PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RACING Eksoz Sesi... Hastasıyım...

Taylan
13 Nisan 2005, 18:09
Merhaba,
Daha önce racing kullanan bir motorcuyum. Ancak ufak bir kaza sonrası satmak zorunda kaldım. Sonrasında da evlilik... Şimdi ise 2004 eylül'de içimde dindiremediğim motor aşkını birazcık olsun dindirmek amacıyla bir scooter'ım var. Eşimle birlikte hafta sonları biniyoruz.
Ancak ne zaman bir racing görsem, özellikle de hızla yanımdan geçse, ruhum o sese takılıp uçmak istiyor ama bakıyorum ki hala olduğum yerdeyim. :pr:

14 Nisan 2005, 03:39
Egsoz sesi trafikte fark edilebilme açısından önemli, tabi kibar ve kaliteli bir ses olması şartı ile....

Prometheus
14 Nisan 2005, 03:43
Etrafta yaşlı, hasta vs. olanları da düşünmek gerek. Belki de tam o sırada sınavı olan birisi olabilir..

14 Nisan 2005, 03:56
Yerleşim merkezi içinde yüklenilinmezse, kibar bir egzos fazla rahatsız edici olmaz sanırım. Öbür taraftan sürüş emniyeti açısından büyük avantajı var.

Prometheus
14 Nisan 2005, 04:19
Zaten tamamen karşı değilim, benim hoşuma gidiyor :)

Taylan
14 Nisan 2005, 09:39
Arkadaşlar sürüş emniyeti ayrı ama bence o ses insanın, özellikle motor sürücüsünün ruhunu okşaması açısından son derece önemli... Bir daha racing alırsam ilk işim eksozu kaliteli ses veren bir eksoz ile değiştirmek olacak.

Ates
14 Nisan 2005, 17:43
Suzuki GSXR 600 aldıgımda üzerinde bursa yapımı tabir-i caiz ise '' Bir Performans Egzost'' u vardı.Akıllara zarar. İşe gelirken veya iş çıkışların mahalleden motoru cıkarırken 2-3 viteslerde 30-50 arası motoru hareket ettirir bir gözüm hararet göstergesinde diğer gözüm etrafta olurdu.ilk 5 dk içerisinde hararet göstergesi 96 dereceye firlardı.. Yanlarından geçtiğim araçların alarmları zırır zırır ötmesin diye kimseyi rahatsız etmeyeyim diye motorumu mahalleden çıkana dek büyük risk altında kullanırdım..

Hatta bir keresinde motosikleti büronun önüne park ettim karşı komşumuzda aşşağıdaydı yanıma geldi ''Ateşciğim sabrını ve duyarlılıgını takdir ediyorum ama sen otoyola cıktığında bu motosikletin sesi buralara hiç gelmiyormu sanıyorsun? sen işe gelmeden 10 dk önce senin geleceğini biliyoruz biz çocuğum'' demişti orada gülmekten yıkılmıştım.. E tabi o sabırla mahalleden 110 beygirlik makineyi 40 km ile tın tın çıkar otoban girişinde asıl gaza.Hakkım dimi be? :flower:

vedat_
14 Nisan 2005, 18:24
ya ben o sesi duydugum zaman içimden uçmak geliyor hastasıyım o sesin.Bide ateş senin gsxr 600 modelini fiyatını filan ögrenebilirmiyim

Ates
14 Nisan 2005, 20:05
98 Modeldi.7 Milyara almıştım.Sattım.

SRADkoprusu
17 Nisan 2005, 02:08
en iyi ses bence Yoshimura RD karbon serisinde var.

Taylan
19 Nisan 2005, 14:46
Tabii bu ses olayını abartan eksozlar var. Onlar kullanana da rahatsızlık veriyor; ancak güzel, tok bir ses, çevreyi de aşırı rahatsız etmeyecek özelliklere sahipse bence 10 numara...

MoToR
20 Nisan 2005, 01:46
Bende chopperci olarak YAMAHA 1100 CLASİC onun sesine hastayım,eski cep tlf.numda vardı tlf çaldığı zaman gürül gürül bir ses ama sattım,şimdiki ses kaydetmiyor o sesten mahrum kaldım. :salut:

Taylan
21 Nisan 2005, 09:59
Chopper sesleri bana aslında hiç estetik gelmiyor. Çünkü resmen eksoz yokmuş gibi direkt motorun sesi dışarı veriliyor. Bazen de çok gürültülü oluyorlar...
Ama tabii ki size de saygım var...
Beğeniler farklılık gösterebilir...

emrecakil
05 Ağustos 2007, 00:30
Pİs Bİ Hastalik Nerde O Sesİ Duysam Cbr 600 Rr İn Hemen Oraya Zipliyorum

SAKAL
05 Ağustos 2007, 00:34
Ben mobiletleri bağırttıranlara gıcık oluyorum. Bizim burada mobiletlere adana egzos takanların genelde serseri...

GorkeM
05 Ağustos 2007, 00:35
Ben Hornet 900 derim...
http://www.youtube.com/watch?v=5SOZU5YRKyQ
http://www.youtube.com/watch?v=lppheEK0CzY
http://www.youtube.com/watch?v=e9crQ-AVSX8

mhrrmkpnr
05 Ağustos 2007, 00:44
yamaha dragstar 1100 yada suzuki intrudier m800 den cok hos sesler cıkıyo bayılıyorum onlara racinglerde normalde cidden insanı kendine cekio ama trafikte brden yanınıza o sesle gelip aynı gurultuylede gecince cok kızıyorum..

sporcu_32
05 Ağustos 2007, 01:09
chooperlerın cok guzel seslerı var benım chooper sesı cok hosuma gıdıo racelerde ayrı bı ses var her tarzın kendıne has sesi var ama hepsıde cok güzel kendıne özgu.

CERRAHI
05 Ağustos 2007, 01:16
ah o ses yokmu....
ahh ulan ahh. duyar duymaz alman kurtları gibi kulakları dikiyorum hemen. zaten race motora binenlerinde %90 ı bunun icin binmezmi :wiinkk:

tugrulx5
05 Ağustos 2007, 01:19
ölüyom o sese ölüyoom:queen::queen:

marwel114
05 Ağustos 2007, 01:27
Valla o sese hasta olmamak elde değil.
Motor aşkı o ses sayesinde başladı zaten bende. Keşke aynı ses F650 GS den
de çıksa.:mrgreen: Ben anketi doldurmadım, kararsız kaldım, çünkü orjinal eksozların
sesini de seviyorum ben.:)

Aslen endurocuyumdur ama hep bir kenarda da racing motorum olsun isterim,
ama bu konuda tereddütlerim var. Çünkü duyduğum o ses ve altımda hissettiğim
o güç beni fazlasıyla gaza getirir. Yani ben motordan değil kendimden korkuyorum:pale:

Ama yine de vazgeçmem o sesten..! :queen:

cross delisi
05 Ağustos 2007, 01:33
yani tabi güzel olcak racıng motorun sesi mobilet mibu:P

zenci
05 Ağustos 2007, 01:37
hepimiz hastayıs motor sesine egzoz sesine tamam bazen başkalrını rahatsız edebilir ama hepimiz bu makinalrın sesine aşığız...

nartallo84
05 Ağustos 2007, 02:50
Gaza dokundunmu hele biraz biraz koptunmu o makineden gelen yırtınma yokmu egzostan çıkan çılgın ses insanın ciğerine işliyor motorcu olurda o sesi sevmezmi boşunamı o egsozlara 1000€ paralar veriliyor.

ati_03
05 Ağustos 2007, 03:05
ewet..kesinlikle güzel bie egzoz olmalı..devil mesela..:cat:

tanrinin_kirbaci34
05 Ağustos 2007, 03:27
kesinlikle evet ya racıng motor dedinmi ses getirmelı abi geçtiğin yerde herkez işi gücü bırakıp ne geliyo böyle diye bakmalı yoolllara :bounce: