PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalar Isındı Tatlı Su Motorcuları Meydana Çıktı

Sayfa : [1] 2

CrazyBullet
19 Nisan 2018, 02:18
Baharın gelmesiyle birlikte tatlı su motorcuları da motosikletlerini garajlarından çıkartıp yollara vurdular. Kışın cbf, ybr, mondial, kunduial ve bilimum asya menşeili dandik motosikletleri görmeye alışkın bünyeme, baharın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan Harleyler, GS'ler tam bir görsel şölen vermeye başladı. Özellikle Paris Dakar Rallisine katılmaya hazır havalardaki GS'ci abilerimi; arkada 3 adet battal boy aluminyum çanta ve ayak tırnak ucundan saçlarına düşmüş beyazın molekülüne kadar koruma sağlayan takım taklavatla görmek keyfime keyif katıyor. Onları; kışın yerler buz, rampalar çetinken nerelerdeydiniz ulen diyerek laflarımla dövmek istiyorum. Fakat bir de bakıyorum, GS'ci orta yaş üstü abimiz 20'lik manken gibi manitayla pahalı bir kafenin önüne parkediveriyor. "Haaa" diyorum, mevzu başka, mevzu motosiklet değil, mevzu düşündüğümden daha derin. Dönüyorum emektar İnci'me, "sen de benim manitamsın" diyorum, onu bir gün satacağımı, bir GS'ci takas teklif etse güle oynaya kabul edeceğimi bile bile. Küçümsediğim GS'ci abi birden bire maneviyatıma yönelik bir tehlike halini alıyor gözümde. "Nasıl yani adam takas teklif etse, kabul eder miyim?" diye düşünüyorum. Elbette kabul ederim, GS'i satar 20 tane daha İnci alırım.

İnci'me bu sadakatsizlik bana yakışmaz ama gerçeklerde değiştirilemez diye düşünüyorum. Sonra kendi kendime, gerçekleşme olasılığı çok çok düşük olan varsayımlarla bunaltma içini diyorum, olasılığın erken kanser teşhisi olduğunu bile bile. Motosiklet fuarlarında ucuz motosikletler halka açıkken pahalı modellerde neden manken oturur? Şimdi taşlar yerine oturuyor.

Yine kış gelecek. İnci arıza yapsa, beni üstünden atsa bile, sezon gelmedi diye satmayacam. Tüm kış seve seve binecem hem de manitalı GS'ci görmediğim için aklıma karpuz kabuğu gelmeden. Önümüzdeki kış mevsimini iple çekiyorum. Ben, İnci ve sezonluk tevekkül.

Carbondioxid
19 Nisan 2018, 02:26
https://www.youtube.com/watch?v=DuLDjABmKgw&app=desktop

ozan1991
19 Nisan 2018, 02:35
İlk defa bu forumda birinin cbf,ybr için dandik motorlar dediğini gördüm

bursalıali
19 Nisan 2018, 03:18
Her ne kadar motoruma dandik denilse de ( mondial rx3i evo olduğu için ) , beni biri ocak 2018 de , diğeri şubat mart 2018 de olmak üzere, iki kez Bursa - İstanbul götürüp getirdiği için kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

K121L
19 Nisan 2018, 04:54
Ulen elalemin nasıl yaşadığından sanane , herkes kendi dalgasına baksa ülke daha güzel biyer olucak.
Acilen baskalarını imrenmeyi , bırakmalısın.

chopperrider
19 Nisan 2018, 05:38
Anlıyorum hislerini.
1987 yılında babam tofaş Şahin, amcam doğan almıştı.
Amcamın çocuklarını inanılmaz kıskanmıştım hatta kaza yapsınlar onlara bişey olmasın ama arabaları bir daha çalışmasın diye dua etmiştim gizliden.
Yaş o zaman 8'di...

Angrypower
19 Nisan 2018, 06:47
Walla o GS’ci abi kendi dünyasında yaşasın. Ben motorumu zevk aldığım için kullanıyorum. Şimdi işe gideceğim. Geç kalmadan güzelce ve motora bineceğimi bildiğim için daha bir hevesle gideceğim. Ha şunu da unutma o GS’ci abi grup bulmadan genelde tek gezmez ama ben kendi şahsıma kimseyi iplemeden, istediğim yere giderim :)

06Serhat
19 Nisan 2018, 07:26
Efendi efendi Cbf, ybr gibi motorlarla insanlar evlerine ekmek götürüyor neden hor görüyorsun? Sen hiç gs gibi makinalarla evine ekmek götüren gördün mü? Söz konusu p**lik olunca gs de ss motorlarda ortaya çıkıyor. Haa suçlu motorlar değil kişilerdir. Manita peşinde koşanda bana göre motorcu değildir.

ozan1991
19 Nisan 2018, 07:46
Bende ona kızdım cbf ve ybr nin iyi olduğu açık sen bildiğin horgörmüşsün herkes maddi durumuna göre hareket ediyor

hasmet
19 Nisan 2018, 08:26
Çok saçma. Bu polenli havada motosiklet dışarı çıkarılır mı hiç? En az iki haftası daha var garajda.

levend84
19 Nisan 2018, 08:38
Her ne kadar motoruma dandik denilse de ( mondial rx3i evo olduğu için ) , beni biri ocak 2018 de , diğeri şubat mart 2018 de olmak üzere, iki kez Bursa - İstanbul götürüp getirdiği için kendilerine şükranlarımı sunuyorum.

Ali abi Maşallahin var,geçen ay buluşamadik,mayisin 2.haftasi izmirden kuzenim gelecek,sende musait olursan bir mani çikmaz ise,alirim kuzenden nc´yi bursa´dan ayvalik yapar kurtlarimizi dökeriz..sağdan sağdan usul usul..:cat:

Macit250
19 Nisan 2018, 09:08
Kardesim dize kadar karda,motosikleti nasil disari cikaracak bu millet.Her insan sicak bolgede yasamiyorki.Kac kisdir taksi bile sokaga giremezken motosikleti nasil disari cikaracaz bilemedim.

gerivites
19 Nisan 2018, 09:12

uzaktan GS'e benziyor ama hakkını yemeyelim

mccxcix
19 Nisan 2018, 09:17
Şuraya ufak bir alıntı hikaye bırakayım da gideyim...

Metroda yan koltukta 5-6 yaşlarında küçük kız bir poşet can eriğini hapur hupur yüzünü ekşite ekşite yemekle meşguldü. "Evladım, çok yeme dokunur" dedim. Kız da "Amca, biliyon mu, dedem var yaaa??? 115 sene yaşadı!", "Çok mu yedi eriği?" dedim;
"Yok amca! KİMSENİN İŞİNE KARIŞMAZDI."

schizo
19 Nisan 2018, 09:24
yahu adam güzel bi hikaye bırakmış siz de motorlarınıza dandik dedi diye bozuluyosunuz :D sakin olun..
adam aslında karda kışta kullanan onlar, gerçek motorcu onlar demek istemiş ama bizimkiler sadece "dandik motorlar" kısmını aldığı için başını kaçırmışlar. :D
bu arada güzel anlatım

EmirŞengezer
19 Nisan 2018, 09:28
yanlış bakış açısı.

Nasate
19 Nisan 2018, 09:46
Bence arkadaş espiri yapmış çok ciddiye almışsınız konuyu ::sm_smile

Mucit23
19 Nisan 2018, 09:54
Arkadaş nasıl bir kafa yaşıyorsa artık anlamak zor. :) Valla elimin altında 3 tane motor var. Canım hangisine isterse ona biniyorum ama kusura bakmayın hiçbiri kışın arabanın yerini tutmuyor. Benim prensibimdir, Hava 15 Derecenin altındaysa mecbur kalmadıkça motora binmiyorum. Tatlı su motorcusuyum yani, Kışın arabamın koltuğuna oturup kaloriferi açıp sıcak sıcak gezmek daha cazip geliyor. Arkadaş eminimki karasal iklimin soğunu görmemiş.

Motosikletinle olan ilişkilerini gözden geçirmelisin. Benimkiler hepsi haddini bilir. Öyle kış olduğuna bana tavır yapmazlar.

hokahey
19 Nisan 2018, 10:24
kimse kusura bakmasın, başlığı açan arkadaşa katılıyorum.

bizim lügatımızda depoda motor yatırmak yoktur anadımmı. yağmur, çamur, kar, tsunami farketmez arkadaş, kafa bozulduğu zaman bir kontağı çevirme mesafesinde duracak motor. o kaddarr.

daha eylül girdi girmedi motorunu branda ile depoya çeken bizden değildir arkadaş. kabul etmiyorum.

levend84
19 Nisan 2018, 10:27
kimse kusura bakmasın, başlığı açan arkadaşa katılıyorum.

bizim lügatımızda depoda motor yatırmak yoktur anadımmı. yağmur, çamur, kar, tsunami farketmez arkadaş, kafa bozulduğu zaman bir kontağı çevirme mesafesinde duracak motor. o kaddarr.

daha eylül girdi girmedi motorunu branda ile depoya çeken bizden değildir arkadaş. kabul etmiyorum.

Haa:cat: Motorun deposu benzine aç iken,arabayi doyuran bizden değildir gibi.....:flower:

gitaristgkn
19 Nisan 2018, 10:43
Kuyuya taşı atmış kaçmış arkadaş:mrgreen:

hokahey
19 Nisan 2018, 10:49
Haa:cat: Motorun deposu benzine aç iken,arabayi doyuran bizden değildir gibi.....:flower:

muhahahahaha

Metehan07-70
19 Nisan 2018, 11:45
Kimmiş onlar ya? Ben bu kış taş çatlasa 20 gün binmemişimdir. Ha ailecek bir yere gidilecek olur onlar hariç. Ayrıca ybr ye dandik motor diyen gitsin TT custom a binsin.

Alonedark93
19 Nisan 2018, 12:14
Keşke param çok olsa bende tatlı su motorcusu olsam.
Al bi hp4 koy garaja senede 2 ay sür.
Düşüncesi bile çok keyifli..

Thracian
19 Nisan 2018, 12:19
Belki o GS,Harley sahiplerinin 2 tane motoru var.Kışın şehir içinde karda buzda küçük cc CBF,YBR leri kullanıyorlar,yaz gelince büyük motosikletleri çıkartıyorlar.Yaşadığım şehir Karacabey'de bir arkadaş var.Normalde şehir içinde dandik cub,scooter tarzı motosikletlerle dolaşır.Yaz gelince de Goldwing'i garajdan çıkartır.Yani kışın gördükleriniz ile yazın gördüklerinizin bazılarının aynı adamlar olma olasılığı var.:mrgreen:

MahmutBiner
19 Nisan 2018, 13:21
Baharın gelmesiyle birlikte tatlı su motorcuları da motosikletlerini garajlarından çıkartıp yollara vurdular. Kışın cbf, ybr, mondial, kunduial ve bilimum asya menşeili dandik motosikletleri görmeye alışkın bünyeme, baharın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan Harleyler, GS'ler tam bir görsel şölen vermeye başladı. Özellikle Paris Dakar Rallisine katılmaya hazır havalardaki GS'ci abilerimi; arkada 3 adet battal boy aluminyum çanta ve ayak tırnak ucundan saçlarına düşmüş beyazın molekülüne kadar koruma sağlayan takım taklavatla görmek keyfime keyif katıyor. Onları; kışın yerler buz, rampalar çetinken nerelerdeydiniz ulen diyerek laflarımla dövmek istiyorum. Fakat bir de bakıyorum, GS'ci orta yaş üstü abimiz 20'lik manken gibi manitayla pahalı bir kafenin önüne parkediveriyor. "Haaa" diyorum, mevzu başka, mevzu motosiklet değil, mevzu düşündüğümden daha derin. Dönüyorum emektar İnci'me, "sen de benim manitamsın" diyorum, onu bir gün satacağımı, bir GS'ci takas teklif etse güle oynaya kabul edeceğimi bile bile. Küçümsediğim GS'ci abi birden bire maneviyatıma yönelik bir tehlike halini alıyor gözümde. "Nasıl yani adam takas teklif etse, kabul eder miyim?" diye düşünüyorum. Elbette kabul ederim, GS'i satar 20 tane daha İnci alırım.

İnci'me bu sadakatsizlik bana yakışmaz ama gerçeklerde değiştirilemez diye düşünüyorum. Sonra kendi kendime, gerçekleşme olasılığı çok çok düşük olan varsayımlarla bunaltma içini diyorum, olasılığın erken kanser teşhisi olduğunu bile bile. Motosiklet fuarlarında ucuz motosikletler halka açıkken pahalı modellerde neden manken oturur? Şimdi taşlar yerine oturuyor.

Yine kış gelecek. İnci arıza yapsa, beni üstünden atsa bile, sezon gelmedi diye satmayacam. Tüm kış seve seve binecem hem de manitalı GS'ci görmediğim için aklıma karpuz kabuğu gelmeden. Önümüzdeki kış mevsimini iple çekiyorum. Ben, İnci ve sezonluk tevekkül.

Tatlı su motorcusu diyince aklıma gelen ...
+18 ( tatlı su motoru ) https://www.youtube.com/watch?v=tF1m5ro1sM8

blacktulip
19 Nisan 2018, 13:22
. Kışın cbf, ybr, mondial, kunduial ve bilimum asya menşeili dandik motosikletleri görmeye alışkın bünyeme, baharın gelmesiyle birlikte ortaya çıkan Harleyler, GS'ler tam bir görsel şölen vermeye başladı.

Kundial,ybr,cbf ne arar la Assen'de?

https://i.ytimg.com/vi/Ge8cL9T4ijo/maxresdefault.jpg

EldekiDebryj
19 Nisan 2018, 13:26
Sogukta, yagmurda motora binmek biraz rezillik oluyor, keyfi kalmiyor ki.

freelancer
19 Nisan 2018, 13:46
Toplaşın hacılar, size bir masal anlatacağım. Eskiden bisiklet sürerdim, MTB. Öyle böyle değil ama, tutkuyla. Öğrenci bütçesinin elverdiği kadarıyla en güzel kadroları, en üst seviye frenleri (ki yarış modelleri olur kendileri, şehir içinde ne yapacaksak Ice-Tech'i...), en kaliteli aktarım sistemlerini vesaire bulup buluşturup alırdık bir şekilde.

Tabii bunlar yeter miydi, hayır. En şekil şükül formalar bizde olmalıydı; üstümüzde Nike jersey, altımızda Pearl Izumi tayt olmalıydı. Ve bunlardan birçok çift olmalıydı.

Selemiz yarış selesi olmalıydı, tepe inişi yaparken sele kısalttığımızda mümkün olan en alçak seviyede olsun diye. Lastiklerimiz 2.25 aşırı dişli Schwalbe'ler olmalıydı ki çamurda yol tutsun.

Lafı uzatmayacağım, bisiklet yaz sıcağında canımı çıkarıyor diye motor aldıydım vakt-ü zamanında, hem küçüklüğümden beri motora da ilgim vardı. Geçen, yıllar sonra ilk defa bisiklete bindim arkadaşlarla, ki bu arkadaşlar bahsettiğim günlerden kalmadır, neredeyse hepimizin eski bisikletleri duruyor. Dedim ki, "incecik seleyle nasıl bisiklete biniyormuşuz lan, bizde de iyi g*t varmış".

Böyle uzun uzun anlatınca bağlayacağım noktayı unuttum, lakin özetle her şey boş gençler. O zamanlar güldük, eğlendik, bu günlere güzel anılar kaldı. Lakin bu anılar altımızdaki binlerce liralık bisikletlerin üçte biri harcama yaparak da kalabilirdi. Bisiklete harcadığım paraya kesinlikle pişman değilim, yanlış anlaşılmasın.

O zamanlar kış gelince bisikleti bırakıp minibüse, otobüse binenlere derdik "tatlı su bisikletçisi" diye. Bizimle birlikte burun deliklerine kadar çamura batmaya gelmeyen arkadaşlarımızdı tatlı su bisikletçileri. Ha, o zamanlar da bilirdik isteyen istediği gibi davranır, herkesin hakkına kimse garışamaz. Lakin güzel gelirdi kendimizi bir şekilde üstün hissetmek, "ben senden daha iyiyim" duygusu.

Bugün aynısını motorda yapan arkadaşlarım var. Hatta fark etmek biraz zaman alsa da ben de yapıyorum. İnsanları bir şekilde yargılıyorum. Bu kadar yazdıktan sonra özetin özeti diyeceğim ki, bırakın herkes istediğini yapsın. O adamlar olmasa kim bulacak 98 model, 50 binde GS'i de alacak :mrgreen:

hasmet
19 Nisan 2018, 15:01
15 sene kadar önce, her yer kar, soğuk. Sabah işe geliyorum. Yolun kenarında yeni model Goldwing. Ulan kim bıraktı bunu kışın ortasında buraya diye geçti içimden. Akşam iş çıkışı millet arabasının üzerindeki karı kürüyor, orta yaşlı biri de Goldwing'in selesini. Yer bir karış kar. Herif bindi gitti gözümün önünde. O zamanlar elektronik sistemler de yok. Hayret ettim ne yalan söyleyeyim.

siyahus
19 Nisan 2018, 15:05
Tatlı su, tuzlu su , soda lı su , çamurlu su motorcusu diye birşey olduğuna inanmıyorum. Mesleğin motor üzerineyse her daim binersin mecburiyetten , değilse keyif alacağın zaman , işin olduğu zaman daha doğrusu işine geldiğin zaman binersin. Herkes sürekli bir yarışla üste çıkma hevesinde ama bu öyle bi şey değil. Ben yaz-kış keyfi olarak motorun üstündeyim ama bu tabir yanlış.

bursalıali
19 Nisan 2018, 15:40
Tabii ki ironide kimin ve hangi motorun kast edildiğinin farkındayız. Allah'a şükür evo ile yaptığım 14000 kilometrenin en az 6000 km si şehirler arası
yollarda sürüldü. Yani demek istiyorum ki << bu gün 63 yaşımda şehir içi dışı ayırmadan senenin 365 günü demir beygirime biniyorum.>> Bu kadarcık da
böbürlenmeyi bana çok çok görmeyin ya. Güzelliklerle kalınız efendim. Byy .

wolrath
19 Nisan 2018, 16:08
1 hafta bile uzak kaldıgımda koyuyor bana, 3-4 ay motora bınmeyen arkadaslar saskınlık uyandırıyor bende :)

bunu tabı gs miyes ayırt etmeden soyluyorum.

***asagıdakı vıdeo -1° karlı bır havadan :cherry:

https://www.youtube.com/watch?v=wOyjkHt5_B0&feature=youtu.be

Riptalon
19 Nisan 2018, 16:10
Çok isterdim motosikletin o anki kiyafetlerimle çıkıp kapıda kilit çözmeden anında üstüne oturup kontağı çevirip gidebileceğim bir alet olmasını. :)

X-Slim
19 Nisan 2018, 16:22
Yanlış anlama hocam ama bunlar hep para..
Adamın parası var 20 liralık makineyi garajında yatırabiliyor

chopperrider
19 Nisan 2018, 16:22
Arkadaşların anlamadıkları şu ki herkesin yaşam tarzını ve gereklerini kendi hayatlarıyla aynı sanıyorlar.
Yahu adamın işi, yetkisi, sorumluluğu motosikletle işe gidip gelmesine izin vermiyor olabilir.
Pek çok kurumsal şirket kısa kollu gömlek giymeye bile izin vermiyor. Kaldı ki motosiklet kıyafetiyle işe gidip gelmeyi tolere etsin.
Kimi işyerleri giriş çıkışta sivil olup içeride üst baş değiştirmeye imkan tanımayan açık çalışma alanlarına sahip.
İşi grerği jilet gibi ütülü elbise, gıcır gıcır ayakkabı giymek zorunda olan biri tuvalet köşesinde üstünü değiştiremez.
Ya da adam işe gitmeden önce iki çocuğunu okula, karısını işe bırakıp öyle devam etmek zorunda olabilir.

Kısaca senin her yere gidip gelirken kullandığın motosikleti başkası içi gitse de her gün kullanamayabilir.

Milletin motorculuk katsayısını hesaplamadan önce bunlara bir düşünseler anlarlar aslında.

Fr.Sante
19 Nisan 2018, 16:28
Arkadaşların anlamadıkları şu ki herkesin yaşam tarzını ve gereklerini kendi hayatlarıyla aynı sanıyorlar.
Yahu adamın işi, yetkisi, sorumluluğu motosikletle işe gidip gelmesine izin vermiyor olabilir.
Pek çok kurumsal şirket kısa kollu gömlek giymeye bile izin vermiyor. Kaldı ki motosiklet kıyafetiyle işe gidip gelmeyi tolere etsin.
Kimi işyerleri giriş çıkışta sivil olup içeride üst baş değiştirmeye imkan tanımayan açık çalışma alanlarına sahip.
İşi grerği jilet gibi ütülü elbise, gıcır gıcır ayakkabı giymek zorunda olan biri tuvalet köşesinde üstünü değiştiremez.
Ya da adam işe gitmeden önce iki çocuğunu okula, karısını işe bırakıp öyle devam etmek zorunda olabilir.

Kısaca senin her yere gidip gelirken kullandığın motosikleti başkası içi gitse de her gün kullanamayabilir.

Milletin motorculuk katsayısını hesaplamadan önce bunlara bir düşünseler anlarlar aslında.

Katılıyorum. Lojistik sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin patronunu tanıyorum ki bu şirketin dünyanın dört bir yanında depoları falan var.

Adam motosiklet kullananlara serseri gözüyle bakıyor ve kendi çalışanlarına da kati surette izin vermiyor. Zaten çalışanların şirket arabası var ama özel hayatlarında motosiklet kullanmalarına da karşı.

hasmet
19 Nisan 2018, 17:16
15 sene kadar önce, her yer kar, soğuk. Sabah işe geliyorum. Yolun kenarında yeni model Goldwing. Ulan kim bıraktı bunu kışın ortasında buraya diye geçti içimden. Akşam iş çıkışı millet arabasının üzerindeki karı kürüyor, orta yaşlı biri de Goldwing'in selesini. Yer bir karış kar. Herif bindi gitti gözümün önünde. O zamanlar elektronik sistemler de yok. Hayret ettim ne yalan söyleyeyim.

Bi nokta daha ekleyeyim:

Amerika'da Goldwing, Honda Accord'tan daha pahali. Donanimli Goldwing fiyatina 3500cc V6 motorlu, deri koltuklu, full donanimli Honda Accord alirsiniz.

Acikcasi bu amcanin imkanina sahip olsak, cogumuz motosikle yerine BMW veya ustu acik spor arabalar kullanir, 250cc yeter diyenlerimiz de 600cc'ye amele demeye baslar. Umarim yaniliyorumdur.

Deniz09
19 Nisan 2018, 17:42
cbf , ybr dandik yazısını gördükten sonra devamını okumadım ama umarım anlatmak istediğini anlatabilmişsindir

CrazyBullet
19 Nisan 2018, 17:47
cbf , ybr dandik yazısını gördükten sonra devamını okumadım ama umarım anlatmak istediğini anlatabilmişsindir

Sen okuma zaten.

gerivites
20 Nisan 2018, 09:30
Tatlı su dediniz dediniz yağdırdınız yağmuru. Mutlu musunuz. Yeni motosikletimle ilk defa 290kmde yağmura çıktım ::angry2::

wing41
20 Nisan 2018, 11:12
Arkadaş yaz kış motora binmenle övün, böbürlen vs tamam ama binmeyen adama lakap takmak ve laf sokuşturmak neden? Gs ci abinin parasıyla övünüp böbürlenmesinden ne farkı kaldı şimdi bunun? :)

Motosiklete ister şekil yapmak için binerim ister ütü yapmak için binerim kime ne bundan? :)

anserk
20 Nisan 2018, 13:57
Toplum zaten ayrışmış, millet kafayı yemiş durumda, bir de motosiklet sürücülerine lakap takıp ayrımcı konuşmalar görmek ve bunu yapanların motosiklet sürücüsü olması gerçekten üzücü. Tatlı su motorcusu ne demek ? O tatlı bu tuzlu, sınıflandırmak ne kadar kolay. Birbirinize el sallayın, gülümseyin farklı zevkleriniz de olsa. Bu çok mu zor ? Millette ego almış başını gidiyor.

Ayrıca GS alan, kullanan adamın kadın tavlama ile işi olacağını sanmıyorum. Zaten parası var adamın bunun için bir motosiklete ihtiyaç yoktur. Hadi diyelim ki öyle bundan bize ne ? Ne yaparsa yapar.

matay
20 Nisan 2018, 14:08
Ezik bir yazi olmus

Slayer5810
20 Nisan 2018, 14:16
Ben Tam Tersi :D

CrazyBullet
20 Nisan 2018, 14:36
Beğeniler ve yorumlardan görüyorum ki çoğunluk yazının maksadını, anlatmak istediğini anlamış. Öte yandan öyle yorumlar var ki, insanların okumadan veya okuduğunu anlamaya çalışmadan yorum yaptığını gösteriyor. Yazının ana fikri asyada üretilen motorlara ya da zengin motosiklet sürücülerine laf sokmak değil. Aslında kendime eleştiri getiriyorum. Anlatımda teşbih yani benzetmeyi toplum olarak sıklıkla kullanıyoruz fakat bunun dışında da anlatım üslupları var. Sarkastik bir üslubu düz mantık okursanız yazının anlatmaya çalıştığının tersini anlarsınız. Burada, paralel evrendeki fakir kendime bir eleştiri getiriyorum. Gerçekte belki de o GS'ci abi benimdir, bilemezsiniz, anlayamazsınız.

abeciMotoru
20 Nisan 2018, 15:51
Adam haklı, hadi diyorum gezelim oraya buraya gidelim, yok diyor ben evde uyucam.
Bu yüzden tekerimin döndüğü her bucağın şahidi yalnız kendimim ve sevdiceğim.
Evet bu sevdicek kanlı canlı tek derdi saç baş bakımlı olması gereksiz bir nefer değil elbette.
Onun adı başka bişey, iyiki varız senle beraber be yoldaş.

Motor sürmek için hiç yağmuru beklememiş olanlar, motorcuyum demesin bi zahmet der kaçarım :D

hasmet
20 Nisan 2018, 22:13
Yerler ıslandığı anda yokum. Kim temizlicek arka amortisörün beyaz yaylarını? Bereket tekerler turuncu değil de siyah.

Angrypower
20 Nisan 2018, 23:13
Walla tatlı su motorcularını sevmem ama arkadaş bari kask takın çıkarken motorla. 1 aya kalmaz bu tatlı su motorcuları yüzünden işe giderken sahil yolunu kullanmaya başlayacağım. Yolu uzatıyor, zaman kaybettiriyor, sarayburnu önünde köpekler kovalıyor ama olsun. En azından E5te giden arabaya çarpıp ağlayan motorculardan uzak duruyorum. Adam hem çarpıyor hemde kavga ediyor. Dayak yemesin die de arkasında durmak zorunda kalıyorum. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Bir anlık gaz kesse kendini, beni ve diğer araçları tehlikeye sokmadan sürmesini bilse zaten tatlı su motorcusu olmaz :)

freelancer
20 Nisan 2018, 23:26
Yerler ıslandığı anda yokum. Kim temizlicek arka amortisörün beyaz yaylarını? Bereket tekerler turuncu değil de siyah.

Haşmet hocam Amerika'da arka şoklar kendi kendilerini temizlemiyorlar mı? Şu an soğudum Birleşik Devletler'den, halbuki kaçak mülteci olarak gelmeyi planlıyordum.