PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 5 bin devirden sonra boğularak stop etme

arnuwanda
24 Nisan 2018, 17:09
İyi günler arkadaşlar, 97 model BMW F650 motorum durup dururken gaz yememeye ve tekleyerek boğulup stop etmeye başladı, özellikle de 4-5 bin devirden sonra vites değişiminde yapıyor 80 km yi geçemiyorum gazı köklememe rağmen gaz almıyor, sebebi ne olabilir sizce .

Samet Ağır
24 Nisan 2018, 17:34
Karbüratörün içinde su olabilir. Aynı sorun bendede vardı boşaltarak kurtuldum.
Yada şamandıra ayarın bozuktur,hazne tam dolmuyordur.
Benzin filtren tıkalıdır yetiştirmiyordur.

doghouse
24 Nisan 2018, 17:43
Bahsettiğin şeyler, TPS sensörü veya kabrütör\enjeksiyon ile alakalı bir durumdan kaynaklı diye düşünüyorum.

Motor boşta olduğunda gazı çevirdiğinde devir öyle ya da böyle redline a kadar geliyor ama öksürmeli tıksırmalı oluyor olabilir... Bu durumu bir kontrol et istersen.

Metal depoya sahip bir funduro sahibiysen, deponun içinde bulunan boya dökülmüş ve yakıtla beraber yakıt pompası ve filtresini tıkıyor olabilir.

arnuwanda
24 Nisan 2018, 20:23
Bahsettiğin şeyler, TPS sensörü veya kabrütör\enjeksiyon ile alakalı bir durumdan kaynaklı diye düşünüyorum.

Motor boşta olduğunda gazı çevirdiğinde devir öyle ya da böyle redline a kadar geliyor ama öksürmeli tıksırmalı oluyor olabilir... Bu durumu bir kontrol et istersen.

Metal depoya sahip bir funduro sahibiysen, deponun içinde bulunan boya dökülmüş ve yakıtla beraber yakıt pompası ve filtresini tıkıyor olabilir.

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim hepsini kontrol edicem , Motor boşta iken bile 5 bin devir üzerine çıkamıyor stop ediyor hemen ... depo temizliğimi de yeni yaptım filtrem de temiz , karbüratörü kontrol edicem