PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda NC serisi ama hangisi?

sheriff87
08 Mart 2018, 20:00
İyi akşamlar forum sakinleri. Honda NC serisi düşünen biri olarak soruyorum. En akılcı modeli hangisidir? Sorunsuz olan, piyasası hızlı, model yılı şu olmaz bu daha makbuldür gibisinden bilgilerinize ihtiyacım var. Katkıda bulunacak herkese şimdiden teşekkür ederim

wing41
08 Mart 2018, 20:09
Oldum olası sevmem NC serisini ama X lerin piyasası diğerlerine göre daha canlı diye biliyorum. Tercih olarak da bütçeye göre değişir.

Kızıl pars
08 Mart 2018, 20:31
DCT alacaksan 2016 ve sonrasında güncellediler.
Düz vites alacaksan X'in görüntüsü, piyasası vs daha iyi.
X modeller S modellere göre daha yüksek ama alçaltma kiti ile indirilebiliyor.

Eğer bütçe uygunsa mümkün mertebe yeni model
ve mümkünse bol aksesuarlı (çanta, demir, orta sehpa, çamurluk, koruma demiri, ön cam vs) tercih et.
Bunlar takarken çok para ama satarken pek para etmiyor.

sheriff87
08 Mart 2018, 20:51
Oldum olası sevmem NC serisini ama X lerin piyasası diğerlerine göre daha canlı diye biliyorum. Tercih olarak da bütçeye göre değişir.
En ekonomik yakıtlı büyük cc motor diye biliyorum NC serisini o yüzden cezbedici, malum yakıt fiyatlarımızdan dolayı. Birde depo üstündeki orijinal bagaj olayı beni benden alıyor.

hokahey
08 Mart 2018, 20:52
hangisi olursa olsun razıyım

sheriff87
08 Mart 2018, 20:53
DCT alacaksan 2016 ve sonrasında güncellediler.
Düz vites alacaksan X'in görüntüsü, piyasası vs daha iyi.
X modeller S modellere göre daha yüksek ama alçaltma kiti ile indirilebiliyor.

Eğer bütçe uygunsa mümkün mertebe yeni model
ve mümkünse bol aksesuarlı (çanta, demir, orta sehpa, çamurluk, koruma demiri, ön cam vs) tercih et.
Bunlar takarken çok para ama satarken pek para etmiyor.
2016 öncesiyle arasında büyük fark yoksa bütçeyi zorlayabilir 2016 sonrası. Aksesuar önemli tabi göz önünde bulunduruyorum özellikle. Yükseklik önemli değil boy 1.80 üzeri. Bütçe 30 000 civarı

viper08
08 Mart 2018, 20:58
Ben 700S kullanicisiyim , yakıtı akıl almaz derecede az. 125cc kanuni ile hemen hemen aynı yakıyor . Konfor da iyi. Bagaj olayı bomba zaten. Bakım aralıkları da baya uzun. X versiyon daha yüksek ve albenili bence . S versiyon daha ağır abi ,sade. İntegral ise tamamen konfor odaklı .

burak burk
08 Mart 2018, 21:04
popüler olanı nc750x.piyasası 2.eli daha canlı.bende bakıyorum nc serisine ama gerçekten dizel araç gibi sürekli vites atıyorsun.kısacık bir devrin ama dolu dolu bir devrin var.heyecan aradığım için artık eledim nc serisini.sahibinden de 2017 0 km nc750s 33.000tl ye honda bayisi satıyor.bence baya fp ürünü şu piyasa durumunda.o paraya büyük motor yok şeytan diyor ama dediğim gibi heyecan arayan adamın motoru değil.29 30a verseler affetmem ama:thumleft: el mahkum

sheriff87
08 Mart 2018, 21:11
Ben 700S kullanicisiyim , yakıtı akıl almaz derecede az. 125cc kanuni ile hemen hemen aynı yakıyor . Konfor da iyi. Bagaj olayı bomba zaten. Bakım aralıkları da baya uzun. X versiyon daha yüksek ve albenili bence . S versiyon daha ağır abi ,sade. İntegral ise tamamen konfor odaklı .
Oh kullanıcı lazımdı tamda, teşekkür ederim. Bir türlü yakından inceleyemedim motoru. Tip olarak s versiyonu dominarla aynı hemen hemen dominar kullanıyorum zaten çokta sıkıntı değil. Bagajına ne sığar, tam kask alıyor mu rahatça?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

popüler olanı nc750x.piyasası 2.eli daha canlı.bende bakıyorum nc serisine ama gerçekten dizel araç gibi sürekli vites atıyorsun.kısacık bir devrin ama dolu dolu bir devrin var.heyecan aradığım için artık eledim nc serisini.sahibinden de 2017 0 km nc750s 33.000tl ye honda bayisi satıyor.bence baya fp ürünü şu piyasa durumunda.o paraya büyük motor yok şeytan diyor ama dediğim gibi heyecan arayan adamın motoru değil.29 30a verseler affetmem ama:thumleft: el mahkum
DTCde vites derdi yok işte. Düşünsene enduroya otomatik biniyorsan harika bişi ya :-) DTC de fiyat farkı var yoksa en mantıklısı sıfır almak zaten.

viper08
08 Mart 2018, 21:31
Bagaj tam kask alıyor , sorunsuz . İzmir de isen görüşüp test sürüşüne çıkabiliriz. Bence NC lerin hepsi güzel , amaca göre 3 tarz makine. S ağır abi , X haşarı çocuk , İntegra huzurlu bir omuz. Bu arada virajı da çok iyi motorun .

reclusive
08 Mart 2018, 22:29
1 soruda ben sorayım 700 le 750 arasındaki farklar neler sadece 50 ccmi?

Kızıl pars
09 Mart 2018, 09:07

Değil. Ama konu çok detaylı.
Burada çok sayıda soru - cevap konu var.
Muhtemelen merak ettiğiniz herşeyin cevabı da var.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/100659-honda-nc700x-750x-and-nc700s-750s-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

Özet bilgi olarak ;
Arada model farkı ile birlikte teknoloji, görünüm, bagaj hacmi, egsoz, gösterge paneli, DCT olanda yazılım farkı, ilave denge sensörü vs gibi farklar var.
2016 öncesi NC ile 2016 sonrası farklı ama nihayetinde benzer.

Olcay Avşar
09 Mart 2018, 09:15

Başta vites aralıkları ve şanzıman oranları olmak üzere değişiklikler var.

jackonbir
09 Mart 2018, 10:10
700 ve 7500 sinin sürdüm.

700 bana daha fazla keyif verdi.

ve bu motordaki 6. vitesi boşuna yapmışlar.

6. viteste kağnıya dönüşüyor.

wing41
09 Mart 2018, 10:21
En ekonomik yakıtlı büyük cc motor diye biliyorum NC serisini o yüzden cezbedici, malum yakıt fiyatlarımızdan dolayı. Birde depo üstündeki orijinal bagaj olayı beni benden alıyor.

Yanlış anlaşılmasın herkesin beklentileri farklı tabi motosikletten. Ben büyük cc li, ekonomik yakıtlı ve bagajı hayli geniş bir otomobil kullanıyorum o yüzden motosikletten bunları beklemiyorum. :king:

sheriff87
09 Mart 2018, 15:19
Yanlış anlaşılmasın herkesin beklentileri farklı tabi motosikletten. Ben büyük cc li, ekonomik yakıtlı ve bagajı hayli geniş bir otomobil kullanıyorum o yüzden motosikletten bunları beklemiyorum. :king:
Beklentim öyle o yüzden arabada aldım, sırf geniş olsun diye ford courier aldım otomobil yerine. Hem motor olsun hem dediğim özelliklerde olsun istiyorum :-) Sırf bagaj yüzünden maxi scootere gidip geliyor fikrim halen. İşte bu beklentide olanlar için honda bu modelleriyle normal motosikletlere bagaj koyarak müthiş bir yenilik yapmış. Yani olmayacak bişi yok. Hayır fiyatı tuzlu olmasa Suzuki Burgman alacam ama o çok uçuk 400lüğün sıfırı 53000 tl

F54
11 Mart 2018, 23:03
yaklaşık 30000 km nc 700 kullandım
frenler efsane yakıt efsane denge efsane ama bana bu artılar yetmedi ben daha çok kampa dağa bayıra gidiyorum arka amortisör patladı patlayacak tı ki sattım biraz nazik bi makina plastikleri kalitesiz servisi var ama oda pahalı bakım aralığı uzun parçası var piyasa sı ölmüyor
vites atmak eziyet olmaya başladı son zamanlr ilk büyük motorumdu iyi kaçıyor yakmıyor basınca duruyor vs
şimdi tenere 660 aldım 13000 km oldu kamp a gidiyoum yaylaya çıkıyorum dereden geçiyorum sıkıntı yok amortisör patlamıyor basıyorum uzuyor yakıt ne den 1 lt fazla 9000 d/d çeviriyor yani nc gibi 5500 d/d de kesiciye girmiyor
ondan sonra bi nc 750 ye bindim öyle eskisi gibi 3000 d/d vites atmadım daha heyecanlı geldi ama böyle kullanırsam da yakıt olarak diğer 650 700 cc sınıfından pek farkı kalmıyor yani nc nin canı çekilmiş eğer azcık gaza basayım dersen oda 5 lt yakıyor ee nede olsa 55 hp aynı sınıftaki versy ten v stromdan veya tracer 700 den çok cılız güç olarak
ha bu arada nc nin vergisi de kol gibidir yani haberiniz olsun

Boldpilot
11 Mart 2018, 23:14

Nc tam oğlunu evermiş , kızını gurbet ele vermiş emekli dayı motoru . Top speedi olan 190ı 15 dakikada gören 750lik . Az yaktığı felanda yok 750liğe biniyorum az hızlı gidiyim dersen 6.5 ltleri görüyo. Yok ben yavaş gidecem dersen niye 750lik vergisi ödüyesin , 750lik bakım masrafına katlanasın..

enxdesign
11 Mart 2018, 23:33
NC750X ile uzun yolda 140-150 gibi hızlarda giderseniz ortalamanız 4.5 litre olur.

90'la gidebilirim derseniz 3.1 litreleri görürsünüz.

Ön bagaj olayı süper bir şey. Motor rahat. Top speed yorumunu bu motor için niye yaparlar anlamıyorum. Top speed yapacak adamın işi ne bu motorda.

blueway2
24 Ağustos 2021, 16:22
Ben oldum olası severim nc'yi geç oldu ama kavuştuk sonunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Nc tam oğlunu evermiş , kızını gurbet ele vermiş emekli dayı motoru . Top speedi olan 190ı 15 dakikada gören 750lik . Az yaktığı felanda yok 750liğe biniyorum az hızlı gidiyim dersen 6.5 ltleri görüyo. Yok ben yavaş gidecem dersen niye 750lik vergisi ödüyesin , 750lik bakım masrafına katlanasın..
valla benim oğlanda kızda ne evlendi ne gurbete verdik,az yaktığı doğru,senin gibiler bi bitmediniz ne karın ağrınız varsa