PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son ZAmlardan sonra hava soğutmalı motora LPG takma fikri

nigdeli48
28 Mart 2018, 18:33
Yaptıran veya gerçekten bu işi hakkı ile yapan yer neresi var.

aokuyumcu
28 Mart 2018, 22:24
youtuba gir motosiklete tüpgaz yaz çıkan videoları izle hangisine gitmek istiyorsan ona git.
125 cc motora tüp gaz takmakta ne ola ki , ilerde motorun masraf çıkardı mı ne yapacaksın ?

shooter1
28 Mart 2018, 22:30
125cc motosiklete tüp taksan ne olacak ki en fazla yaktığın benzin 3 lt 100 km de o da 18 kuruş yapar
yaptığın masrafa değer mi bence değmez gereksiz olur

nigdeli48
28 Mart 2018, 23:20
Benzin 3 TL iken ne yakıyor ki gerek yok diyenler benzin 6 TL olunca da aynı şeyi söylüyor. 10 TL olsada az yakıyor diyecekler. Öyle piknik tüpü şeklinde değil. Kurumsal garanti vererek yapan yer var mı.

aokuyumcu
29 Mart 2018, 00:03
youtube... ben 10 dk bir araştırma ile 4 firma buldum araştırmacı ol biraz.

Nikkfurie
29 Mart 2018, 01:39
Hava soğutmalı motorda LPG emniyetli şekilde montajlanamıyor , basınç altındaki sıvı yakıtı sıcak su ile ısıtmalısınız , su yerine egzoz çıkışını kullanmak çok tehlikeli , yaptık oldu diyenlere itibar etmeyin..

MahmutBiner
29 Mart 2018, 08:54
dostum merhaba, öncelikle daha önce hiç lpgli bir araç kullanmadığın direk anlaşılıyor. Piyasada lpg sistemi takılı olup sıkıntı yaşamayan varmıdır bilmiyorum. Fakat lpg kuru bir yakıt tipidir ve çok yüksek sıcaklıklarda çalışır. Motosikletler zaten yüksek devir çeviriyor bu sisteme birde lpg takmak akıl sağlığı bir iş değil. İllaki takanlar vardır fakat motosiklete lpg takan usta veya taktıran adamın motosikletin mekaniğinden gram anladığını sanmıyorum. Yüksek ısı ve ateşleme düzensizliğinden ötürü ayda bir buji değişirsin. Yine motosikleti biraz devirli kullanıyorsan muhtemelen 2 yada 3 ayda motosikleti elilne alırsın. Arkadaşların da söylediği gibi lpg sistemini önce girip youtube üzerinden bir izle. İş sadece arka çantaya tüpü koyup sisteme bağlamayla bitmiyor.