PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abus Disk Kilidi Anahtarlarımı Kaybettim Motor Kilitli Kaldı

ufuk01
11 Şubat 2018, 23:58
İyi günler herkese. Abus Granit tm Detecto xPlus 8077 disk kilidimin iki anahtarı da kayboldu. Elimde XPlus Code Card mevcut fakat ben bunu nerde nasıl kullanıcam nereye mail atıcam yani açıkcası abus un sitesinden hiçbişe anlamadım. Country olarak sadece kanada ve abd var. Yardımcı olabilecek veya daha önce başına bu tarz durum gelen yahut bilgisi olan var mıdır? Teşekkürler

efemontana
12 Şubat 2018, 00:01
İyi günler herkese. Abus Granit tm Detecto xPlus 8077 disk kilidimin iki anahtarı da kayboldu. Elimde XPlus Code Card mevcut fakat ben bunu nerde nasıl kullanıcam nereye mail atıcam yani açıkcası abus un sitesinden hiçbişe anlamadım. Country olarak sadece kanada ve abd var. Yardımcı olabilecek veya daha önce başına bu tarz durum gelen yahut bilgisi olan var mıdır? Teşekkürler

Eski toprak bi' çilingir bul her türlü halleder, ya da kulağı kesik bi' hırsız :)

Lazasker
12 Şubat 2018, 00:04
Geçmiş olsun. Çözüm için önerim yok fakat ben de bu ihtimale karşı 1 disk kilidi anahtarını evdeki dolabıma koydum, diğerini motosiklet anahtarlığıma geçirdim. Aynı şeyi yedek motosiklet anahtarı için de yaptım. Diğer arkadaşlara tavsiyemdir.

gerivites
12 Şubat 2018, 00:13
https://www.abus.com/eng/About-ABUS/Contact

iletişim kısmında "mobil security" kısmından locks işaretleyip açılan formu doldurarak iletişim maili atabilirsiniz. Tabi bu anahtarı nasıl gönderiyorlar tam bilemiyorum. Abusun ithalatçısı hangi firma ise onu bulup önce onlara sorun isterseniz. En azından Türkçe :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Geçmiş olsun 13 dolarmış ücreti :D

https://mobilesecurity.abus.com/eng/bike/keys/key/abus-x-plus

kodunuzu yazıp sipariş veriyorsunuz. Üzerine kargo parası eklenirse çok üzülürsünüz :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Burada da USA ve Canada gönderimi varmış zaten. Türkiye yok

astrofizik
12 Şubat 2018, 00:24
O disk kilidi ordan çok zor çıkar..
Olmadı ön tekerden fren diskini çıkarıp yeni bir disk alıp takın,disk kilidini çıkarmaya çalışırken disk ve disk kilidi zarar görmemiş olur.
Anahtarıda bir akraba eş dost Amerika'ya giderse onun adresine göndertirsiniz.

zekeriyaimam
12 Şubat 2018, 00:28
Motoplus'la iletişime geçin bence.TR distribütörü onlar.Yardımcı olabilirler.

ayetlervaray
12 Şubat 2018, 00:38
motosiklet hırsızı olmadan önce söylenen son sözler :DD artık gerisi senin yaratıcılığına kalmış bir şekilde aşman lazım abusu.

GezeGeze
12 Şubat 2018, 01:03
Ne güldüm ama :mrgreen:

Tabii, Allah başa vermesin... o ayrı... geçmiş olsun bu arada...

Ama ...

Kimse açamasın diye diske bin küsür liralık kilit takıp anahtarı kaybetmek :mrgreen:

Çok iyi ya :)

ufuk01
12 Şubat 2018, 10:47
Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim. Motoplus ile görüştüm. Yeni anahtar için siparişi vericekler. Fakat 1 ayda gelir diyorlar. Sanırım diski söktürüp yeni disk taktırırım bu süre içinde de napalım artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Disk 900 liraymış 😱😱 yatsın azcık motor 😂

The Dude
12 Şubat 2018, 11:34
geçmiş olsun,
umarım anahtardan bir çift sipariş vermişsindir.

TUTITO
12 Şubat 2018, 12:55
Ben olsam on tekeri komple söker sanayinin yolunu tutardım.
Her problemi spiralle çözmeye alışık ustalardan biri sizi bekliyor olacaktır.
Biraz zorlanabilirler ama diske zarar vermeden kesebileceklerini düşünüyorum.
Abus mabus farketmez... Cauuuvvvv....
Ama daha önce anahtarcı kilitci dolasirmisiniz, orasını bilmem. Her halükarda on tekeri sökün.

Fr.Sante
12 Şubat 2018, 13:21
Ben de anahtarı kanalizasyon deliğinden aşağı düşürdüm :) Yedek anahtarı kullanıyorum. Motoplus’a gidip konuşayım anahtar için.

Riptalon
12 Şubat 2018, 13:21
Aynı kilidi Feyizoğlu'ndan almıştım. Alırken kartı vurgulayıp kaybederseniz bununla bize gelin hallederiz demişlerdi. Bu arada o kilidin spiralle vs. dahi kesilmesi zor olur. Özel teknikler kullanılması lazım. :)

mustick
12 Şubat 2018, 14:08
Bana sorarsan kesin çözüm bu

https://4.bp.blogspot.com/-wVV72Zvnl7A/VovLdCLNJnI/AAAAAAAAA3E/v09VyevlsC8/s1600/spiral%2Bta%25C5%259Flama%2Bta%25C5%259F%25C4%25B1 .jpg

gerivites
12 Şubat 2018, 14:24
Bana sorarsan kesin çözüm bu

https://4.bp.blogspot.com/-wVV72Zvnl7A/VovLdCLNJnI/AAAAAAAAA3E/v09VyevlsC8/s1600/spiral%2Bta%25C5%259Flama%2Bta%25C5%259F%25C4%25B1 .jpg

Abusu kolay kolay kesebileceğini sanmıyorum bunun

https://youtu.be/_rOdbDywrdE?t=23m58s

fkambay
12 Şubat 2018, 15:13
geçmiş olsun ..:)

Motosiklet hırsızı birini tanıyorsan o anlar bu işlerden yardımcı olur :)

şaka bi yana en mantıklısı bir ay motoru dinlendirmek

YERUÇAĞI
12 Şubat 2018, 17:03
aynı kilidi bende kullanıyorum,öyle hırsızın açacağı kilit değil bu,anahtarının bile eşi benzeri yok farklı bir şekli var,,zaten az oynat bağırmaya başlıyor ,sesinide kesemiyorsun,adamlar öyle bir yapmışki pilini çıkarmak için kilidi açıp mekanizmayı dışarı çıkarmak ve sonrasında içerdeki pil ve alarm yuvasını dışarı çıkarmak gerekiyor,sudan falanda etkilenmiyor

ben olsam ,sökene kadar bayağı ortalığı havaya kaldıracak ama komple ön tekeri söküp,fren diskiyle birlikte çıkarıp ,tekere yeni bir disk takıp kullanırdım,bu arada kilidide 1 ay tatil yaptırır anahtarı gelincede çıkarırdım

spiralle kes demiş arkadaşlar,,tamam tekeri söküp sanayide zorda olsa kesip çıkartılır ama kilide yazık olur,800-900 tl yazık,bütün her parçası döğme çelikten yapılmış dünyanın en iyi disk kilidi bu heba edilmez

fkambay
12 Şubat 2018, 17:16
bende 8077 kullanıyorum ama ne hikmetse benimkinde 2 tane ufak bilya düştü kayboldu demir parçası çok kolay çıkıyor kilitlenmiyor motoplus a götürüp bi baktırcam bi ara

MotorKafa
12 Şubat 2018, 17:22
Geçmiş olsun.
Dağın başı denilebilecek bir kampta benzeri geldi başıma.
Tüm çantaların, kilitlerin, evin ve hatta motosikletin anahtarı çantanın içindeyken, kız arkadaşımla beraber çantaları yerleştirdik.
Ardından da "ulan ne güzel, ne düzenli yerleştirdik" diyerek gaza gelip, şaak diye kapattık tüm çantaları.
Sonra yaklaşık bi 10 saniye kadar mal mal birbirimize baktık "naptık lan biz" dercesine.
Gerisi tam bir kabus gibiydi...

aoo
12 Şubat 2018, 20:39
Videodaki arkadaş anahtarlarını çaldırmış. Aynı kilit. 2 dakika 50 saniye sürüyor kesmesi :)
Ben de aynı kilitten iki tane aldım ama bu süre bence çok az.

https://www.youtube.com/watch?v=3m2hCDblvac

TUTITO
12 Şubat 2018, 21:11
Ben olsam on tekeri komple söker sanayinin yolunu tutardım.
Her problemi spiralle çözmeye alışık ustalardan biri sizi bekliyor olacaktır.
Biraz zorlanabilirler ama diske zarar vermeden kesebileceklerini düşünüyorum.
Abus mabus farketmez... Cauuuvvvv....
Ama daha önce anahtarcı kilitci dolasirmisiniz, orasını bilmem. Her halükarda on tekeri sökün.

Verdiginiz videodaki Turk arkadaslar Spiral ile keserlerdi ama ugrasmadilar bile.
Ince bir disk kullansalar daha kolay olur. Kalin disk kullansalarda farketmezdi, sadece zaman meselesi.
Ayrica su jeti denenebilirdi. Emin olun, yag gibi keserdi.

2. dakikadan baslayabilirsiniz :

https://www.youtube.com/watch?v=quL14Csmi_Y

https://www.youtube.com/watch?v=lMSGHJ8GJ1A

highlore
12 Şubat 2018, 21:22
Muhtemelen en işinize yarayacak çözüm taş makası.

ufuk01
12 Şubat 2018, 22:05
aynı kilidi bende kullanıyorum,öyle hırsızın açacağı kilit değil bu,anahtarının bile eşi benzeri yok farklı bir şekli var,,zaten az oynat bağırmaya başlıyor ,sesinide kesemiyorsun,adamlar öyle bir yapmışki pilini çıkarmak için kilidi açıp mekanizmayı dışarı çıkarmak ve sonrasında içerdeki pil ve alarm yuvasını dışarı çıkarmak gerekiyor,sudan falanda etkilenmiyor

ben olsam ,sökene kadar bayağı ortalığı havaya kaldıracak ama komple ön tekeri söküp,fren diskiyle birlikte çıkarıp ,tekere yeni bir disk takıp kullanırdım,bu arada kilidide 1 ay tatil yaptırır anahtarı gelincede çıkarırdım

spiralle kes demiş arkadaşlar,,tamam tekeri söküp sanayide zorda olsa kesip çıkartılır ama kilide yazık olur,800-900 tl yazık,bütün her parçası döğme çelikten yapılmış dünyanın en iyi disk kilidi bu heba edilmez

Arkadaşımın dediği gibi yapmayı planlıyorum açıkcası. Kilide hala ihtiyacım olucak. Bunu parçalayıp yenisini alacağıma ikinci el çıkma bi disk takıp yedek anahtarlar gelene kadar motoru gözümün içine sokucam artık :) Acaba diyorum diski söksemde çift disk olarak değilde tek disk olarak bir süre öyle kullanabilir miyim 😂😂

aLoneman
12 Şubat 2018, 22:13
Yahu herkes kilidi kesme taktiği vermiş. Uleyn o kilidin en ucuzu amazonda 101 euro. Tr fiyatını söylemeye gerek bile yok. Adam zaten anahtarlı çözüm önerisi istemiş.

Aynısı başına gelen olsa kilidi kesmeyip anahtarı bekleyecek adamlar kes kes diyor.

YERUÇAĞI
12 Şubat 2018, 22:29
Yahu herkes kilidi kesme taktiği vermiş. Uleyn o kilidin en ucuzu amazonda 101 euro. Tr fiyatını söylemeye gerek bile yok. Adam zaten anahtarlı çözüm önerisi istemiş.

Aynısı başına gelen olsa kilidi kesmeyip anahtarı bekleyecek adamlar kes kes diyor.

bekara karı boşama meselesi gibi

aklı olan kimse 800-900 liralık kilidi kesmez,,parayı kumdan topluyorsa başka

fz6_fazer
20 Temmuz 2020, 12:51
Abus disk kilit var,bu kilidin kartını,benden önceki sahibi kayıp etmiş,bende son kalan anahatarı evi taşıdıktan sonra yedeğini çektireyim derim,evde aradım taradım bulamadım,biz disk kilidiine nasıl bir anahtar uydurabiliriz

sutlusoda
20 Temmuz 2020, 15:03
En korktuğum şey ABUS'un anahtarın içinde kırılması, kaybolması.

mavzer-i
20 Temmuz 2020, 15:05
2 sene önce bende anahtarlar vardı kilidin kendisini kaybetmiştim.
6 ay sonra evin bi kenarında buldum kilidi. neyseki kayboldu diye anahtarları atmamıştım.

espresso
20 Temmuz 2020, 17:58
Ben de Abus granit etreme zincir aldığımda işyerine sipariş vermiştim. Fiyatını duyan arkadaşlar dalga geçmişti kilide de kasko yaptır diye.
Motoru evin önünde ağaca bağlayıp kilitlerken abus yazıları görünecek şekilde seriyorum kilidi belki gören hırsız cayar da uğraşmaz diye.
Apartmanın önünde işyeri var, önünde de pitbull bağlı duruyor, hayvanın yanına yaklaşmaya korkmasam arkadaş olsam da motoru köpeğin kulubesinin yanına bağlasam diyordum ama baktım akşamları köpeği içeri alıyorlar, sordum, köpeği çalmasınlar diye alıyorlarmış. Pitbull köpeğin bile çalınmasın diye içeri alındığı şehirde ne kilit taksak kesin çözüm değil.

tommygun
20 Temmuz 2020, 19:51
Anahtar kaybetmek elbet kötü bir durum da benim arkadaş anahtarı yanlışlıkla Abus Detecto içinde kırdı. 3 gün uğraştı, çilingir getirdi, kimse beceremedi açmayı, en sonunda ön diski kestirdi, yeni disk aldı. 3 gün boyunca da her müdahelede alarmın çalması ve komşularla papaz olması da cabası.

Selami27
20 Temmuz 2020, 20:13
Anahtar kaybetmek elbet kötü bir durum da benim arkadaş anahtarı yanlışlıkla Abus Detecto içinde kırdı. 3 gün uğraştı, çilingir getirdi, kimse beceremedi açmayı, en sonunda ön diski kestirdi, yeni disk aldı. 3 gün boyunca da her müdahelede alarmın çalması ve komşularla papaz olması da cabası.

Hayrına lockpickinglawyer a gönderseydiniz hocam

tommygun
20 Temmuz 2020, 20:17
Hayrına lockpickinglawyer a gönderseydiniz hocam

Bol bol dua ettim, iyi dileklerimi sundum. Diski kesmek zorunda kaldılar.

ufuk01
20 Temmuz 2020, 22:44
hocam konu sahibi benim :) selami27 kardeşim hayatta herşey mümkün, üslubunda elbet düzelir birgün. Tavsiyeler üzerine diski tekerden ayırıp yeni papatya disk aldım motoru kullanmaya devam ettim. Abus kartım olduğu için TR bayisinden yeni çift anahtar getirttim. Yaklaşık 1 ay sürdü. Çift anahtara o zaman toplamda 100 lira civarı aldım.

Gofretcocuk5
16 Mart 2021, 12:10
hocam konu sahibi benim :) selami27 kardeşim hayatta herşey mümkün, üslubunda elbet düzelir birgün. Tavsiyeler üzerine diski tekerden ayırıp yeni papatya disk aldım motoru kullanmaya devam ettim. Abus kartım olduğu için TR bayisinden yeni çift anahtar getirttim. Yaklaşık 1 ay sürdü. Çift anahtara o zaman toplamda 100 lira civarı aldım.

Abus disk kilidi yedek anahtar lazım banada satın aldığım yerimi aramaliyim?

KırmızıGrom
16 Mart 2021, 16:08

Abus'un sitesinde anahtar istemek için Türkiye'de motoplus'ı gösteriyor. Belki orayı ara ilk önce.

Gofretcocuk5
16 Mart 2021, 19:54
Abus'un sitesinde anahtar istemek için Türkiye'de motoplus'ı gösteriyor. Belki orayı ara ilk önce.

Anladım abusun sitesinden baktım ABD ile kanada Gözüküyor ülke olarak

TIGERSHARK
16 Mart 2021, 23:35

Anahtarcılar yedek yapamıyor mu ?

Gofretcocuk5
17 Mart 2021, 12:00
Aradım sipariş verdim Almanya'dan gelecek artık ne zaman gelirse

KırmızıGrom
17 Mart 2021, 12:04
Aradım sipariş verdim Almanya'dan gelecek artık ne zaman gelirse

Ücret ne kadar acaba?

Gofretcocuk5
17 Mart 2021, 12:28
Ledsiz ışıksız olan 140 tı
Işıklı anahtarı aldım 210.verdim

Dark Side
31 Mart 2021, 02:58
Kargo dahil sekilde mi bu fiyatlar ? Bende de ana anahtar kayıp durumda yedegi kopyalatabilme imkanım var mı acaba bir cilingirde

Gofretcocuk5
31 Mart 2021, 13:09
Kargo dahil sekilde mi bu fiyatlar ? Bende de ana anahtar kayıp durumda yedegi kopyalatabilme imkanım var mı acaba bir cilingirde

Oyuncak anahtar değil bu
Kopyalayabilen varsa yapsın ne diyim:)
Kargo ücreti falan yok
Bedava