PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gösterge çalışmadan muayeneden geçilir mi?

scootercido
17 Nisan 2018, 11:50
devir saati ve benzin göstergesi çalışıyor ama km saati çalışmıyor sizce? tecrübesi olan var mıdır rica etsem yardımcı olur musunuz?

Albion
17 Nisan 2018, 12:06
Motosikletlerimi bugüne kadar 2 kere muayeneden geçirdim. Birinde sadece motosikletlere muayene yapan bir istasyona götürmüştüm (Kızıltoprak'taki). Bayaa detaylı muayeneden geçti. Kontrolü yapan kişi de deneyimli bir sürücü olduğundan didik didik her şeyine baktılar. İkincisinde ise normal arabaların gittiği bir istasyonda yaptırdım. Muayeneyi yapan memur motosiklet kullanmayı bilmediğinden aracın üzerinde benim kalmamı ve verdiği direktifleri uygulamamı istemişti. Göstergeye sadece aracın km bilgisini almak için bakmıştı. Yürür vaziyette saatin çalışıp çalışmadığını kontrol etme şansı yoktu. Önerim; araba muayenesi yapan bir istasyona gitmen yönündedir, büyük ihtimal sorunsuz geçersin. Sadece motosiklet muayenesi yapan bir yerden randevu aldığında büyük olasılıkla tespit yapılacaktır.

tyrung
17 Nisan 2018, 14:41
Hız göstergesi çalışmadığında sorun olabilir çünkü km saymayacaktır.
KM göstergesi bozuk, silik ise yine geçmeyecektir.

KM muayene için önemli özellikle kontrol edilen bi nokta. Araba muayene istasyonuna gidersen daha rahat. Çünkü motoru sen sürüp kontrol ediyorsun.

ogzcngdk
17 Nisan 2018, 14:45
Odometre okunmuyorsa muayeneden geçemezsiniz.

kurubuz
17 Nisan 2018, 16:25
Geçen hafta motoru muayeneye soktum. Önce sordu : "Km saati çalışıyor mu ?" - Evet, dedim. Taktı kaskı ,motoruma bindi ve fren testini kendisi yaptı. Km saatini de kontrol etti. Km saatini tamir ettirip öyle girsen daha iyi olur.

scootercido
17 Nisan 2018, 18:50
odometre okunuyor bakalım inşallah geçer km saati şuan masraf benim için.

Albion
19 Nisan 2018, 12:12
Sonucu paylaşırsan sevinirim, merak ettim.

schizo
24 Nisan 2018, 17:24
sahibinden 2005 model 3000 km'de temiz, kazasız :D neyse serbest çağrışım yaptı yazıyım dedim. araba muayene istasyonuna götür, mümkünse taşra olanlara, bişeyden anladıkları yok zaten.