PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıkama Sonrası Zincir

Egemennn
11 Mart 2018, 00:41
Merhaba,motorumu 2 gün önce yağını değiştirdim çıkan yağlada zincir bakımını falan yaptım herneyse şimdi motorum baya kirli motoru petrolde şu tazzikli şeylerle yıkıcamda acaba tekrar zinciri yağlamam gerekirmi.

LynXMaSTeR
11 Mart 2018, 00:52
kullanmış olduğun zincir yağına göre durum değişir.
ipone motul gibi sağlam ürünler kullanıyosan ve direkt zincire yakından su sıkmayacaksan bi süre idare eder.
ama temizleyip yağlamakta fayda var tabi.
biz arkadaşlarla genellikle motoru yıkamadan önce zinciri temizliyoruz, motoru yıkadıktan sonra da zinciri yağlıyoruz.

Egemennn
11 Mart 2018, 00:55
Mantıklıymış yani
önce zinciri temizle sonra yıka sonra yağla diyon yani +1 :))

fz6_fazer
11 Mart 2018, 00:58
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz
Zincirin yağlaması gereken durumlar
Yağmurlu havalarda motosiklet kullanırsanız
Tozda,toprakta motosiklet kullanırsanız
Karlı havalarda motosiklet kullanırsanız
Motosikleti yıkadıktan sonra
Normal hava şartlarında,kaliteli zincir spreyi kullanırsan 500-1000 kmde motosikletin zincirini yağlarsın ama sert kullanırsanız,daha düşük kmlerde yağlamanı tavsiye ederim
Çıkma yağ kullanırsan,bende 90 numara+çıkma yağ kullanıyorum,500kmde yağlıyorum,ybrde oringlere zarar görmedi,44.000kmde,orjinal zinciri kullanmaktayım
4 mevsim binen,birisiyim

valeros46
11 Mart 2018, 01:27
Su değdikten sonra sadece yağlaman değil, önce temizleyip sonra yağlaman lazım.

kerem999
11 Mart 2018, 04:40
cok kirlendiyse tazikledin sonra ufaktan yagla ama unutmaki zinciri taziklediysen sen onu cıkar bir SENTETİK TİNER 5 lt su bidonu altını kesip içinde biraz harmanla sonra suz temizle tak yagla ayda 1-2 yap pisleniyor ise yook sadece asfalt ise ayda 1 yap kunlanıyor isen
su ile tazikle sonra temizle yagla zinciri su kötüdür yaz bunu
dip not :
tineri atma sonra kirlide olsa kunlan ucana kadar yolu var

.::YaRGıÇ::.
14 Mart 2018, 22:31
cok kirlendiyse tazikledin sonra ufaktan yagla ama unutmaki zinciri taziklediysen sen onu cıkar bir SENTETİK TİNER 5 lt su bidonu altını kesip içinde biraz harmanla sonra suz temizle tak yagla ayda 1-2 yap pisleniyor ise yook sadece asfalt ise ayda 1 yap kunlanıyor isen
su ile tazikle sonra temizle yagla zinciri su kötüdür yaz bunu
dip not :
tineri atma sonra kirlide olsa kunlan ucana kadar yolu var

yazdıklarını google!a kopyala yapıştır yaptım,ekran dondu.o bile çözemedi :) yazdıklarından bişey anlamadım valla kusura bakma

zuluman
14 Mart 2018, 22:42
zincirlere tanzikli su vurmayın. o-ring'ler zincir pimlerindeki yağın dış ortam ile temasını keser. tanzikli su o-ring'leri gecip pimlerde iç kısımda paslanma yapar. bakla kilitlenmesi, rahat haraket etmeme gibi sorunlar oluşur.

http://staniforths.co.uk/images/DID_5.png

http://www.courtneyconcepts.com/images/rk_chains/rkdiagram1.jpg

kerem999
15 Mart 2018, 02:30
ilk su sonra tiner gaz yagı sonra yaglama