PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr esd egzoz çok önemli

mustafaolar
27 Nisan 2018, 20:23
Arkadaşlar 2013 model ybr esd kullanıcısıyım egzozun başında geri dönüşüm hortumu bulunuyor bu hortumun maksadı amacı be sökülürse bir sorun teşkil eder mi motora zarar verir mi ustam hiçbirşeye faydası Yok dedi hortum eskimiş sökerken hortum koptu bende toz girer diye süngerle tıkladım hortumun orayı böyle geri dönüşüm iptal edilip kullanıldığında bir sorun teşgil eder mi motorun sağlığı açısından

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

arkadaşlar bilgisi olan yok mu hiç :silent:

kygsz
28 Nisan 2018, 13:54
Sanayiye git ısıya dayanıklı boru istiyorum de 10 TL civarı tutar gereksiz bişey olsa mühendisler onu oraya takmazdi ,ilk çalışmada zorlanabilir ve gaz verirken egzoz patırtı yapabilir

mustafaolar
28 Nisan 2018, 18:14
Sanayiye git ısıya dayanıklı boru istiyorum de 10 TL civarı tutar gereksiz bişey olsa mühendisler onu oraya takmazdi ,ilk çalışmada zorlanabilir ve gaz verirken egzoz patırtı yapabilir
benim egzoz o hortumu nezaman oraya taksam patırtı yapıyor sebebi ne olabilir.Bugun 10 liraya çok iyi dayanıklı hortum taktım ama 3 yıldır egzozum dediğiniz gibi patırtı yapıyor hiçbir zaman geçmiyor bu patırtı sadece hortumu çıkardığımda patırtı yapmadı

Göksel_Eren
29 Nisan 2018, 10:27
Öncelikle bir YBR 125 ESD kullanıcısı olarak Merhaba.
Egsoz başındaki o hortumun görevi motorumuzun daha az yakması egsozda biriken benzinin hava ile beslenmesi ve avrupa norm standartları yani (Euro 3)'e uyması içindir. Eğer açık egsoz takacak isek zaten Euro 3 veya Euro 4'e uymayacağını unutmamak gerek.
Not: Motosikletlerde 6 bin d/dak'a kadardır. 6 bin devirden sonra ne euro kalır nede başka bişey unutmamak gerek.

Serdar Baba
29 Nisan 2018, 16:57
Sana tavsiyem o ustadan koşarak uzaklaş.