PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Headers kaynak işlemi..

Boldpilot
29 Mart 2018, 21:19
Merhaba arkadaşlar , Mt07 motoruma mivv 2 parça headers ve m4 tüp şeklinde toplam 3 parça komple egzoz taktım bu gün.

Çift silindir , manifoltun biri tam oturuyor hava kaçırmıyor fakat biri tam oturmayıp hava veriyor ve ses yapıyor(ortadaki çatal şeklinde olan parçaya tam oturmuyor). Küçük gergi yaylarıyla gersemde yaylar çok başarılı olmadı .

Headersın 2 parça olması kolaylık fakat bu hava kaçırma ve ses yapma sıkıntılarını kaynakla mı çözebiliriz sadece ?

Ekarademir
29 Mart 2018, 22:12
Eksozcularda macun var. O işe yarayabilir. Ama hareket eden bi parçaysa macun çatlayabilir.

Dayson yada sıvı contada iş görebilir bi denemek lazım.

Tam yerine oturmama sebebi nedir? İyi bi eksozcu orayı ısıtıp işlem yaparak halledebilir bi göstermek lazım.

Jemand
30 Mart 2018, 00:47
headerslar yukardan asagi dogru bir sonraki ekin içine girecek şekilde tasarlanirlar, dolayisiyla ses veya hava kaçirma ihtimalleri yok denecek kadar azdir. sizde tam tersi bir montaj mi soz konusu?

Boldpilot
30 Mart 2018, 04:52
Olması gerektiği gibi takıyorum , tam oturuyor fakat motoru karşınıza aldığınızda sağda kalan manifoltun borusunda çok hafif boşluk oluşuyor. Oda hava kaçırıyor , elimi tutunca bariz hava geliyor.

Jemand
30 Mart 2018, 11:57
Olması gerektiği gibi takıyorum , tam oturuyor fakat motoru karşınıza aldığınızda sağda kalan manifoltun borusunda çok hafif boşluk oluşuyor. Oda hava kaçırıyor , elimi tutunca bariz hava geliyor.

uyumsuz ölçüleden kaynaklı demekki. elde olan imkanlarla halledilcek bir şey gibi gözükmüyor. egzozcunun yolu gözüktü size.

Boldpilot
30 Mart 2018, 14:49
uyumsuz ölçüleden kaynaklı demekki. elde olan imkanlarla halledilcek bir şey gibi gözükmüyor. egzozcunun yolu gözüktü size.
Aynen hocam , en iyisi kaynak gibi duruyor. Orjinal egzozuda duruyor zaten , tüpü söküp başka tüp takma niyetindede değilim.

Çalıştırıp elimle bastırınca en ufak kaçırma ve ses yok birazdan gidicem egzozcuya.

Birkan07
30 Mart 2018, 15:01
Bende bugün uyanıp MT07'me mivv egzos taksaydım da oturmasaydı keşke. :salut:

emremm
30 Mart 2018, 15:11
Çok değişik conta var piyasada, sıcaklığa, kimyasala dayanıklı. Kesersin sarıp dolgu yapabilirsin.

Foto. gönderirsen öneri çok olur.

Boldpilot
07 Nisan 2018, 09:41
Kaynak ve susuturucu yaptırmaya gidiyorum şimdi , işlemler tamamlanıp egzozu taktıktan sonra foto ve video atıcam.