PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksoz motor bağlantı yeri yalama oldu

deepkick61
09 Mart 2018, 20:01
Merhaba arkadaşlar motorum agility 125. Motorun eksoz saplamaları normal vidayla değiştirilmiş o normal vidalar da yalama olmuş bunu nasıl düzeltebiliriz? Bursada önerebileceğiniz bir tamirci var mıdır?

Mertcan39
09 Mart 2018, 20:26
saplamaları söktür yenisini taktır benimde sökerken içinde kırılmıştı kaynakla doldurup söktürttüm

deepkick61
09 Mart 2018, 21:19
saplamaları söktür yenisini taktır benimde sökerken içinde kırılmıştı kaynakla doldurup söktürttüm
Hocam saplamalar içerde kalmadı. Saplama yerine normsl vida takmışlar o vidalar da yalama oldu. Şimdi yeni saplama alıp takayım desem olur mu yoksa motor bloğununun işlemden geçmesi mi lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

saplamaları söktür yenisini taktır benimde sökerken içinde kırılmıştı kaynakla doldurup söktürttüm hocam saplamalar içerde kalmadı. Saplama yerine normal vida takmışlar onlar da yalama olmuş bunu nasıl düzeltebiliriz. Yeni saplama alıp takayım desem olur mu yoksa motor bloğununun işlemden geçmesi mi lazım

Mertcan39
09 Mart 2018, 21:28
o saplamaları sök yada ustaya söktür içerdeki dişler bozulmadıysa yenisi takılır bozulduysa duruma göre diş açılabilir belki

tozlu
09 Mart 2018, 22:26
Önemli olan bloktaki dişler, sağlamsa yeni vida at geç, dişler bozulduysa bi büyük diş açacaklar kılavuzla, hallolur.

deepkick61
09 Mart 2018, 22:52
Önemli olan bloktaki dişler, sağlamsa yeni vida at geç, dişler bozulduysa bi büyük diş açacaklar kılavuzla, hallolur.
Peki hocam motorun sökülmesi gerekir mi

tozlu
09 Mart 2018, 23:24
Peki hocam motorun sökülmesi gerekir mi

Ustasına göre ve motoruna göre değişir, sökmek daha garanti olur. Ama ustaya götürmeden bi nalbura git, aynı çapta vida al, bide vidaya uygun rondela al, vidayı az bi yağlayıp kendin dene. 2 tur ileri 1 tur geri şeklinde sık, dişler sağlamsa tutat.

kerem999
11 Mart 2018, 04:58
TORNACİYA GİT EL KLAVUZU VAR İSE OKEY SIKINTI YOK BOY BOY KLAVUZ VARDIR