizdeki mal değerlendiğinde, olmaz ben daha ucuza almıştım, değer artışını reddediyorum mu demeliyiz?

yani adam demek istiyor ki piyasası yükselcek diye motor alınmaz demek istiyor. Herkes al satçı herkes rossi artık

BatuhanK
18 Mayıs 2018, 17:45
Sadee onun için alınmaz ama bu da bi avantaj. İki denklem eşitse, piyasası yükselecek motor o eşitliği bozar

X-Slim
18 Mayıs 2018, 19:13

Tamam ne kadar artabilir zaten 22.6 satış fiyatı var bu motor 250'lik 500'lük değil ki

kym
18 Mayıs 2018, 19:56
Tamam ne kadar artabilir zaten 22.6 satış fiyatı var bu motor 250'lik 500'lük değil ki

Piyasa böyle olduğu sürece hiç birsey için kesin konusulmaz. Gecen sene maksimum 14-15 e r25 cok rahat alınabılıyordu. Bir de simdiki ikinci el fiyatlarına bak

ozan1991
18 Mayıs 2018, 20:08

hocam peki cbr250rr da gelicek diyorlar bu gelirse cbr250 nin yüzüne kimse bakmaz bu gelene kadar değer kazanır illaki gelirmi emin değilim ama bi arkadaş sattı o yüzden cbr250 sini

esekherif
18 Mayıs 2018, 22:47

- Duke da az yakar

cb250r da titriyor sonuçta tek silindir ikiside cb250r ın motor bloğu tıpatıp cbr250 den çıkmış gibi diyolar tork istiyorum ben daha fazla son hız sevmiyorum.

Boldpilot
18 Mayıs 2018, 22:54
artmaz daha, hepsinin fiyatı sabit bakma sen. R25i 20bin tl den koyuyorlarda ne oluyo. Satmak isteyen adam eder fiyatına koyuyor, mt07nin piyasası 30bin civarı görünüşte ama satmak isteyen 25 26 ya bırakıyor.

burak burk
19 Mayıs 2018, 01:44
güzel motor 3üde bende şöyle bir düşündüm hangisini alırdım diye allah kolaylık versin zor olucak.kabaca hızlı gitmeyi seviyorsan motor sesi arıyorsan 2.eli de en değerli motor mt25 ama naked gibi hissetirmez motordan dolayı en hızlısı mt25 olucaktır.tork ve güç istiyorsan 2 motorunda ortalamasını duke250 tutturuyor.2.eli 250 cc de sanırım tam oturmadı ayrıca eski kadrandan ötürü hiç sevemedim.28.000tl ye duke390 veriyorlardı kampanyalı çıkabiliyorsan onu al tabi.honda olayı aslında tutar gibi duruyor ama risk var tabi bu işte.2.elinin parçalarının oturması biraz zaman alır.neticede honda elinde tabi kalmaz ama henüz piyasa da yok.cb250 için çok küçük diyorlar eğer öyleyse kawasaki z250sl gibi olucak sonu.çok sevilmesine rağmen ufak olmasından dolayı o kadarda tutmadı tutunamadı.neticede 250 cc illede büyütmek istersin eğer öleyse mt25 tavsiye ederim.

Mlhbl07
19 Mayıs 2018, 09:08

pcx in 2. el ilanlarına bi göz at istersen. Bu önüne geçilemeyen bişi üzgünüm anlam veremediğin mantık herşey için geçerli. Araba içinde ev içinde motor içinde

gogozh
19 Mayıs 2018, 09:41
Bu galiba ilk cb250r kıyaslaması . Ben sadece ilk olduğu için yorumları okumaya geldim . Duke 250 alır yürür :)

enescanatar
19 Mayıs 2018, 11:05
Hem fiyat hem işletme maliyeti olarak cb250r. Tek silindir olması titreşim yapar ama ne kadarını sürücüye iletir onu da test edip görmek lazım. Duke de tek silindir ama cb250r dan daha güçlü. Bi de cb250r ın göstergesi nasıl acaba. Yol bilgisayarı falan koymuşlar mı? Yoksa eğer duke250 derim ben

X-Slim
19 Mayıs 2018, 11:25
hocam peki cbr250rr da gelicek diyorlar bu gelirse cbr250 nin yüzüne kimse bakmaz bu gelene kadar değer kazanır illaki gelirmi emin değilim ama bi arkadaş sattı o yüzden cbr250 sini

CBR250RR ne zaman gelir hocam ?
Herhalde bu sezon gelmez

ozan1991
19 Mayıs 2018, 12:45
CBR250RR ne zaman gelir hocam ?
Herhalde bu sezon gelmez

bu sene bencede gelmez cbr250 var hala bazı bayilerde

montanaturne
28 Haziran 2018, 18:23
Ben de bu ikilemde kaldım. Önce 2.el mt25 baktım, sonra sıfır mt25'e yöneldim. FAkat o lastikler ve cb250r alabileceğim paraya absiz 2017 mt25 alabildiğimden ötürü cb250r'a yöneldim. İyi ki yönelmişim. 830 km oldu çok memnunum. LAstikleri ıslakta da kuruda da gayet tatmin edici. Sıfır kmden beri ortalamam 2.9lt. İlk depomda 3.1'di, son depomda 2.8'di. Sağır alışmaması için gaz ve kompresör olayına dikkat ederek kullanıyorum. Az yaksın diye özellikle dikkat etmiyorum anlayacağınız.

Bu arada herkesin ilgisini çeken bir motor. Çoğu motorcu soruyor memnun musun diye ya da motordan ilgilenmeyen birisi dahi olsa tasarım çok güzelmiş diyor. Alışılagelmiş bir tasarım olmaması insanların ilgisini de çekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Hem fiyat hem işletme maliyeti olarak cb250r. Tek silindir olması titreşim yapar ama ne kadarını sürücüye iletir onu da test edip görmek lazım. Duke de tek silindir ama cb250r dan daha güçlü. Bi de cb250r ın göstergesi nasıl acaba. Yol bilgisayarı falan koymuşlar mı? Yoksa eğer duke250 derim ben

Var yol pcsi, ortalama tüketi ve hız, anlık tüketim, trip a ve b şeklinde ayrı istatistik de alıyor hatta.

Youjoee
28 Haziran 2018, 18:57
Ellerine sağlık hocam.
Eğer gerçekten seneye 250 lik motor ikinci eli 25 lira olursa bu halka helal olsun ..
Arkadaşım r 25 ilk çıktığında 13.500 tl fiyatla giriş yaptı şimdi sen ilk çıktığında aldığın bu r 25 i şuan satacak olsan 16 bin tl den aşağı satar mısın yada satan var mı ? Bende böyle olması taraftarı değilim ama bayilerle birlikte ikinci elinde değeri artıyor

Skysect
10 Ekim 2018, 22:10

Çokta haksız değilmiş CB250R 25300 oldu fiyatı 2. eli 20binden 23bin tl çıktı :)

interndriver
29 Ekim 2018, 11:07
2 aydır cb250r kullanıyorum alırken de mt25 ve bunun arasında çok gidip geldim ama abs olması dunlop lastikler servis ağı derken cb250r da karar kıldım. çok tecrübem yok ama zincirden çok ses gelmesi dışında hiç bir sorun yaşamadım. En büyük sıkıntı vites göstergesinin olmaması ve yeni bir motor olduğu için henüz aksesuarlarının olmaması top casei bile anca 3 hafta önce taktırabildim

Angrypower
29 Ekim 2018, 11:13
Taktırmayın abi arka çantayı, gerekirse depo üstü çanta alın. Walla tasarımı rezil oluyor :(

oldcockroach
29 Ekim 2018, 11:16
duke 200 vardı arkadaşta bir amortisör 400 € ona gör dikkat edin

MrMud
29 Ekim 2018, 13:40
Crf250L...
Trollemiyorum çok ciddiyim.

Angrypower
29 Ekim 2018, 17:17
Beşiktaş Ortaköy'de bir hatun var. Crf 250L sürüyor. Hakkını veriyor çatır çatır. Burada ve duyuyorsa selam olsun.

Güzel alet. Benimde hoşuma gidiyor lakin işe git-gel makinesi değil maalesef...

Rhombeuz
29 Ekim 2018, 17:20
Suzuki inazuma 250derim ben

Angrypower
29 Ekim 2018, 17:22
Kendi şahsıma Sohc motorlar sıkıntı geliyor. Dohc almak daha mantıklı geliyor bana...

Cyan
29 Ekim 2018, 20:13
Taktırmayın abi arka çantayı, gerekirse depo üstü çanta alın. Walla tasarımı rezil oluyor :(

Valla ben işe gidip gelmek için kullanıyorum, çantada yagmurluk, ayakkabılar ve notebook çantası oluyor, güzel bir spidi çanta aldım bunları koymak için, 1 ay sonra tövbe ettim taktım çantayı, oh be çektim. Sırt çantası vs bunlar büyük cefa. Hobi motoru olarak yazları haftasonu kullanılsa eyvallah da depo üstü çantaya ne sığdıracağız Allah aşkına? Ben de o mereti kullananları anlamıyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Önce işlev sonra şekil...

Angrypower
29 Ekim 2018, 21:29
Valla ben işe gidip gelmek için kullanıyorum, çantada yagmurluk, ayakkabılar ve notebook çantası oluyor, güzel bir spidi çanta aldım bunları koymak için, 1 ay sonra tövbe ettim taktım çantayı, oh be çektim. Sırt çantası vs bunlar büyük cefa. Hobi motoru olarak yazları haftasonu kullanılsa eyvallah da depo üstü çantaya ne sığdıracağız Allah aşkına? Ben de o mereti kullananları anlamıyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Önce işlev sonra şekil...

Yok abi bildiğin gidip bugün ekipmanları aldım tekrar. İşlev 2.planda. Gerekirse motora binmem. Bundan böyle hobi motorcusuyum, tatlı su motorcusuyum. Hatta bir olay var denk gelirse işe gidip gelirken serviside kullanabileceğim. Bildiğin motorla gidip köfte yiyip gelmek için süreceğim.

Cyan
29 Ekim 2018, 22:27
Kaskın elinde gezersin artık :) yeni ekipmanlar hayırlı olsun bu arada; fiske çizik yemez inş.

efendy06
30 Ekim 2018, 22:06
http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/175473-cbr250r-vs-r25.html

Okursanız, baya detaylı değerlendirmiştim ikisini de kullanmış bir kişi olarak.

06Serhat
30 Ekim 2018, 22:20
http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/175473-cbr250r-vs-r25.html

Abi nerelerdesin? Forumun tadı yok sensiz :)

burakrak
30 Ekim 2018, 22:39

cbr250 değil cb250r yazmış diğer motorda r25 değil mt25 her ne kadar blok şasi aynı olsa da farklılıklar var.

efendy06
30 Ekim 2018, 23:02
cbr250 değil cb250r yazmış diğer motorda r25 değil mt25 her ne kadar blok şasi aynı olsa da farklılıklar var.

Farkındayım kardeşim ancak belirli açılardan, mesela yakıt, titreşim, güç vb. bir takım konularda fikir verir. Sonuçta aynı platform üzerinde üretilmiş motorlar.

Abi nerelerdesin? Forumun tadı yok sensiz :)

Motorsuz kaldım Serhat'ım. Evlenince kapadık kendimizi demir kafesin içine... Sıkıntılı yani.