PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ kaçağı

Şenol kulaç
08 Mayıs 2018, 22:04
Arkadaşlar ikinci. El mondial mg 100 aldım motordan statör kısmına yağ geçişi oluyor bu normalmidir değilse nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

matrax33
08 Mayıs 2018, 22:18
Arkadaşlar ikinci. El mondial mg 100 aldım motordan statör kısmına yağ geçişi oluyor bu normalmidir değilse nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

yağ geçişinden kasıt nedir ? statör tarafından motor yağ mı akıtıyor ? yoksa statörün içinde yağ mı var ? statörün içinde yağ varsa normal. Yağ kaçağı varsa statör kapağının contasını değiştirin.

Şenol kulaç
09 Mayıs 2018, 23:44
Statöre yağ geçişi oluyor temizliyorum kapatıyorum ertasi gün yine bobinler dahil her taraf sırılsıklam yağ içinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Statöre yağ birikmesi normalmi yani. Önceden scooter vardı bende statörde böyle bir durum olmuyordu cg lerde yağ geçişi olması gerekiyormu

mustafa_325
09 Mayıs 2018, 23:52
Statörü en başta niye söküyorsun ki zaten? Ünlü bir atasözü der ki "Çalışıyorsa tamir etme".

ahmet.58
09 Mayıs 2018, 23:57
Orda yağ olması normal değil.Motoruna uygun manyeto cektirme alıp mıknatıslı olan tası cikarinca oradakı keçeleri gorursunuz zaten.Onlari yenisiyle degiştirince sorun hallolur.

allegromod
10 Mayıs 2018, 01:09
statorde yağ olması normal yanlış bilgilendirmeyelim benim motorumda da o kısım yağlı.

ogzcngdk
10 Mayıs 2018, 01:18
statör kapağının arkasında yağ olması normaldir, bu kısımdan yağ dışarıya çıkıyorsa contanın değişmesi gerekir.

dikkat edin yağ ön dişlinin oradan da akıyor olabilir, onun contası ayrıdır. yada gördüğünüz sadece zincir yağıda olabilir.

önce sorunu iyice tespit etmek lazım.

Mertcan39
10 Mayıs 2018, 08:09
sargılarda yağ varsa normal baştan matrax33 söylemiş gerekeni

Şenol kulaç
10 Mayıs 2018, 15:27
Yardımınız için teşekkür ederim olay aynen şu motorun yağını değiştirmek için boşalttım statör kapağınıda açtım orasıda bobin sırılsıklam yağ içersinde ve kapaktada birikmiş iki kaşık gibi yağ vardı bana anormal geldi elektriğin bulunduğu yerde sıvı yağ olması temiLedim yağı değiştirdim tekrar yağ koydum iki gün sonra kontrol edeyim dedim baktım yine her taraf eskisi gibi sıvı yağ içersinde

Mertcan39
10 Mayıs 2018, 16:21
zaten yağlı statör diye geçer orayı neden açtınki onu anlamadım

Şenol kulaç
10 Mayıs 2018, 17:40
Pistonu değişirken pimin segmanı kartere düştü parçalayıp alayım onu diye sökmeye başladım motoru o yüzden açtım sonra baktım toplamakta sıkıntı yaşarım diye vaz geçtim benzinle içini yıkayıp ters çevirip çıkarttım öyleyse yağlı olmasında sıkıntı yok doğrumu anladım mert bey

Mertcan39
10 Mayıs 2018, 18:00
evet doğrudur

enderbilgi
10 Mayıs 2018, 18:41
Piston değişecek kadar eli anahtar tutup da statoru yağın soğuttuğunu bilmemek de garip. Statoru yağ soğuttuğu için sargı kapağı açılınca yağ ile karşılaşmanız normal.

Şenol kulaç
10 Mayıs 2018, 22:20
Ender kardeşim haklısın ama beni burdaki tamirciler öğrenmek zorunda bıraktı burda bi kez tamire götür artık abonesin tamircilere işini düzgün yapmıyorlar bu yüzden kendi göbeğimi kendim kesmeye karar verdim her şeyi bilmiyorum karşılaştıkça çözmeye çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Teşekkür ederim mertcan kardeşim Allah razı olsun bilgiden emin olmamı sağladın buji kablosu almaya gittiğim bi abimize sordum oda aynısını söyledi sormasaydımda kesin bilgi verdiğin için sözüne itibar edecektim