PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik yardım lazım arkadaşlar

fatih063838
18 Nisan 2018, 16:31
Öncelikle tüm forum okurlarına selamlar.
Arkadaşlar motosikletimin motoru kitlemişti ve bir ustaya götürmüştüm Kayseri'de. Malumunuz üzerine Kayseri'de doğru dürüst işini yapan usta yok.
1 buçuk hafta sonra motorumu aldım ve yaklaşık 3-4 gün sonra yola çıkarak Ankara'ya geldim. Yolda resimde gördüğünüz buharlaştırma borusundan yağ attı. Hala atmaya da devam ediyor. Öncesinde orası bir hortum ile bir yere bağlı idi. Ama nereye bilmiyorum. Niye böyle yaptığını sorduğumda ise hava alsın motor demişti. Fakat Ankara'da hangi ustaya sorarsam sorayım bloğu indirmeden açmadan göremeyiz diyorlar ona da epey bir ücret talep ediyorlar.
Varmı bu konuda yardımcı olabilecek, bilgili bir arkadaş?
https://i.hizliresim.com/jyor8G.jpg

ahmet.58
18 Nisan 2018, 16:45
Orası karter havalandırma yeri oradaki yer genelde hep hava filtresine baglanır.Ordan cok yag atmamasi lazım baktınızmı yağ durumuna eksikmi fazlami gibisinden.

kdiner
18 Nisan 2018, 17:04
Öncelikle tüm forum okurlarına selamlar.
Arkadaşlar motosikletimin motoru kitlemişti ve bir ustaya götürmüştüm Kayseri'de. Malumunuz üzerine Kayseri'de doğru dürüst işini yapan usta yok.
1 buçuk hafta sonra motorumu aldım ve yaklaşık 3-4 gün sonra yola çıkarak Ankara'ya geldim. Yolda resimde gördüğünüz buharlaştırma borusundan yağ attı. Hala atmaya da devam ediyor. Öncesinde orası bir hortum ile bir yere bağlı idi. Ama nereye bilmiyorum. Niye böyle yaptığını sorduğumda ise hava alsın motor demişti. Fakat Ankara'da hangi ustaya sorarsam sorayım bloğu indirmeden açmadan göremeyiz diyorlar ona da epey bir ücret talep ediyorlar.
Varmı bu konuda yardımcı olabilecek, bilgili bir arkadaş?
https://i.hizliresim.com/jyor8G.jpg

Önde gördüğün hortum orda takılı mı değil mi, takılı değil is oraya o hortumun ucunu tak ve kelepçesi olması lazım, bir şekilde kelepçesini bul ve tak ki yine çıkmasın yerinden.

Nikkfurie
18 Nisan 2018, 17:08
Normalde hafif bir duman gelmesi gerekir , fazla konulmuş ise yağ atar.. filtre kabındaki yerine tak , ucu yukarı bakacağı için yeni motorda sıkıntı çıkarmaz..

fatih063838
18 Nisan 2018, 17:21
Evet hortum çıkık durumdaymış söylediğiniz gibi onu taktım geri diğer ucu da ileri tarafta bir yere takılı. Bir sorun çıkartmaz değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Önde gördüğün hortum orda takılı mı değil mi, takılı değil is oraya o hortumun ucunu tak ve kelepçesi olması lazım, bir şekilde kelepçesini bul ve tak ki yine çıkmasın yerinden.

Evet hortum çıkık durumdaymış söylediğiniz gibi onu taktım geri diğer ucu da ileri tarafta bir yere takılı. Bir sorun çıkartmaz değil mi?

bursagsli
18 Nisan 2018, 20:06
O boşta ki hortumu oraya bağla. O hortum T şeklinde bir parçaya bağlanıyor ve T parçasının 3 girişi var. Bir ucu karterden gelen boruya, bir ucu hava filtresine, altta kalan ucu da aşağıya sarkan hortuma bağlanıyor. Ordan yağ atması normal ama boşta ki boruyu kelepçe ile kartere geçir.

watercolours
18 Nisan 2018, 20:07
Merak ettim şimdi, bu arkadaşımızın sorununa buradaki birkaç arkadaş çözüm önerdi ve anladığım kadarıyla sorun halloldu. E peki, bu Ankara'daki ustalar ne akla hizmet blok indirmekten bahsediyor? Bence deşifre etmek lazım bu ustaları.

Nikkfurie
18 Nisan 2018, 22:15
..... Ankara'daki ustalar ne akla hizmet blok indirmekten bahsediyor?........

Üstad biz sadece şeklini gördük , çalışırken o hortumdan aşırı duman atıyorsa segman piston gömleğe bakmak lazım , aşırı kompresyon kaçıran motorda karter havalandırması filtreden sökülür genelde , gerçi yeni motor yapıldı yazmış arkadaş !

fatih063838
19 Nisan 2018, 01:17
O boşta ki hortumu oraya bağla. O hortum T şeklinde bir parçaya bağlanıyor ve T parçasının 3 girişi var. Bir ucu karterden gelen boruya, bir ucu hava filtresine, altta kalan ucu da aşağıya sarkan hortuma bağlanıyor. Ordan yağ atması normal ama boşta ki boruyu kelepçe ile kartere geçir.

Diğer ucu tam nereye gidiyor göremedim. Lakin o ucu taktım dediğiniz yere hocam. Çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Yani hocam ciddi anlamda bende onlara güvenmediğim için böyle bir şey yapmalarına izin vermedim. Arızası olmayan motora arıza var diyebiliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

Üstad biz sadece şeklini gördük , çalışırken o hortumdan aşırı duman atıyorsa segman piston gömleğe bakmak lazım , aşırı kompresyon kaçıran motorda karter havalandırması filtreden sökülür genelde , gerçi yeni motor yapıldı yazmış arkadaş !

Aynen öyle hocam yeni yapıldı lakin ne kadar iyi yaptılar Kayseri'de inanın bilmiyorum. Lakin duman atmıyordu en son gördüğümde. Yağ eksiltti 200mg gibi bir civarda tekrar yağ değiştirdim bende