PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir Dişlisi Temizliği Hakkında

fatboyyy
19 Mart 2018, 13:35
Merhabalar,

Malum kış ayı içerisinde yoldaki kirler pisler motoru biraz mahvetti. Her tarafı temizlendi ancak zircir dişlisini temizleyemedim. WD-40 deterjan, balata spreyi de kullandım bir işe yaramadı. Öneriniz var mıdır acep? :cherry:

Görüntüleri de bu şekilde artık en son söküp limona yatıracam :( Görüntüleri de aşağıdaki gibi.

https://i.hizliresim.com/y0D6X9.jpg

https://i.hizliresim.com/6J1a0E.jpg

Se-ZeR
19 Mart 2018, 14:27
Merhaba, benzer izler bende de vardı, gazyağı sıkıp, üstüpü ile ovalamak suretiyle çıkardım, güneşli bir günde daha kolay çıkabileceğini düşünüyorum.

serif abi
19 Mart 2018, 14:50
Bende küçük kompresör var dolduruyorum gaz yagını , mazot tabancasına .
Alıyorum motoru arka sehpaya/podok.
Çalıştırıp motoru ikinci vitese atıyorum .
sonra sıkıyorum tertemiz oluyor ,
sonra gazyagı tabancasını söküp hava tabancası ile kurutuyorum.
Sonra motoru istop edip kagıt havlu ile temizleyip tekeri el ile çeviriyorum .

Tavsiye edirim .

Alet çalışır el övünür. :) :mrgreen:

fatboyyy
19 Mart 2018, 15:38
Eklemeyi unutmuşum gaz yağı da bu kirleri çıkartmadı :(

yamtareroglu
19 Mart 2018, 15:47
O izler kir değil de oksidasyon gibi duruyor.. Eger oksidasyon sebepli kararma ise, tekerleği söküp dişliyi tel fırça ve ıslatılmış sıfır numara kum zımparayla yeni hale getirebilirsiniz..

sdemircan
19 Mart 2018, 16:38
Diş fırçası + benzin. En ulaşılabilir temizleme yöntemi. Ama sizinkisi bi nevi paslanmaya benziyor. gazyağı çıkarmadıysa benzinin de etkili olabileceğini sanmıyorum. Benzinde çıkarmazsa ince bir sulu zımpara ile denense çıkar mı acaba?

ayzek
19 Mart 2018, 16:42
Bana korozyon gibi geldi kir yada yağ değil bence yoksa o kadar malzemeye çıkardı..

Nikkfurie
19 Mart 2018, 17:14
dişlinin üzerindeki hafif nikelaj kaplama dökülmüş , yani boşuna zaman harcama temizlemekle..

görüntü kirliliği haricinde hiçbir sıkıntı yok . düzenli yağla sür gitsin maviliklere doğru :rendeer: