PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar ns 200 Plastik Yanık Kokusu

atakan12335
27 Şubat 2018, 00:09
Selamlar Pulsar ns 200 motorum var selenin tam altından plastik yanık kokusu geliyor ustaya götürdüm kronik dedi geçti bilgisi olan varmı ?

levend84
27 Şubat 2018, 00:12
Kronik lafı sakız olmuş gidiyor,akü ve tesisat kablolarına baktır,ilave sis,vs.aydınlatma ünitesi takılımı motorda?takılı ise arada sigorta vs.varmı?

mkolia
27 Şubat 2018, 00:51
Seleyi söktünüz mü kendiniz bir kontrol edin ustalar her zaman çözüm olamiyor

Pistonlar
27 Şubat 2018, 01:06
Yakıt tahliye hortumunu bir baktır
Servis motorumu bu hortumu dikkat etmemiş seneyi takarken motordan yanık kokular geliyordu,
Servis hemen düzeltilmeş hatasını
Bu şekilde yola çıkamazsın dedi.

Stock Sever
27 Şubat 2018, 01:45
Katalizöre poşet de yapışmış olabilir. O da kokar.

alp010
27 Şubat 2018, 02:07
2 tane pulsarim oldu rs200 ns200 ikisinde de dediğiniz koku var. Özellikle biraz yol yapıp durduktan sonra çok ağır geliyor koku. Kronik olduğunu düşünüyorum. Daha önce de kullananlardan duymuştum. F/p ürünü sonuçta böyle can sıkıcı şeyleri oluyor

Tvs01
27 Şubat 2018, 03:04
Osurduysanız Bujide ateşleme yaptığı için yanık kokusu gelmiş olabilir :)

levend84
27 Şubat 2018, 03:18
Osurduysanız Bujide ateşleme yaptığı için yanık kokusu gelmiş olabilir :)

Seleyi streç ile kaplasa faydası olurmu acaba,gaz transferini bir nebze engeller

enescanatar
27 Şubat 2018, 08:39
Kuru havada da geliyor mu? Benim pulsarda ıslak yolda gittikten sonra geliyordu. Yollardaki sudan artık erimiş asfalt tozları mı yanıyor bilemiyorum. Bi de bu kediler başka yer yok gibi motor bloğuna işiyordu. O da yanınca of of off

Enes ŞENTÜRK
27 Şubat 2018, 10:22
Artık en iyi ustalar kendimiz olacağız yapacak bişe yok

sey_47
27 Şubat 2018, 10:34
Bu ustalarda da kronik arıza var he.

Yapışan poşet varmı bir bak, manifolda egzos'a falan.
Seleyi bir sök, akü kablolarına bak. Elektrikli aksesuar taktırdıysan onları da kontrol et kesinlikle.
Kronik falan olamaz. Eğer motosiklet çok yeni değilse hiç normal değil. Ki o zaman da yanık kokusu gelmez. Hafif tatlı bir plastik kokusu gelir.

gerivites
27 Şubat 2018, 10:46
Kuru havada da geliyor mu? Benim pulsarda ıslak yolda gittikten sonra geliyordu. Yollardaki sudan artık erimiş asfalt tozları mı yanıyor bilemiyorum. Bi de bu kediler başka yer yok gibi motor bloğuna işiyordu. O da yanınca of of off

Benim de çamurluğa işiyor şerefsizler

Tvs01
27 Şubat 2018, 22:29
Seleyi streç ile kaplasa faydası olurmu acaba,gaz transferini bir nebze engeller

Mantıklı geliyor abi denemek lazım :)

levend84
27 Şubat 2018, 22:41
Mantıklı geliyor abi denemek lazım :)

Dostum şaka bir yana,forumda son zamanlarda konu aç sonra kaybol mantigi var,bu durum gerçekten teknik konularda bilgi almak,öneri vs.gibi durumlarda,samimi ve ciddi motorsever arkadaşlarin,aleyhine olan bir durum..geçenlerde birisi teknik bir yardim istiyordu kimseden bir cevap alamadi,insanlara hak vermemek elde degil,duvara konuş dur.

dogacıdogan
27 Şubat 2018, 23:36
bazen aynı kokudan bende alıyorum ama biraz inceledikten sonra gördümki zinciri temizleyip yağladıktan sonra yola cıkınca zincirdeki fazlalıklar dönmenin etkisiyle egzos karteline bulaşıyo ısınıncada haliyle koku yapıyo.benim edindiğim tecrübe bu ama sende başka problem vardır belki onu bilemem

mustafa_325
27 Şubat 2018, 23:59
Kronik yanık kokusu diye bir şey olamaz. Mantıken plastik yanık kokusu gelmesi için bir şeylerin yanıyor olması lazım. Bir kere yanan şey bir daha yanamayacağına göre ya yanık kokusu yoktur sana öyle geliyordur ya da aleti her hareket ettirdiğinde egzoza yanabilecek bir şeyler geliyordur.

Eğer iyi tutunamayan bir zincir yağı kullanıyorsan motosikleti her sürdüğünde zincirdeki yağ egzoz manifolduna sıçrayıp yanıyor olabilir. Ben bir kere o hatayı yapmıştım. Motordan dumanlar çıktığını görünce panik yapıp su tutmuştum. Şuanda yağ olarak motul C5 kullanıyorum. Bir damla bile sıçramıyor tavsiye ederim.

Tvs01
28 Şubat 2018, 03:01
Dostum şaka bir yana,forumda son zamanlarda konu aç sonra kaybol mantigi var,bu durum gerçekten teknik konularda bilgi almak,öneri vs.gibi durumlarda,samimi ve ciddi motorsever arkadaşlarin,aleyhine olan bir durum..geçenlerde birisi teknik bir yardim istiyordu kimseden bir cevap alamadi,insanlara hak vermemek elde degil,duvara konuş dur.

Evet biriside başlangıç için öneri istemişti adam kayboldu :) arkadasın dediği olayı bilmiyorum ama benim rs 200 de oluyor bu koku fakat ya yağmurda oluyor yada motoru yıkayınca sanırım su ön tarafta biyerlere değiyor duman cıkıyor :)

atakan12335
28 Şubat 2018, 22:26
başka ustaya götüreyim bakalım ne olucak

abeciMotoru
01 Mart 2018, 13:49
bacac mühendisleri bu kokuyu standart olarak her pulsarında özellikle kullanıyor,
motora yanaşan kedileri, sıçıp işemesinler diye kısmi olarak kovalama projesi,
yetkili ağızlar :D bu konuda açıklama yapabilir, tevazü göstermeyin lütfen.

motorun çalıştığına dua etmiyo da..

serconline
01 Mart 2018, 14:12
bacac mühendisleri bu kokuyu standart olarak her pulsarında özellikle kullanıyor,
motora yanaşan kedileri, sıçıp işemesinler diye kısmi olarak kovalama projesi,
yetkili ağızlar :D bu konuda açıklama yapabilir, tevazü göstermeyin lütfen.

motorun çalıştığına dua etmiyo da..

Ya babo sen BAJAJ'la kavgalımısın yoksa BAJAJ'a motor almaya gittinde sana vermedilermi anlamadım nerde PULSAR konusu görsem sen varsın :D Bu kadar sevme :flower:

abeciMotoru
01 Mart 2018, 14:17
Ya babo sen BAJAJ'la kavgalımısın yoksa BAJAJ'a motor almaya gittinde sana vermedilermi anlamadım nerde PULSAR konusu görsem sen varsın :D Bu kadar sevme :flower:

Vermediler :/ parasıyla dedim? yoook dedi adam, seveceeesin benimseyeceeesin dediler.
her mecrada savunacaksın körü körüne, stop etsede, virajda tükürsede, kıç baş bırakmasa da seveceksen al pin git dediler.
o yüzden beni görüyosun :D

levend84
01 Mart 2018, 14:19
https://www.youtube.com/watch?v=NIPM-RvD3Ps

serconline
01 Mart 2018, 14:21
Vermediler :/ parasıyla dedim? yoook dedi adam, seveceeesin benimseyeceeesin dediler.
her mecrada savunacaksın körü körüne, stop etsede, virajda tükürsede, kıç baş bırakmasa da seveceksen al pin git dediler.
o yüzden beni görüyosun :D

Hımmm anladım şimdi neden bu kadar çok sevdiğini ama nedense bende bunların hiç birisi yok :)

Adam gibi lastik takarsan elindede gaz ayarnı dengeleyecek bir hassasiyet olduktan sonra hiç bir motor kıç baş sallamaz :)
Stop etmeye gelince bu konuda birşey diyemem ama diyeceğim tek şey Bajaj uçup gittiği için işten anlayan anlamayan herkes BAJAJ servisine çevirdi dükkanlarını...Bu sebeple adam akıllı anlayan gerçek bir servise giderken emin ol hondada yamahada bulamadığın ilgiyi buluyorsun yanlış anlamayın servis yönünüden diyorum :) honda yamaha ile BAJAJ'ı kıyaslamam :)

enescanatar
01 Mart 2018, 14:26
Hımmm anladım şimdi neden bu kadar çok sevdiğini ama nedense bende bunların hiç birisi yok :)

Adam gibi lastik takarsan elindede gaz ayarnı dengeleyecek bir hassasiyet olduktan sonra hiç bir motor kıç baş sallamaz :)
Stop etmeye gelince bu konuda birşey diyemem ama diyeceğim tek şey Bajaj uçup gittiği için işten anlayan anlamayan herkes BAJAJ servisine çevirdi dükkanlarını...Bu sebeple adam akıllı anlayan gerçek bir servise giderken emin ol hondada yamahada bulamadığın ilgiyi buluyorsun yanlış anlamayın servis yönünüden diyorum :) honda yamaha ile BAJAJ'ı kıyaslamam :)

Sen galiba abeciyi daha yeni görmeye başladın kardeşim. bişeyler açıklayarak ya da ona cevap vererek boşa kürek çektiğini söyliyim en baştan :) sonrası sana kalmış

serconline
01 Mart 2018, 14:28
Sen galiba abeciyi daha yeni görmeye başladın kardeşim. bişeyler açıklayarak ya da ona cevap vererek boşa kürek çektiğini söyliyim en baştan :) sonrası sana kalmış

Boşa kürek çektiğimin farkındayım ama ben ona birşeyler anlatmak ve anlattıklarımı anlamasını beklediğim için yazmıyorum :) cevap verecek tarafı kalmaması için yazıyorum ama yok :queen: Adam çok seviyor ne yaparsanız yapın ben vazgeçmem diyor

abeciMotoru
01 Mart 2018, 14:32
Boşa kürek çektiğimin farkındayım ama ben ona birşeyler anlatmak ve anlattıklarımı anlamasını beklediğim için yazmıyorum :) cevap verecek tarafı kalmaması için yazıyorum ama yok :queen: Adam çok seviyor ne yaparsanız yapın ben vazgeçmem diyor

enescim lütfen kardeş kardeş yazışıyoruz şurda :D
birbirimizi ikna edebildikçe yeni şeyler öğreniyoruz fena mı?

levend84
01 Mart 2018, 14:40
Her derde deva olmaya geliyor (https://www.tvsapache.com/rtr-200.aspx)

serconline
01 Mart 2018, 14:42
Kimsenin kimseyle tartıştığı yok :) konuşuyoruz anlaşamasakta :D

Angrypower
01 Mart 2018, 17:38

Bu adam yüzünden çok sevdiğim motorumu satıp. Yeni iPhone çıkınca Apple Store kapısında yatan tipler gibi olacağım. Tvs isotlar geciktirirse protesto gösterisi yapacağım.

Ama ABS’siz olması lazım 😂

Pistonlar
10 Mart 2018, 15:03

Güzel motor alacaksın galiba :)

levend84
10 Mart 2018, 15:53
Güzel motor alacaksın galiba :)

Hunk 200 ile apache200 arasinda kalmistim,heroyu aradim ekim veya kasimda gelecek dediler,bende apache alacagim mayis ayinda kesin bayilerde olacakmis bilgisini aldim.yanliz fiyat 14-15 bandinda olursa farkli alternatiflere yönelebilirim 2.el inazuma veya 2.el sym wolf.

Kimse kusura bakmasin 15k gibi bir rakami ne hintliye nede çinliye kaptiririm.

Apache için max verecegim rakam 12k oda abs ve kaydirmali debriyaj hatrina.