PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enduro/cross motosiklet tavsiyesi?

Tundzhay
10 Nisan 2018, 12:38
Evet gençler,
6-8 bin tl ye, 2015 ve üzeri, 200-250 cc titreşimsiz (200 km yolda böbrek taşı dökmesin) nispeten sağlam tavsiye edeceğiniz motosiklet var mı?

pnongrata
10 Nisan 2018, 12:51
Titreşimsiz diye bir şey yok maalesef bu sınıf motorlarda.

Ekarademir
10 Nisan 2018, 12:51
Sıfır çinli alırsın o şartlarda. Xtreme max mesela

Tundzhay
10 Nisan 2018, 12:57
Titreşimsiz diye bir şey yok maalesef bu sınıf motorlarda.

Titreşim derken? Ben cbf 150 kullanıyorum. yani tamam onun kadar da titreşimsiz beklemiyorum ama 100 km durmadan gidince hayatım da kaymasın...

Sıfır çinli alırsın o şartlarda. Xtreme max mesela

Sıfır alma şartım yok. 2 el olsun daha iyi olsun :)
mondialin o dediğine baktım güzel gerçekten. ama işte sağlamlık beni çok korkuruyor çinmallarında..

Eskiden ramzey vardı sağlam onun gibi kendini ispatlamış tavsiye edeceğiniz var mı?

Deadly Sto(R)m
10 Nisan 2018, 13:25
Enduro/cross ile 200 km tamamen zıt kavramlar bana göre. 200 km yol yapacaksanız touring diyebileceğimiz motosikletlere ihtiyacınız var. Enduro dediğimiz, doğada hoplayıp zıplamaya yarar. Bir de yol endurosu diye tabir edilen motosikletler vardır, onlar da aslında yol motosikletidir ama hafif arazı koşullarında üzmez.

Yine de enduro ie 200 km yapacağım derseniz Mondial RX3i (https://www.sahibinden.com/motosiklet-mondial-rx3i-evo/ikinci-el?a269_max=2018&motorcycleModels=219573&sorting=price_asc&a269_min=1985&motorcycleBrands=4741) bakabilirsiniz.

Tundzhay
10 Nisan 2018, 13:36
Enduro/cross ile 200 km tamamen zıt kavramlar bana göre. 200 km yol yapacaksanız touring diyebileceğimiz motosikletlere ihtiyacınız var. Enduro dediğimiz, doğada hoplayıp zıplamaya yarar. Bir de yol endurosu diye tabir edilen motosikletler vardır, onlar da aslında yol motosikletidir ama hafif arazı koşullarında üzmez.

Yine de enduro ie 200 km yapacağım derseniz Mondial RX3i (https://www.sahibinden.com/motosiklet-mondial-rx3i-evo/ikinci-el?a269_max=2018&motorcycleModels=219573&sorting=price_asc&a269_min=1985&motorcycleBrands=4741) bakabilirsiniz.

200 km bence çok aman aman bi yol değil. tabi hergün bu km yi yapacak değilim.

arazide hoplayıp zıplamak derdin değil. ama toprak yollarda dağ tepe gezmek için istiyorum. rx3i güzel ama bütçe olarak beni maalesef biraz aşıyor.

Ekarademir
10 Nisan 2018, 14:52
Titreşim derken? Ben cbf 150 kullanıyorum. yani tamam onun kadar da titreşimsiz beklemiyorum ama 100 km durmadan gidince hayatım da kaymasın...

Sıfır alma şartım yok. 2 el olsun daha iyi olsun :)
mondialin o dediğine baktım güzel gerçekten. ama işte sağlamlık beni çok korkuruyor çinmallarında..

Eskiden ramzey vardı sağlam onun gibi kendini ispatlamış tavsiye edeceğiniz var mı?
Model şartını kenara bırakman lazım. 2015 üstü o paraya anca çinli olur.

Bence xt600 al modeli düşünmeden. Aradığın herşeyi bulursun. Hemde japon kalitesi.

600 cc çok dersende honda xl200 alabilirsin. Ölmez kolay kolay bu makinalar. Temizini bul sıfır çinliden daha az sorun çıkarır.

Zonghsen 200 cc enduro motorum vardı. Uzun yolda gücü çok yetersiz. Arazi desen patikada gitmeye yarıyor. Tecrüben varsa xt600 al rahat et. Uzun yolada gidersin araziyede girersin.

derdalan
10 Nisan 2018, 15:08
Doğaya bizi helikopterle mi birakacaklar? Nasıl gidicez doğaya en yakın doğa dag taş 150 km istanbula

diablof
10 Nisan 2018, 15:22
az daha koy ybr al dostum.

anlas capra x de takarsin mis. dag bayir allah yaratti demezsin.

az daha koy demis miydim?

nolur nolmaz az daha koy sen.

kolay gelsin.

Tundzhay
10 Nisan 2018, 15:23
Model şartını kenara bırakman lazım. 2015 üstü o paraya anca çinli olur.

Bence xt600 al modeli düşünmeden. Aradığın herşeyi bulursun. Hemde japon kalitesi.

600 cc çok dersende honda xl200 alabilirsin. Ölmez kolay kolay bu makinalar. Temizini bul sıfır çinliden daha az sorun çıkarır.

Zonghsen 200 cc enduro motorum vardı. Uzun yolda gücü çok yetersiz. Arazi desen patikada gitmeye yarıyor. Tecrüben varsa xt600 al rahat et. Uzun yolada gidersin araziyede girersin.

hocam haklısın. ama 600 cc bi motorun lastiği de pahalı, benzini de fazla, ufak bi sorun çıksa yedek parçası kol gibi giriyor.
bende çinliden yana değilim japan kalitesi gibi olamaz tabi ama hiç yoktan yedek parça olarak daha uygun.

600 cc büyük gelmez bilkakiz çok isterim ama işletme masrafları yüzünden 200-250 cc bir motor istiyorum. illaki 2015 olmasına gerek yok tabi ama 2008 de olmasın.. (doğal oalrak o paraya anca çinli kalıyor maalesef)

az daha koy ybr al dostum.

anlas capra x de takarsin mis. dag bayir allah yaratti demezsin.

az daha koy demis miydim?

nolur nolmaz az daha koy sen.

kolay gelsin.

yok demedin. bi daha dermesin onu :)

Deadly Sto(R)m
10 Nisan 2018, 15:58
Doğaya bizi helikopterle mi birakacaklar? Nasıl gidicez doğaya en yakın doğa dag taş 150 km istanbula

:bounce:

https://p.vitalmx.com/photos/users/16549/photos/54349/s1600_car_n_bike_hillird.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

600 cc büyük gelmez bilkakiz çok isterim ama işletme masrafları yüzünden 200-250 cc bir motor istiyorum. illaki 2015 olmasına gerek yok tabi ama 2008 de olmasın.. (doğal oalrak o paraya anca çinli kalıyor maalesef)

600CC motorun işletme masrafları bazen düşündüğünüz gibi fazla olabilir ama size yaşadığım durumu anlatayım. XT660'dan önce Mondial RX3 kullanıyordum. Periyodik bakımları 2000km'de bir idi. Zaten km sayacı fazla gösterdiği için ortalama 1900 kilometrede bakıma girmemiz gerekiyordu.

XT660 aldım bve bakım aralığım 10000 kilometreye çıktı. RX3 ile 5 bakım yapılırken XT ile tek bakım yetiyor. Evet belki lastik pahalı ama o da her ay alınmıyor.

Yakıta gelince, RX3 ile ortalama 5 litre yakarken aynı sürüş karakteristiği ile XT ile 6 litre yakıyorum. %20 daha fazla olarak değerlendirebilirsiniz.

Kısacası, mutluyum :cat:

Ekarademir
10 Nisan 2018, 18:54
:bounce:

https://p.vitalmx.com/photos/users/16549/photos/54349/s1600_car_n_bike_hillird.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

600CC motorun işletme masrafları bazen düşündüğünüz gibi fazla olabilir ama size yaşadığım durumu anlatayım. XT660'dan önce Mondial RX3 kullanıyordum. Periyodik bakımları 2000km'de bir idi. Zaten km sayacı fazla gösterdiği için ortalama 1900 kilometrede bakıma girmemiz gerekiyordu.

XT660 aldım bve bakım aralığım 10000 kilometreye çıktı. RX3 ile 5 bakım yapılırken XT ile tek bakım yetiyor. Evet belki lastik pahalı ama o da her ay alınmıyor.

Yakıta gelince, RX3 ile ortalama 5 litre yakarken aynı sürüş karakteristiği ile XT ile 6 litre yakıyorum. %20 daha fazla olarak değerlendirebilirsiniz.

Kısacası, mutluyum :cat:

Katılıyorum. Biri taksit taksit paranı alırken diğeri topluca alır. Kullanım keyfi ise kıyaslanmaz. Süreklide uğraştırmaz.

200gy motorumu orjinal haliylede mz motoru takıpta kullandım. Sürekli bişeyleriyle uğraşıyordum. Ktm aldım 2000 model. Kullanmada sorun yaşamıyorum. Zevk için kurcalıyorum sadece.

Ayrıca lastik konusunda ikiside aynı. Yani önceki çinli motorumla şimdiki motorum aynı lastik ölçülerinde. İşletme maliyetinde lastiği düşünme. Çoğu 21 18 kullanır lastiği.

bberksan
10 Nisan 2018, 19:23
Rx3 enduro değil enduro gorunumlu bir motordur.
Size tavsiyem crf250L alın.

forzaBJK
10 Nisan 2018, 20:34
mondialin Xtreme Enduro'lara bak

Ekarademir
10 Nisan 2018, 20:40
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-sahibinden-satilik-640-adv-551196643/detay

Bi göz at bence. Motor sağlamsa tavsiye ederim bu modeli. Ben aldım aşık oldum KTMye

Tundzhay
11 Nisan 2018, 14:20
Rx3 enduro değil enduro gorunumlu bir motordur.
Size tavsiyem crf250L alın.

6-8 bine satıyorsan alayım hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-sahibinden-satilik-640-adv-551196643/detay

Bi göz at bence. Motor sağlamsa tavsiye ederim bu modeli. Ben aldım aşık oldum KTMye

20 yaşında motor. eski olması değil. kullanan kişiler nasıl kullandı bilmemek beni korkutuyor. ufacık bi arızası vardır. sonra al başına bela... yedek parça yurt dışından ara bul. zaten euro olmuş 5,13 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

mondialin Xtreme Enduro'lara bak

onlar da bütçemi aşıyor maalesef.

bberksan
11 Nisan 2018, 16:37
Sevgili ve akıllı Tunduzhay kardesim
6-8 verince motorun sana maliyeti 6-8 mi olacak saniyorsun? Bozulan eskiyen parcalarını degistirmek icin dunya para harcayacaksın. ustaların elinde oyuncak olacaksın , yollarda kalıp rezil olacaksın. motorunu satarken ayaklar altında paspas olacak dunya para kaybedeceksin. bunları yasamaman icin size bir abi tavsiyesinde bulunayım dedim.
Dedim ki 6-8 verebiliyorsan, 11-12 de verirsin ve 3-4 daha fazla verip alacağın motor hem seni ağlatmaz hem de satarken cumhuriyet altını gibi çok az zararla kısa sürede bozdurursun.
Haa diyorsan ki ben ölsem 11-12 cikaramam.... zaten hic girme motor islerine... Bu isler masraflı akçeli işlerdir. Almakla bitmez. Bi lastik bi zincir dişli kaç para bi bak araastir sonra gir sonra ahvah etme...