PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter elektirik sorunu

SonDarBe
08 Nisan 2018, 04:48
150CC çin malı scooter motorbisiklet xxxx model kontakmı arızalı bi türlü çözemedim motorbisikleti stop ettiriyorum bidaha marş yapmak istediğimde marşı almıyor elektirik gelmiyor (Direksiyonu sağa sola çevirdiğimde elektirik geliyor) neden yapar bunu? bu yüzden marş - ve farlar yanmıyor bu yüzden yolda kalıyorum ön tekerin ordan elimi uzatıp ön kaportadaki kablolarla oynayınca elektirik geliyor motora çalıştığında tekrardan ön kabloları sağa sola oynatınca motorbisiklet stop ediyor farlarda yanmıyor ozaman kablolarda gevşeklik koplukluk varmı diye söküp baktımda herşey yerli yerinde bi türlü çözemedim aküsü yeni

Ekarademir
08 Nisan 2018, 10:26
Direksiyonun araya giren kablo şaseye değiyor. Grenajları söküp siyah kabloyu kontrol et bi yere değmesin.

thepope
08 Nisan 2018, 18:34
Sigorta var mı motorda, eğer kısa devreden dolayı yapıyorsa sigortanın atması lazım. Ama bence temassızlık var, ön grenajı söküp kontrol etmek lazım tek tek, ölçü aleti olmadan işin uzun sürer. Bir şekilde temassızlığı bulman lazım, bu sorun soket bağlantılarında olabilir, kontaktan olabilir yani kabloların illa dışında yırtılma kopma olmasına gerek yok.

SonDarBe
08 Nisan 2018, 19:42
Sorunu buldum uzun kısa düğmesini değiştirdikten sonra düzeldi düğmeyle elektiriğin gelmemesi ne alakaysa