PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 371. Dönem askere giden motorcular

Mexico
20 Nisan 2018, 14:55
Selamlar.

371. dönem askere gidecek olan var mı? Ben bu dönem gidiyorum, aynı yere düştüğümüz birileri varsa güzel olur.

Acemilik: 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. TIRT.ARÇ.SÜR.EĞT.A. KH. VE KH.TK. MERKEZ / BURDUR

Esas: 16'nci mknz.p.tug. kh. ve kh.bl. merkez / diyarbakir

Gidenler nereye düştüklerini yazsın lütfen :)

Alonedark93
20 Nisan 2018, 15:02
Şimdiden hayırlı teskereler. Benim 10 gün oldu geleli.(uzun dönem) :)

Mexico
20 Nisan 2018, 15:04
Şimdiden hayırlı teskereler. Benim 10 gün oldu geleli.(uzun dönem) :)

Benim kısa dönem hocam. Ama gözümde büyüyor şimdiden.

mccxcix
20 Nisan 2018, 15:04
Hayırlı tezkereler olsun inşallah şimdiden...

arndiol
20 Nisan 2018, 15:05
Hayırlı tezkereler şimdiden, 5 ay biter hemen.

levend84
20 Nisan 2018, 15:07
Benim kısa dönem hocam. Ama gözümde büyüyor şimdiden.

´´Poşet´´muhabbetine hazirlikli ol.

Gözünde fazla büyütme,kamuflaj ve bot eskimeden biter askerliğin..:bounce:

mombohunter
20 Nisan 2018, 15:16
Hayırlı teskereler dilerim.

Mexico
20 Nisan 2018, 15:17
Herkese çok teşekkür ederim. Umarım sorunsuz geçer gider.

sey_47
20 Nisan 2018, 15:20
365.kd'y dim bende. 2 gün önce geleli tam bir yıl oldu.
Vay be.
Umarım iyi insanlara denk gelirsin.
İçerde geçmiyor gibi geliyor ama, çıkınca anlıyorsun hızlı geçmiş.
Vatani görevimiz. İnsan gurur duyuyor.

Hayırlı teskereler. :rendeer:

pikatel34
20 Nisan 2018, 15:48
365.kd'y dim bende. 2 gün önce geleli tam bir yıl oldu.
Vay be.
Umarım iyi insanlara denk gelirsin.
İçerde geçmiyor gibi geliyor ama, çıkınca anlıyorsun hızlı geçmiş.
Vatani görevimiz. İnsan gurur duyuyor.

Hayırlı teskereler. :rendeer:

vay tertibim bende 365 idim.gercekten 1 sene olmus.orda günleri sayiyorduk ama insan özlüyor simdi o gunleri

hayirli tezkereler

atalayalper
20 Nisan 2018, 15:50
Çok küçük kendi yağında kavrulan bir şehirdir Burdur. Cumhuriyet caddesinde yani bir diğer adı mecburiyet caddesinde gezersin. Ama tavsiyem istasyon caddesini de bu iş için kullan zaten ister istemez öğrenirsin. Burdurlular iyi insanlardır temiz dürüst insanlardır. Haşhaşlı ekmek, ceviz ezmesi, burdur tava yersin bol bol :) Leventin dediği gibi poşet muhabbeti çok olur kısa dönemsin sonuçta uzun dönemler takılır sürekli poşet diye. Ama çabucak da bitiyor.

Metehan07-70
20 Nisan 2018, 16:50
İzinde aşağıya in bu taraflara... Bi denize girer geri gidersin. Bir de anlamadığım husus, acemi birliğine gitmeden, usta birliği de mi belli oluyor artık. Ben acemiliğin 75. günüde öğrenmiştim. Gerçi aradan 16 yıl dan fazla geçmiş, değişmiş olabilir.

sey_47
20 Nisan 2018, 17:04
İzinde aşağıya in bu taraflara... Bi denize girer geri gidersin. Bir de anlamadığım husus, acemi birliğine gitmeden, usta birliği de mi belli oluyor artık. Ben acemiliğin 75. günüde öğrenmiştim. Gerçi aradan 16 yıl dan fazla geçmiş, değişmiş olabilir.

Hocam kısa dönemlerin belli oluyor, (nadir olmadığı da oluyor.). Uzun dönemlerin belli olmuyor, sonradan belirleniyor.

Mexico
20 Nisan 2018, 17:15

Hocam Antalya'da evim var. Çok istedim oraya düşmeyi ama kısmet olmadı. Neyse burdur/diyarbakır yiyip bitireceğiz askerliği.
İyi dilekte bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Varsa tertiplerimi de öğrenmek isterim :)

Samet Ağır
20 Nisan 2018, 17:51
Hayırlı tezkereler.
1995 yılında Isparta Amasya ve Kıbrıs üçgeninde 550 gün askerlik yaptım. Hey gidi günler heeyyyy...

levend84
20 Nisan 2018, 18:31
Hayırlı tezkereler.
1995 yılında Isparta Amasya ve Kıbrıs üçgeninde 550 gün askerlik yaptım. Hey gidi günler heeyyyy...

Karala karala bitmez 550 gün yazısı :pr:

http://i63.tinypic.com/20sinps.jpg

Devre silsilesi;

Alt devre(Acemi birliğinden usta birliğine taze gelen)

Çömez(Üstünde 2 kıdemli devre olan)

Torun(Üstünde 3 kıdemli devre olan)

Bilet(Terhisine yakın,yeni bot bağlayıp gelen asker)

Mezar taşı(Terhis olalı yıllar geçen adamın yanında asker muhabbeti yapan kişi)

tommygun
20 Nisan 2018, 20:20
313. Kısa Dönemlerdenim geleli 11 sene olmuş, sağ salim dönün. Hayırlı tezkereler..

peruwasa12
20 Nisan 2018, 20:44
Bende 369 kd yim suan kibristayim 38 gunum kaldi, insan motorunu ozluyo valla :D

tommygun
20 Nisan 2018, 20:59
Askere gittiğimde çalışıyordum, 2 gün yol izni alacağımı söylediğimde o zamanki direktörüm sağolsun bana uçak bileti almış rahat rahat geleyim diye. O zamanlar Denizli'den İstanbul'a günde 1 uçak mı ne kalkıyor, o da sadece sabahları. Ben 1 gün de Bölük Komutanından ilave izin aldım, toplam 3 gün yol izni almış oldum. Düşünün 1 gece otelde yatıp uçağı beklemeden ilk otobüsle İstanbul'a dönmüştüm. Otobüsten inip eve bile uğramadan o zamanın Nevizadesinde içmiştim, patates gibi eve dönmüştüm, anneanneme baş selamı falan vermiştim alışkanlıkla.

Boldpilot
20 Nisan 2018, 21:07
89/3 devre yaptım bende askerliğimi , Kosova'ya barış gücü harekâtı olarak gitmiştik sonrasında Elazıp Karakoçan'da hem deprem gördük hemde yoğunağaç karakolu kırsalında 3 şehit verdik.
İzmir Yeni foça 7. Jnd komando er eğitim alayıydı acemi birliğim

Askerlikde edindiğim disiplin hâlen işime yarar , hayırlı teskereler herkese.

Mexico
20 Nisan 2018, 22:27
Askere gittiğimde çalışıyordum, 2 gün yol izni alacağımı söylediğimde o zamanki direktörüm sağolsun bana uçak bileti almış rahat rahat geleyim diye. O zamanlar Denizli'den İstanbul'a günde 1 uçak mı ne kalkıyor, o da sadece sabahları. Ben 1 gün de Bölük Komutanından ilave izin aldım, toplam 3 gün yol izni almış oldum. Düşünün 1 gece otelde yatıp uçağı beklemeden ilk otobüsle İstanbul'a dönmüştüm. Otobüsten inip eve bile uğramadan o zamanın Nevizadesinde içmiştim, patates gibi eve dönmüştüm, anneanneme baş selamı falan vermiştim alışkanlıkla.

Benim yaş 25. Her geçen gün gitme isteğim azalıyordu. 30'dan sonra hiç gitmezdim. Sürekli önüme engel olarak çıkacağını da bildiğimden mecbur gideyim dedim. Koca tugayda onlarca erkeğin içinde 5.5 ay gidecek ona yanıyorum. Ama herkes nasıl yapıyosa bende yapmalıyım. Sadrazam torunu değiliz sonuçta.

matrax33
20 Nisan 2018, 22:33
Konu poşet paratoneri olmuş. :) Askerlikten korkmayın. Bitsede kurtulsak diye de negatif düşünmeyin. İnsan arkasına bakınca özlüyor o günleri bile. Hersene en az 1 kere rüyamda tekrar askere gittiğimi görüyorum.

tommygun
20 Nisan 2018, 22:38
Benim yaş 25. Her geçen gün gitme isteğim azalıyordu. 30'dan sonra hiç gitmezdim. Sürekli önüme engel olarak çıkacağını da bildiğimden mecbur gideyim dedim. Koca tugayda onlarca erkeğin içinde 5.5 ay gidecek ona yanıyorum. Ama herkes nasıl yapıyosa bende yapmalıyım. Sadrazam torunu değiliz sonuçta.

Öyle düşünme, 27 yaşımda gittim, her ortamı yaşamış adamım, askerde yaptığım makarayı hiçbir yerde yapmamışımdır. Hala bir ortamda askerlik anısı konusu açılınca millet kulakları açık beni dinliyor. Sayılı zaman çabuk geçer. İlk günü, ardından ilk haftayı atlattın mı gerisi kolay. Sivilde aranıyormuşum, ilk hafta komutan içtimada soru "tommygun kim içinizde?" dedim "emredersiniz gomtanım", dedi "olm sen aranıyormuşsun, mal mısın askere geldin?". Beni ertesi gün apar topar sivil cezaevine attılar, atarken de komutan diyordu "Artık sivilsin, senin komutanın değilim,bana abi diyebilirsin", neyse cezaevinde 9. gün sorunu çözdürebildim, cezaevi çıkışı tekrar birliğime teslim oldum. Komutan dedi "Artık abin değilim, bana komutanım diyebilirsin"

aokuyumcu
20 Nisan 2018, 23:14
erzurum da 237 döneminde askerliğin uzadığı zamanda yapmıştım, hey gidi günler hey. Allah güle güle gidip gelmek nasip etsin benim şerefli güzel kardeşim. paralı çıksın veya tecil edip duran zümreden değilsin ya o yüzden sevdim seni.

Mexico
21 Nisan 2018, 06:32
Desteğiniz için hepinize teşekkür ederim. Forumda da bir giden benim galiba, kimse yazmadı gidecek olanlardan. Herkes dedeymiş meğer :)

tommygun
21 Nisan 2018, 14:05
Desteğiniz için hepinize teşekkür ederim. Forumda da bir giden benim galiba, kimse yazmadı gidecek olanlardan. Herkes dedeymiş meğer :)

Hadi bakalım hayırlı tezkereler, sağ salim dön kardeşim