PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsan canı bu kadar ucuz mu?

mehmetdasel
10 Nisan 2018, 22:37
Bugün mahalle arası ana yoldan motorumla gitmem gereken hızdan daha düşük bir hızla ilerliyordum. Tali yoldan dur talebası olmasına rağmen son sürat şahinli iki keko geçtiler. Kornaya napıyosun anlamında bastım ona bana asıl sen napıyon anlamında el harekti yaptı. 1 saniye daha erken yola çıkmış olsam veya o yolda 3 km daha hızlı gitsem herhalde sağlam organım kalmazdı. Takip etsem 2 kişiler dayak yiyeceğim. Sakin olmak zorunda kaldım. Hergün böyle insanlarla karşılaşıyorum. İnanın motora başlayalı 4 5 ay oldu 50 cc rx9 kullanıyorum insanı motordan soğutuyolar. Sinirimi atamadım ya ben de buraya yazmakta çare buldum 😅

_chaotic_
10 Nisan 2018, 22:59
Cevap veriyorum: evet ucuz. Malesef..

gogozh
10 Nisan 2018, 23:14
Sandığından daha ucuz ve değersiz :(

Ekrem_06
10 Nisan 2018, 23:15
Gavurlar derler ya "Welcome on board".. Motor dünyası böyle işte..50 cc ile çok trafiğe çıkmamaya çalışın, kanser eder adamı. Normal hızda bile seyir etseniz gelir dibinize girerler, silme geçerler, kornaya basarlar, gaz açamazsınız gitmez kaçamazsınız. En iyisi 50cc ile öğrenip üst cclere geçmek bence.

ZümeR
10 Nisan 2018, 23:34
Sandığından daha ucuz ve değersiz :(

Seninkini bilmem ama benim SANDIĞIM bu..
Ve tabiki bundan daha değersiz..
Sedef işleme boru değil.. :D

https://www.osmanlielsanatlari.com/img/urun/Yazili_sandik_1.jpg

gogozh
11 Nisan 2018, 00:53

Zümer çok sag ol . Sayende hem gözüm hem beynim kanadı . Lütfen bir daha yapma bunu :(

twisten
11 Nisan 2018, 09:56
Bugün haberlerde izlediniz mi bilmiyorum. Birileri ev basıyor, dövüyor ve satırla adamın parmağını kesiyor. Ve bu şerefsizler gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere bırakılıyor. Bunlar içimizde dolaşıyor şimdi. Normalde ev basmak bile ağır suç iken bunlar bir de ev sahibinin parmağını satırla kesiyorlar... Hadi gel şimdi yorumla ... Ucuz mu pahalı mı?

Ekarademir
11 Nisan 2018, 10:21
Haklı ama ölü olmakda var. Yol hakkı bizim için geçerli değil.

gerivites
11 Nisan 2018, 10:22

https://pbs.twimg.com/profile_images/814193168052850688/dMpSmLoe_400x400.jpg

The Dude
11 Nisan 2018, 10:30
Bunun üzerine Ç.K. ve F.A'nın arkadaşları Durukal ailesinin evini basıp dehşet saçtı. Yaşanan arbede sırasında arkadaşlarını dövdüğü iddia edilen Kayacan Durukal'a görülmemiş bir ceza kesildi. Kayacan Durukal'ın sol el yüzük parmağını satırla kestiler. Kanlar içinda kalan 19 yaşındaki Durukal, acı içinde kaldırıldığı hastanede ameliyata alınırken, saldırganlar kaçtı. Dört saate yakın süre ameliyatta kalan Durukal'ın kesilen parmağı yerine dikilirken, eskisi gibi elini kullanamayacağı öğrenildi. Ailenin şikayeti sonrası gözaltına alınan saldırganlar serbest bırakıldı. Oğullarının parmağını kesenlerin serbest kalmasını tepki gösteren ailesi ise, karara itraz edeceklerini söyledi.

"bindiler de çektiler gittiler, o iyi insanlar, o dünya güzeli atlara... o yiğitler, o her birisi kaplan örneği şahinler, o ceren gibi atlara bindiler de başlarını aldılar gittiler. bir daha, bir daha hiç gelmeyecekler. hiç, hiç, hiç! demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. şu dünyanın yaşaması müşkül hal ilen. bin iyiyi bir kötüye kul eden..."

toreador
11 Nisan 2018, 11:01
Bugün mahalle arası ana yoldan motorumla gitmem gereken hızdan daha düşük bir hızla ilerliyordum. Tali yoldan dur talebası olmasına rağmen son sürat şahinli iki keko geçtiler. Kornaya napıyosun anlamında bastım ona bana asıl sen napıyon anlamında el harekti yaptı. 1 saniye daha erken yola çıkmış olsam veya o yolda 3 km daha hızlı gitsem herhalde sağlam organım kalmazdı. Takip etsem 2 kişiler dayak yiyeceğim. Sakin olmak zorunda kaldım. Hergün böyle insanlarla karşılaşıyorum. İnanın motora başlayalı 4 5 ay oldu 50 cc rx9 kullanıyorum insanı motordan soğutuyolar. Sinirimi atamadım ya ben de buraya yazmakta çare buldum ��

Hangi şehir dostum?

SuleymanE
11 Nisan 2018, 11:12
Ahhh ah, güzel ülkemden manzaralar demek isterdim ama pek de güzelliği kalmadı artık.

Neysek onu yaşıyoruz. Çok çabuk unutuyoruz hatırlatayım; bir sanatçı bozuntusunun oğlu porsche arabasıyla alkollü şekilde yüksek hız yaparken karşı şeride girip polis otosuna kafadan çarptı, 1 polisi şehid etti diğerini ağır yaraladı, bu olay mobese kameralarınca da kaydedildi.
Her şey açık ve net. Şu oldu bu oldu diye kıvırmalık bir durum da yok ortada, tüm deliller mevcut.

Bu sanatçı bozuntusunun oğlu şu anda nerede peki? Ben nerede olduğunu bilmiyorum ama hapiste olmadığını biliyorum.

Yani güçlüysen, doğru mevkilerde tanıdıkların da varsa, umursamazca bir polisi öldürüp bir polisi de sakatlayıp, 1 yıl içerisinde (şimdi baktım 9 ayda salınmış) elini kolunu sallaya sallaya sokaklara dönebilirsin. Polisi bile rahatça öldürebilenler, sana bana ne yapmaz hiç düşündünüz mü? Düşünmeyin, canınız çok sıkılır...

O yüzden pek adalet falan aramayın. İnsan hayatı ucuz mu? Evet bu ülkede sudan ucuz.

hasmet
11 Nisan 2018, 12:16
Bunun üzerine Ç.K. ve F.A'nın arkadaşları Durukal ailesinin evini basıp dehşet saçtı. Yaşanan arbede sırasında arkadaşlarını dövdüğü iddia edilen Kayacan Durukal'a görülmemiş bir ceza kesildi. Kayacan Durukal'ın sol el yüzük parmağını satırla kestiler. Kanlar içinda kalan 19 yaşındaki Durukal, acı içinde kaldırıldığı hastanede ameliyata alınırken, saldırganlar kaçtı. Dört saate yakın süre ameliyatta kalan Durukal'ın kesilen parmağı yerine dikilirken, eskisi gibi elini kullanamayacağı öğrenildi. Ailenin şikayeti sonrası gözaltına alınan saldırganlar serbest bırakıldı. Oğullarının parmağını kesenlerin serbest kalmasını tepki gösteren ailesi ise, karara itraz edeceklerini söyledi.

Bu ne ki. Video'sunu burada hepimiz izledik. Sapigin teki sokakta arkadasiyla oynayan 10 yasinda kizin kafasina tuglayla vurup bayiltti, gun ortasinda. Sonra korkup kacti. Daha onceden cinsel tacizden hukum giymis. Tutuksuz salindi... Herif belli ki hasta. Yarin n'apacagi belli mi sokakta?

Onu birakin, Eskisehir'de 4 tane adami öldüren psikopat n'olacak? Fetoculeri ispiyonluyor diye korumuslar adami, bizzat dekan kac kez dilekce yazmasina ragmen. Ifadesinde oldurdugu bir kisi icin "Kendisi ofisinde degil dedi, aslinda ona bir husumetim yoktu, sinirlerime hakim olamayip iki kez ates ettim" diyor herif. Yuh. 4 kisi öldü, 105 kisi isinden oldu bu manyak yuzunden...

yamtareroglu
11 Nisan 2018, 13:32
Olay Türkiye'de veya Ortadoğu'da geçiyorsa sorunun cevabı: Cevap: Evet, Arapçası: أجل
Din ve/veya militarizmin egemen olduğu ve kutsandığı tüm toplumlarda insan hayatının değeri yoktur, sadece "insan hayatının değeri edebiyatı" vardır.

Levent
11 Nisan 2018, 13:35
Sezon resmen açılmıştır herkese hayırlı uğurlu olsun :)

Quad87
11 Nisan 2018, 13:38
Değil miydi ki ?:sunny:

atalayalper
11 Nisan 2018, 14:08
İnsan dediğin nedir ki canım 80 milyon tane var elimizde ne de olsa.

İroni bir yana da yaşadığımız ülkenin eğitim-öğretim sistemini hiç sorguladınız mı? Yeterli mi? Ayrıca toplum içinde birlikte yaşıyor olduğumuz insanların bir çoğunun maddi imkansızlıklardan, işsizlikten, ailevi mutsuzluklardan ötürü psikolojileri bozulmuş durumda.

Eğitimsizlik = Cehalet
Cehalet + Parasızlık + Mutsuzluk = Psikolojisi bozuk toplum

Böyle bir toplumda "insana değer vermek" konusu tartışmaya bile açık değil bana göre. Geçenlerde bir Überciyle tartışıyorum ben yolumda gidiyorum sinyal vermeden direk sağdan önüme kırdı ve ani frenle ancak durabildim. Motosikletleri fark edin her birinde en az bir tane can var yeter artık şu umursamazlığınız diyorum bana verdiği cevap ohooooo ben bu kadar işin gücün arasında nasıl fark edeyim o kadar motoru diyor :) Dedim ki işin ne birader senin? Araç kullanmak ve bunu mümkün olduğu ölçüde hatasız yapmaya çalışmak.. Araba kullanırken yönetim kurulu başkanının toplantılarını mı organize ediyorsun? yoksa 2018 yılı bütçesini mi hazırlıyorsun? Çok işi varmış da fark edemezmiş. Vay paşam sen yoğunsun diye millet ölsün o zaman. Beyinleri fiziki olarak mevcut bu arkadaşların fakat uygulamada yok'a eşdeğer. :farao:

mehmetdasel
19 Nisan 2018, 22:32
Antalya kepez.

hokahey
19 Nisan 2018, 22:47
Antalya kepez.

her zaman dikkatli olacaksın. kavşaklarda yavaşla. tali yollarda hep tetikte ol.

o olmaz, bu gelmez, şu çıkmaz deme; olur güzel kardeşim olur. burası ortadoğu burada olur.

(türkiye demiyorum artık. anadolu diyorum, ortadoğu diyorum zira yapılan her olumsuzluk türk siciline işleniyor. ben de yarı türk olduğum için çok üzülüyorum bu duruma. artık türkiye demiyorum. ortadoğu diyorum maalesef)