PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akaryakıta İndirim Geliyor..

hachiko
21 Nisan 2018, 01:01
Son günlerde akaryakıta gelen zammın ardından motorine 10-14 kuruş aralığında indirim gelecek. İndirimin cumartesi ya da en geç salı günü fiyatlarına yansıması bekleniyor.

https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/1718003/1718003-728xauto.jpg

24 Haziran’da erken seçim yapılacağı açıklamasıyla dövizdeki aşağı yönlü hareketlilik sonrasında gözler, dolar kurundaki artışla peş peşe zamlanan akaryakıt fiyatlarına ve dolardaki düşüşün aynı hızla pompaya indirim olarak yansıyıp yansımayacağına çevrildi. Motorine geçen hafta art arda zam gelmiş fiyat önce 11 Nisan’da 17 kuruş, ardından 12 Nisan’da da 13 kuruş artmıştı. Benzine ise 14 Nisan’dan geçerli olmak üzere 16 kuruş zam yapılmıştı. Petrol sektörü uzmanları, önce motorinde ardından da benzinde indirim beklendiğini, motorine en geç salı günü 10-14 kuruş aralığında indirim yapılabileceğini söyledi.

ABD’NİN STOK VERİLERİ ENDEKSİ UÇURDU

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre sektör temsilcileri, akaryakıt fiyatını doların yanı sıra Brent petrolün ve diğer bazı unsurların da etkilediğini belirterek, “Örneğin ABD, her hafta ham petrol stoklarını açıklar. Bu da fiyatları etkileyen bir öğedir. Beklenti, stokların 500 bin varildüşmesi yönündeydi. Stokların, 1.5 milyon varil düştüğü açıklandı. Böylece benzin endeksi ton başına 683 dolardan 693 dolara, motorin endeksi de 637 dolardan 648 dolara çıktı” dedi. Endekste yukarı doğru hareket motorinde daha yüksek oranlı indirimin frenlenmesine ve 48 saat önce yapılması hesaplanan indirimin ötelenmesine yol açtı.

EN GEÇ SALI GÜNÜ POMPAYA YANSIR

Vatandaş, dolardaki artışın hızla akaryakıta zam olarak yansıdığı, buna karşılık dolar ya da petroldeki düşüşün gecikmeli olarak pompayı etkilediği kanaatini taşıyor. Petrol sektörü, dövizdeki düşüşün cumartesi ya da en geç salı günü motorin fiyatlarına yansımasını beklediklerini belirterek, “Akaryakıta, indirim de zam da İngiltere’deki Platts’ta (Türkiye’nin, fiyatları belirlerken dikkate aldığı piyasa) 5 günlük benzin ve motorin fiyat ortalamalarına bakılarak yapılıyor. Enerji yönetimi bu verileri anbean izliyor” dedi.

Mynet

freelancer
21 Nisan 2018, 01:04
Yapmayın hachiko, sanırım tekrar zam gelecek. Arabanın depoyu doldurayım yavaştan. Bunu en son mazot 5.00'a indiğinde yapmıştım.

beyaban
21 Nisan 2018, 14:45
indirim varsa bindirim de vardır dikkatli olup depoları fullemek lazım. 200 km yol yapan ve 110'u gören bi elektrikli motor yapsalar ne güzel olacak Tesla abimiz belki bir gün bizide düşünür :D

istanbu_gezg
21 Nisan 2018, 14:50
ne boş hesaplar bunlar bneim motorum 4 litre alıyor 40 kuruş yapar 40 kuruş güçlü türkiyeye helal olsun

hacıyatmaz
21 Nisan 2018, 15:56
ne boş hesaplar bunlar bneim motorum 4 litre alıyor 40 kuruş yapar 40 kuruş güçlü türkiyeye helal olsun

Depoyu 10 defa fulleyip evde bidona boşaltırsan 40 lira kazanmış olursun :) oda sana 1 depo katkı sağlar :)

freelancer
21 Nisan 2018, 15:57
Yüzdür o, on olsa duramayız.

osiosborn
21 Nisan 2018, 16:02
Dolar 4,08'le haftayı kapattı ve pek ineceğe benzemiyor. İndirim olsada ardından zam gelecektir. Belki gelmez. Malum seçim var ve otamatik güncelleniyor.

blacktulip
21 Nisan 2018, 16:05
frikik cekerken futbolcu once geri geri gider,sonra topa birden abanir.

fiyatlar geri gittiginde abanma cok sert olacak demektir.

kendinizi kollayiniz.

http://www.trthaber.com/resimler/484000/484156.jpg

levend84
21 Nisan 2018, 16:33
indirim varsa bindirim de vardır dikkatli olup depoları fullemek lazım. 200 km yol yapan ve 110'u gören bi elektrikli motor yapsalar ne güzel olacak Tesla abimiz belki bir gün bizide düşünür :D

Bahsettiğiniz donanimdaki bir elektrikli motosikletin fiyatı Min 30-40 K´dan aşaği olmayacaktir.

Bu kriterdeki bir araç özellikleri;

-20-30K bandinda,elektrik motoru.
-Polimer Hücreli pil(çok hücreli)
-Min 15-20Kw güç
-Rejeneratif sistemler(Araç frenlemesinden kaynakli oluşan ters dirençlerin geri kazanimi)

33akdeniz
21 Nisan 2018, 16:36
iyi günler konumuzla alakası yok ama yeni üye oldum ve konu paylaşmayı yapamadım bir türlü bana yardımcı olurmusunuz ?

hokahey
21 Nisan 2018, 16:39
iyi günler konumuzla alakası yok ama yeni üye oldum ve konu paylaşmayı yapamadım bir türlü bana yardımcı olurmusunuz ?

önce forum yönetimine dilekçe vermen gerekiyordu. faksladın mı dilekçeyi?

33akdeniz
21 Nisan 2018, 16:41
özel dilekçe yazmadım fakat mail olarak paylaşımda bulunabilirsiniz gibi bir mesaj geldi

hokahey
21 Nisan 2018, 16:47
özel dilekçe yazmadım fakat mail olarak paylaşımda bulunabilirsiniz gibi bir mesaj geldi

yok dilekçe olmadan başlık açtırmıyorlar.
.
.
.
.
şaka lan şaka ne dilekçesi! sen mobilde misin?

33akdeniz
21 Nisan 2018, 16:56
bilgisayardan giriyorum

Angrypower
21 Nisan 2018, 17:01
yok dilekçe olmadan başlık açtırmıyorlar.
.
.
.
.
şaka lan şaka ne dilekçesi! sen mobilde misin?

Bugün diğer Troll'e sarmaktan keyfi yerinde. Herkese şakalı yaklaşıyor :thumleft:

hokahey
21 Nisan 2018, 17:05
bilgisayardan giriyorum

anasayfadan konu gir diye bir sekme var. oradan motor ile ilgili olanlari moto sohbet, motor dışı ise diğer sekmesinden girerek konu aç'a bas.

gerivites
21 Nisan 2018, 17:10
Başlığı görünce istemsiz kahkaha attım :queen:

uzay gemisi
21 Nisan 2018, 17:54
bence benzin direk 7 lira olmalı ve birkaç ay zam ve indirim haberlerini görmeden rahat kafayla yaşamalıyız

Keoma
21 Nisan 2018, 17:55
Seçime kadar düşükte tutulur.Sonra sonuna kadar ittirirler