PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CB 650 F titreşim ve debriyaj sıkıntısı yardım !!!

habili
25 Mart 2018, 19:34
Arkadaşlar herkese merhaba 2 gün kadar önce istanbul şişliden bir 2015 model CB 650 F aldım motor 17 bin km de 2.sahibinden hasar kayıtsız ve herhangi bir kaza geçmişi yok bir defa sağa yatması var ufak çizikleri var.İnternetten araştırdım biraz titreşimli bir motor olduğu söyleniyordu.Fakat bana biraz fazla titreşim var gibi geldi grenajlar veya gidon ayaklıklar değilde motor bloğundan bir titreşim var gibi geliyor özellikle düşük viteslerde 5-7 bin devir arasıda titreme oluyor sonra kesiliyor.Bu normalmidir ve bir diğer hususta debriyaj ile ilgili motorda yarım debriyaj yapamıyorum zaten en sonda kavrıyor ve çok kısa bir alanda motor kalkış yapıyor dozajlanmıyor hiç bir şekilde ve yüksek devirlerde vites atarken debrijaya basıyorum vitese basıyorum takırt diye geçiyor bir dişe takılırmış gibi.Motor ilk dahibinde iken bir defa debriyaj balatası yakmış.Sonra yaptırmışlar.Sizce balatamı bitik yoksa yaptırılmamışmıdır.Fikirlerinize çok ihtiyacım var.Ustama gösterdim titreşime normal dedi fakat 4 silindir bir makina bukadar titrememesi lazım 96 model zx6r vardı eskiden onda bile titreşim yok denecek kadar azdı.

Alonedark93
25 Mart 2018, 19:39
Cb650f çok kiraladım şu kırmızı şasi olan kasayı ondada çok titreşim vardı ve debriyaj kaçırıyordu kronik olma ihtimali yüksek olabilir.

Şişli dedin kıllandım kiralamadan çıkma motor değildir inşallah ilanda vardı bir tane.

habili
25 Mart 2018, 19:47
Sarı renk daha 16900 km de idi aldığımda kiralık kullanılmış olsa kilometrenin daha yüksek olacağını düşünüyorum ve motorda yukarda belirttiklerim haricinde bir sıkıntı yok fakat bir garip geldi daha önce çok 4 silindir motorum oldu bu en çok titreşim olanıydı belki naket olduğu için bana öyle geliyor olabilir fakat bariz bir titreşim var blok kısmında 2 adet ustaya gösterdim güvendiğim kişilerdi titreşim normal dediler fakat debriyaj balatasına açıp bakmak gerektiğini söylediler.

kdiner
25 Mart 2018, 21:18
Motor blok somunlarını sıktır, debriyaj ayarı yap koldan veya blok üzerinden.