PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Önerisi :(

Sayfa : [1] 2

Angrypower
06 Mayıs 2018, 14:47
Evet arkadaşlar Yamaha Kardeşlerin yaptığı meşhur indirimle kendime 1tane AGV K3-SV kask almıştım. Çokta memnundum hayvan gibi rüzgar alması dışında. Ne yazıkki bugün bir sinir nöbeti ile (ki kesinlikle tasvip edilecek bir yanı yok.) kaskı elimden attım. Sonra attıktan sonra kaskı aklıma kaskın artık emekliye ayrılacağı geldi ve bu sefer daha da sinirlenip tamamen kırdım. 2 defa sağlam darbe alınca kırıldı. Merak edenler için istemsiz testimizi de yapmış olduk. :pr:

Malum artık bir kaskım yok ve idareten LS2 FF352'yi kullanacağım ama bana ciddi bir kask önerisi lazım şuanda. Dolar, Euro uçmuş, sen ne halt yedin be adam derseniz de çok haklısınız.

Kaskın sol alt tarafı kırıldı. Kesinlikle içinde kafaya zarar verici bişeyde olmamış :queen:

levend84
06 Mayıs 2018, 14:50
Kanka,mermiye kafa atsan daha az zararla kurtarırdın kaskı...

Şaka bir yana,bütçen kaç gayme?

Angrypower
06 Mayıs 2018, 14:54
Esasen yok :) Mecbur bütçeyi iyi bişey için zorlayacağım o yüzden bütçe belirlemiyorum. Lakin 1500tl max gibi bakıyorum. +- 300tl de belki ayarlayabilirim. Dot sertifikalı bişeyler arıyorum.

Bide 80km/sa yi geçince kulaklarım 3gün uğuldamasın. LS2 FF352 de olmuyor AGV K3-SV'de kulak falan kalmıyordu.

levend84
06 Mayıs 2018, 14:55
Premier Monza veya Viper modelinden alabilirsin.

emraheren
06 Mayıs 2018, 15:03
fiyat belittiginizden biraz yüksek fakat carbon kask ve double d baglantisi var

http://www.motomax.com.tr/scorpion-exo-1400-air-carbon-pure-kapali-kask-pmu11979

EUOGLU
06 Mayıs 2018, 15:09
Premier monza en uygun secenek olacaktır

YasinC
06 Mayıs 2018, 15:19
Ls2 ff323 k3'ten sonra çok iyi gelecektir.

hokahey
06 Mayıs 2018, 15:20
https://i.hizliresim.com/2JD2qj.jpg (https://hizliresim.com/2JD2qj)

levend84
06 Mayıs 2018, 15:27
Premier monza en uygun secenek olacaktır

Aynen kardeşim Monza işini görecektir..

Ama Her sinirlendiğinde,atıp kıracaksa 3 adet sway kask almasını şiddetle öneririm..

tommygun
06 Mayıs 2018, 15:31
Kulak tıkacı takmanı şiddetle tavsiye ederim.

http://www.motomax.com.tr/alpine-motosafe-tour-pmu10869

Angrypower
06 Mayıs 2018, 15:38
Gelmeyin üstüme. Zaten 2-3kez daha sert zemine düşmüştü başka yerden. 1de kazam vardı. aslında aldığımdan beri baya bir badire de atlatmıştı ama genede bişeyler bakmakta fayda var.

Premier Monza'ya baktımda 2 tane satan yer gördüm. Eski ve sürekliliği olmayan bir model galiba. Shoei Qwest'lere baktım. Onlarda eski galiba. Bu sefer D-ring bağlantılı, fiber bir kask kovalıyorum. Tüm kasklarım Polikarbonat idi. Tırstırıyor inceden inceden.

viper08
06 Mayıs 2018, 15:38
Ben geçen hafta İtalya dan AGV AX-8 getirttim bir arkadaşa , dün deneme şansım oldu. Vizör açısı manyak geniş , kask yok gibi. Kabuk karbon olduğundan cok hafif kafada yok gibi. 170-180km de gürültü var ama deli edecek kadar değil. Ben tavsiye ederim. bana 1400TL ye gelmişti 2 ay öncenin kuru ile.

Angrypower
06 Mayıs 2018, 15:39
Kulak tıkacı takmanı şiddetle tavsiye ederim.

http://www.motomax.com.tr/alpine-motosafe-tour-pmu10869

Var ondan almıştım lakin kulaklarıma girmiyor. Girse çok daha farklı olabilirdi hayat :)

RoofRoof
06 Mayıs 2018, 18:24
Gürültü istemiyorsan bi tane kulak tıkacı alıyorsun araba konforuyla gidiyorsun. Şu an FF323 kullanıyorum. Visor mekanizması filan acayip dandik ama koruma açısından iş görür.

Huseyin9595
06 Mayıs 2018, 21:21
bence bell vortex işini görecektir dot sertifikasıda var hem snell sertifikası var bu fiyata başka snell sertifikası yok sanırım.

Angrypower
06 Mayıs 2018, 21:22
Yok ben LS2'ye tövbeliyim. Para vermem daha LS2'nin kasklarına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

bence bell vortex işini görecektir dot sertifikasıda var hem snell sertifikası var bu fiyata başka snell sertifikası yok sanırım.

Bir bakayım Bell Vortex'lere. Bende geçen birine öneriyordum ama aklımdan çıkmış tamamen. Ne yazıkki Bell'in kullanıcı kitlesi yok. Shoei Qwest'te aklımı çeliyor ama o da çok eski galiba :silent:

levend84
06 Mayıs 2018, 21:27
Yok ben LS2'ye tövbeliyim. Para vermem daha LS2'nin kasklarına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Bir bakayım Bell Vortex'lere. Bende geçen birine öneriyordum ama aklımdan çıkmış tamamen. Ne yazıkki Bell'in kullanıcı kitlesi yok. Shoei Qwest'te aklımı çeliyor ama o da çok eski galiba :silent:

Kanka nolan modellerinede bakiver.

Angrypower
06 Mayıs 2018, 21:55
Onlarda çok ses alıyor diyorlar. Yaw AGV'yi ilk taktığım gün 3 saat sürdüm. 3Gün kulaklarım uğuldadı. Şimdi en ufak bir negatif geriye dönüşü dikkatle izliyorum :P

levend84
06 Mayıs 2018, 21:58
Onlarda çok ses alıyor diyorlar. Yaw AGV'yi ilk taktığım gün 3 saat sürdüm. 3Gün kulaklarım uğuldadı. Şimdi en ufak bir negatif geriye dönüşü dikkatle izliyorum :P

Önemli bir soru;Kafa ölçune uygun kask aliyorsun değil mi?

1 beden buyuk kask bile çok farkeder.

Angrypower
06 Mayıs 2018, 22:02
Yok tam ölçüde alıyorum. Bu sene alayım, seeneyede giyerim mantığı yok bende :P

E.Yzr
06 Mayıs 2018, 23:04
MT karbon sneak modeline de bakmanı öneririm

Angrypower
06 Mayıs 2018, 23:33
MT karbon sneak modeline de bakmanı öneririm

Teşekkürler öneri için.

Nefret ediyorum şu kask alma olayından. Kaska karar kılıyorsun sonra üretim tarihi mevzusu işin içine giriyor. Acaba yeni mi yoksa eski mi ıvır zıvır. Sırf bu yüzden kafaya yoğurt kovası geçireyim de en azından ne olduğunu bileyim psikolojisine giriyorum.

bilalefe
06 Mayıs 2018, 23:39
Bell qualifier kullaniyorum memnunum

Angrypower
07 Mayıs 2018, 02:04
Şimdilik emektar LS2 FF352’me güneş vizörünü taktım ve pinlock’umu bu vizöre geçirdim. Müzik dinlemek bile işkence olacak şimdi :(

DEMİR ATLI34
07 Mayıs 2018, 02:32
ben shoei nxr isomorph tc 4 aldım kampanya vardı çok memnunum 1.790 idnirimli fiyatıydı şuanda 2000-3000 arasında. tavsiye ederim ses ve güvenlik yönünden ve tasarımıyla güzel kask.

Angrypower
07 Mayıs 2018, 11:14
Shoei nxr yalnızca knn54 olan modeli fiyat aralığımda. Onu da takmam :) Shoei qwest yada Arai axces II baktım ama onlar da baya eskiler sanki. Güncel bir kask bulma işi baya zorlaştı. Kur da kıpraştı. Bakalım ne bulacağız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

https://www.motosikletonline.com/Premier-Touran-Kapali-Kask-Siyah-Sari,PR-3775937.html

Acep bu nasıldırkine? Premier hep bana Çin malı soba markası olarak gözüküyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Up up. Sharklar hakkında düşünceleri de merak ediyorum.

MSMorkan
07 Mayıs 2018, 11:33
Shoei nxr yalnızca knn54 olan modeli fiyat aralığımda. Onu da takmam :) Shoei qwest yada Arai axces II baktım ama onlar da baya eskiler sanki. Güncel bir kask bulma işi baya zorlaştı. Kur da kıpraştı. Bakalım ne bulacağız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

https://www.motosikletonline.com/Premier-Touran-Kapali-Kask-Siyah-Sari,PR-3775937.html

Acep bu nasıldırkine? Premier hep bana Çin malı soba markası olarak gözüküyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Up up. Sharklar hakkında düşünceleri de merak ediyorum.

Shark dediysen yazıyım.

S900 serisini kullandım geçmişte. Kamyona kafa attım 70-80 km/h ile sadece vizör hasar aldı. Çeneden vurmama rağmen kask hala bütün halde idi (gerçi iki bilek kırığı ile sonuçlandığını düşünürsek yavaşlatmış olabilir) cidden sağlamdı. Güneş vizörü filan da mükemmel. Ses pek yoktu.

Şuanda Skwal kullanıyorum. Açıkçası parasını etmeyen bir kask. Ortalama 2 ayda bir vizör kulağı kırıyor (vizörü tutan kilit yayları çok sıkı, açıp kapatırken dahi kırıyor. İki kereden takarken kırıldı, artık temizliğini de çıkarmadan yapıyorum). Ücretsiz değiştirseler de akşam yolunu değiştirip Anes'e gidiyorsun. Adama dert anlatıyorsun. Sağolsunlar hiç problem yapmadılar ama işte uğraşmak kötü.
Rüzgar yiyorsun ama uğultu yok. Hava kanallarını makul yerlere koymuşlar. Kilit sistemini beğeniyorum. Güneş vizörü yine mükemmel.

Shark iyidir hoştur fakat Snell sertifikası olmaması şüphelendirici. Gel gelelim ki büyük kaza atlattım ve hasar almadım çok şükür bu da düşündürüyor. Snell'in olmamasının Amerika'da tercih edilmediğinden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Yakın zamanda motor+kask değişimi yapacağım. Artık farklı bir markayı da denemek istiyorum. O yüzden takipteyim.

Ekleme: Çevremde herkes Shark kullanıyor. Neredeyse hiç şikayet duymadım.

valeros46
07 Mayıs 2018, 11:48
Mümkünse güvenlik-bütçe açısından 4-5 farklı markanın farklı modellerini belirle. Mağazada dene, kafana en iyi oturanı al. AGV K5 kullanıyorum. Dış kabuğu çok büyük. Kaskın padlerinin konforu, D ring oluşu güzel. Vizör için de 3 farklı açılıp kapanma modu sağlayan mekanizma lile birlikte geliyor. Güvenlikle ilgili bişey söyleyemiyorum, kaza yapmadım. 3 yıllık kullanımın sonunda pad lerde herhangi bir yayılma, esneme yok. Güzel vizör seçenekleri de var. İlk çıktığında 850 TL' (euro 2,2 tl iken) ye gelmişti bana. Kompozit malzeme. Şahane bir kask mı değil ama alternatif olabilir. Alternatif olması adına: Suomy karbon kasklarına da bakabilirsin ama kafana tam uyuyor ise Shoei' yi öneririm.

MahmutBiner
07 Mayıs 2018, 12:08
Evet arkadaşlar Yamaha Kardeşlerin yaptığı meşhur indirimle kendime 1tane AGV K3-SV kask almıştım. Çokta memnundum hayvan gibi rüzgar alması dışında. Ne yazıkki bugün bir sinir nöbeti ile (ki kesinlikle tasvip edilecek bir yanı yok.) kaskı elimden attım. Sonra attıktan sonra kaskı aklıma kaskın artık emekliye ayrılacağı geldi ve bu sefer daha da sinirlenip tamamen kırdım. 2 defa sağlam darbe alınca kırıldı. Merak edenler için istemsiz testimizi de yapmış olduk. :pr:

Malum artık bir kaskım yok ve idareten LS2 FF352'yi kullanacağım ama bana ciddi bir kask önerisi lazım şuanda. Dolar, Euro uçmuş, sen ne halt yedin be adam derseniz de çok haklısınız.

Kaskın sol alt tarafı kırıldı. Kesinlikle içinde kafaya zarar verici bişeyde olmamış :queen:

Geçmiş olsun emin olun ff352 agv k3 den daha dayanıklı bir kask . Hatta imkanınız olursa yeni kask alınca aynı darbeyi o kaskada uygulayın bakalım sonuç ne olacak. Tavsiyem fiyat peformans olarak nexx sx.100 modelleri.

sdemircan
07 Mayıs 2018, 13:35
Geçmiş olsun emin olun ff352 agv k3 den daha dayanıklı bir kask . Hatta imkanınız olursa yeni kask alınca aynı darbeyi o kaskada uygulayın bakalım sonuç ne olacak. Tavsiyem fiyat peformans olarak nexx sx.100 modelleri.

Nexx sx.100 Modeli hakkında bilginiz var mı acaba? Polikatbonat malzemeden üretilmiş. Acaba sağlamlık konusunda nasıldır, Sharp testinden 3 yıldız almayı başarabilmiş. Bu fiyatlarda fiberglass kevlar karışımı kasklarda mevcut. Model çok Kafa karıştırıyor :silent:

piaggioman
07 Mayıs 2018, 14:14
çok uzun bir araştırmadan sonra Marushin 999Rs almıştım, bugün alacak olsam (benimki henüz çok eskimedi) yine alırım .

evdeki led tv'den tut cep telefonuma, evimi boyayacağım duvar boyasından ufaklığın pusete kadar her malzemeyi saplantı derecesinde araştıran değişik bir yapım var. Hem dış kabuğu hem de hafifliği hemde malzeme kalitesi olarak o bütçeye alabileceğin en iyi kasklardan biri. Kafa yapına uymazsa shoei qwest'te bakabilirsin, qwest ile fiyatı denk ama qwest organik fiberken 999Rs kompozit fiber. Şahsi tavsiyemdir.

Angrypower
07 Mayıs 2018, 18:14
Shark aklımda hep. Bende shoei qwest’lere baktım ama hep pahalı hemde baya eskiler galiba karar veremedim. Marushin konusuna giremiyorum çünkü adamların satma derdi yok. Artık fiber malzeme alacağım en az. Arai axces2 lere kafamı kurcalamıyor değil. İntercom da kullanacağım için yerlerinin hazır olmadı direk tercih sebepleri arasında oluyor :)

Güneş vizörü yerine gözlük kanalları olsa daha iyi. Takarım gözlüklerimi daha iyi polarize koruma sağlar. Agv k3-sv nin güneş vizörü pek de korunuyordu. Ve en önemlisi pinlock ready olacak. Buğu yapmayan vizör hikaye. Agv yeterince nefret ettirdi.

DEMİR ATLI34
08 Mayıs 2018, 00:39
hocam bahsettiğin kasklar eski modeller.ses yalıtımı olsun güvenlik olsun ve kask ölçümleri açısından zengin olan bir model shoesi nxr isomorph. allah korusun ucuz ve sağlam olmayan bir kask alıp lazım olduğunda iş görmezse ciddi bedeli olabilir. bende bunu düşünerek kıydım bütçeye sağlık daha önemli. shark markasının testlerini izlemiştim bi ara havaya atıp yere düşen kask parçalanmıştı.

Angrypower
08 Mayıs 2018, 08:06
Yani shoei qwest’e de yaklaşma diyorsun. Qwest olsa daha çabuk alabilirdim ama nxr ile arasında 1000₺ temiz oynuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:39 ----------

Schuberth R2 nasıl bir kask acaba? Bunu da düşünebilirim aslında. Sessizliği ile ünlü ya malum marka? :)

oguzhanx
08 Mayıs 2018, 10:16
Kabutoya ne dersin

Angrypower
08 Mayıs 2018, 11:03
Kabuto’lar da gereksiz pahalı geliyor gözüme. Schuberth aklımı fena çeldi intercom seti de montajlı ama Sena c1 de 1300-1400₺ :queen:

gerivites
08 Mayıs 2018, 11:48
https://i.hizliresim.com/2JD2qj.jpg (https://hizliresim.com/2JD2qj)

minionsa benziyor bu güzelmiş

Angrypower
08 Mayıs 2018, 13:57
Beynim yandı her ara da kask bakmaktan. Şuan Arnavutköy iskeledeyim. Bir çocuk geldi gri R25 ile kafada spada kask. Normal günlük kıyafetleriyle. Benim altımda tech 90 kot, 4riders motor çizmeleri iletim ve sivil olarak işimde gücümde :)

O yüzden kask önemli. Bana kask bulun :queen:

Osm@n
08 Mayıs 2018, 14:55
Bana kask bulun :queen:

Buldum. Yolcunun kaskı mükemmel ötesi. Tüm vücudu koruyor. :cat:

https://radorecdn.pckolog.com/komikler/i/000/006/256/komik-motosiklet-kaski_d620.jpg

Angrypower
08 Mayıs 2018, 18:54
Buldum. Yolcunun kaskı mükemmel ötesi. Tüm vücudu koruyor. :cat:

https://radorecdn.pckolog.com/komikler/i/000/006/256/komik-motosiklet-kaski_d620.jpg

Yaw o yere düşerse ölmez cidden. Yuvarlanıp gider. Kendi momentumun bulup öyle ölür ancak :queen:

levend84
08 Mayıs 2018, 18:55
Alamadın mı? daha...

Angrypower
08 Mayıs 2018, 18:57
Param yokki. Ayın 15’inde yatıyor maaşlar. LS2 hergün kulaklarımı seviyor :queen:

levend84
08 Mayıs 2018, 20:35
Param yokki. Ayın 15’inde yatıyor maaşlar. LS2 hergün kulaklarımı seviyor :queen:

Kanka bak kuşadasında kask dağıtıyorlarmış...

Angrypower
08 Mayıs 2018, 20:51
Dolar olmuş 4,32. Elimi çabuk tuttum tuttum. Tutamadım işler fena sarpa saracak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

https://nox-helmet.com/fr/boutique/modulable/n964/?attribute_pa_couleur=blanc-white

Bundan var bir tane işte.

levend84
08 Mayıs 2018, 20:53
Dolar olmuş 4,32. Elimi çabuk tuttum tuttum. Tutamadım işler fena sarpa saracak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

https://nox-helmet.com/fr/boutique/modulable/n964/?attribute_pa_couleur=blanc-white

Bundan var bir tane işte.

Fena durmuyor Nolan n91 Replikası gibi

Huseyin9595
08 Mayıs 2018, 20:54
Kendi kaskımıda önerebilirim fakat deneyerek almanız gerekiyor LS2 FF323 kaskın yapısı olsun bağlantısı olsun en iyisi ama ben nolan m giyiyorum L beden bile sıktı değiştirmedim ağrıtmıyor fakat sanki kafa yapıma uymamış gibi hissediyorum.

Angrypower
08 Mayıs 2018, 20:59
LS2’ye tövbe ettim. Beğenen kullanan gene kullansın ama f/p ürünü die aldım ve bana çok çektirdi. Sayesinde hafif rüzgar gelse gözüme hemen kırpıştırmaya başlıyorum gözlerimi. Yaz-kış kask camım kapalıdır çıktı nkü gözüme çok böcek kaçtı. Lakin bunda camdan giremiyorsa alttan dolanıp çene tarafından girdi. Tecrübe ile sabit.

Boldpilot
08 Mayıs 2018, 20:59
Kardo alırsan daha 1 aylık L beden shoei qwest tc1 kask var 1250 liraya. Kaçmaz fırsat kaskım olmasa alıcam, satıcıdan bot mont vs aldım Balıkesir Bandırma da motosiklet dükkanı var.Face Cb650f gurubu yöneticisi

Angrypower
08 Mayıs 2018, 21:02
S kullanıyorum maalesef ::xrock::

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Bide kaskta ikinci ele karşıyım. Pedler sahibine göre esner nasılki atlar sahibine göre kişner :queen:

Boldpilot
08 Mayıs 2018, 21:07
https://i.resimyukle.xyz/ILUefc.png (https://resimyukle.xyz/resim/ILUefc)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

siyah beyaz olan m, shoeiler 1 beden ufak oluyor zaten. Renkli vizörü yokmuş ama şeffaf vizörle satıyor. ben 3500 liralık alışveriş yaptım epey uygun piyasaya göre.