PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3 bin 4 bin devir arası tekleme.

Come_er
23 Nisan 2018, 03:52
Merhaba;moturum xciting 250i scooter.
3bin,4bin devir arası sabit hızda giderken tekleme meydana geliyor kayış tutunup bırakır gibi.
*ilk enjeksiyon temizlendi
*buji değişti
*gaz ayar sensörü değişti
*kelebek valf gövdesi değişti
*varyatör misketlerinin bulunduğu tas değişti.Sorun devam ediyor.Lütfen yardım..

ayetlervaray
23 Nisan 2018, 04:11
debriyaj ?

halo1925
23 Nisan 2018, 09:22
debriyajdan olabilir gibi geldi. aynı zamanda eğer egzoz taktıysan motora o da yapar düşük devirlerde tekleme

bassturbin
23 Nisan 2018, 19:33
Debriyaj bakımı yapılacak.Varyatör kapağını açıp içine bakıp sonra hava tutanlar bakım yaptığını zannediyorlar.

Come_er
24 Nisan 2018, 00:57
Debriyaj tası debriyaj balatası ve misketleri hepsinin bakımı yapılıyor ilk 1000 km olmadan başladı 15000km de hala bu olay var.İzmitte 4 yetkili servis bunu çözemedi...

bassturbin
24 Nisan 2018, 02:07
Debriyaj pabuçları yani balatalar takılı olduğu yerden sökülüp sıkışıkmı değilmi diye kontrol edildimi siz gördünüzmü yaparlarken?Eğer yapıldıysa yakıt sisteminde aramak gerekir arızayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Diğer ihtimaller jikle takılı kalıyor olabilir, gaz ayar sensörü dediğiniz tps ise onuda değiştirmişsiniz yani tps-gaz kelebek pozisyonu sensöründende o teklemeye benzer öksürmeyi yapar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Ben anlatamadım diye düşünüyorum, bir servis yetkili olunca a dan z ye o motorun herşeyini biliyor özel eğitim alıyorlar kendilerini geliştiriyorlar anlamına gelmiyor.Yine tekrarlayayım balata spreyi sıkınca oralara bakım yapılmış olmuyor.Ayrıca debriyaj tasını tornaya bağlayıp iç kısımda salma varmı yokmu bakmak gerekiyor.