PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Varadero yedek parça bulunuyor mu *

Ranay
09 Şubat 2018, 23:04
Merhaba,

Varadero için yedek parça bulma yönünde sıkıntı yaşanıyor mu ?
Kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Ekarademir
09 Şubat 2018, 23:19
Kesin bilgim yok ama Hondada sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. Birde tutulan model.

Ranay
09 Şubat 2018, 23:36
Kesin bilgim yok ama Hondada sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. Birde tutulan model.

Bende Honda' nın üretimi olmasından dolayı problem olmaz gibi düşünüyorum. Fakat eski bir model olmasından dolayı aklıma soru işareti olarak geldi. Daha doğrusu dost meclisinde bulunamayacağını ima edenler oldu.

valeros46
10 Şubat 2018, 02:36
Bende Honda' nın üretimi olmasından dolayı problem olmaz gibi düşünüyorum. Fakat eski bir model olmasından dolayı aklıma soru işareti olarak geldi. Daha doğrusu dost meclisinde bulunamayacağını ima edenler oldu.

Eski model motosiklet parçalarını yurtdışında bulmak yeni modellere göre daha kolay. En kötü ihtimalle yurtdışından getirtirsin hocam.

Kızıl pars
10 Şubat 2018, 10:25
Bir ara polisler Varedero kullanıyordu, belki hala ellerinde vardır.

Dolayısı ile parçası - ustası vs bulunur.
Temiz kullanılmış bulabilirsen uzun süre rahat da edersin.

Ama özellikle polis çıkması ise dikkatli düşünmek lazım,
inanılmaz km yapmış ve çok kötü durumda oluyorlar.

Hubert
10 Şubat 2018, 11:42
Kardeşim selamlar öncelikle. Ben Ankara’da kullanıyorum rahatça bir şekilde parça vsvs herşeyi mevcut. Belki sadece küçük şehirlerde zorlanırsın. Onda da kargo ile çözersin işini.

Ranay
10 Şubat 2018, 15:57
Bir ara polisler Varedero kullanıyordu, belki hala ellerinde vardır.

Dolayısı ile parçası - ustası vs bulunur.
Temiz kullanılmış bulabilirsen uzun süre rahat da edersin.

Ama özellikle polis çıkması ise dikkatli düşünmek lazım,
inanılmaz km yapmış ve çok kötü durumda oluyorlar.

Emniyet uzun süre kullandığı için polis çıkması denk gelme riski de yüksek. Hor kullanılmış olma durumu mevcut. Ticari taksi çıkması otodan farklı olmayacağı yönünde düşüncem var fakat sürekli rutin bakımlarının eksiksiz yapılmış olmasından dolayı temizi de vardır gibi düşünüyorum. Acaba yanılıyor muyum ki sizce?

Kardeşim selamlar öncelikle. Ben Ankara’da kullanıyorum rahatça bir şekilde parça vsvs herşeyi mevcut. Belki sadece küçük şehirlerde zorlanırsın. Onda da kargo ile çözersin işini.

Üstadım çok teşekkür edeirm. Bende İstanbul'dayım. O halde bende büyük zorluklar çekeceğimi sanmıyorum :)

Hubert
11 Şubat 2018, 10:42
Aynen kardeşim. Cidd bir sıkıntı yaşama ihtimalin yok bence 😉 o yüzden al bak keyfine 👍🏿

KUVVETMİRA
11 Şubat 2018, 10:53
sayın gaccall (http://www.motosiklet.net/forum/members/gaccall-66284.html) beg'e bi sormak lazım.

istanbu_gezg
11 Şubat 2018, 10:56
ihaleden polis motorumu aldın :D::D

Kızıl pars
12 Şubat 2018, 09:37
Emniyet uzun süre kullandığı için polis çıkması denk gelme riski de yüksek. Hor kullanılmış olma durumu mevcut. Ticari taksi çıkması otodan farklı olmayacağı yönünde düşüncem var fakat sürekli rutin bakımlarının eksiksiz yapılmış olmasından dolayı temizi de vardır gibi düşünüyorum. Acaba yanılıyor muyum ki sizce?

Polis çıkmasının temiz olma ihtimali zayıf,
çünkü kamu malı olduğu için keyfe keder bakım yaptıramazsın,
bakımlarını genelde ihale ile bir firma alıyor ve sana ancak o kadar hizmet veriyor.
Bunu devlet dairelerine yemek hizmeti veren şirketler gibi düşünebilirsin, mutlaka biryerden kısmaya, kar etmeye çalışacaktır.

Ayrıca hesaplanmış bir ekonomik ömrü vardır ve o ömür dolmadan satılmaz.
Kamuda mantık "satarken de kazanalım" değil, "alınca maksimum seviyede kullanalım" dır.
Askerde kullanılan araç gereçleri gözünün önüne getir, çok eski de olsa hala kullanılıyor.

Dolayısı ile polisten (zabıtadan, jandarmadan vs) çıkan motor aslında ekonomik ömrünü tamamlamış, bakım maliyeti artmış demektir.

Ranay
13 Şubat 2018, 14:36
Polis çıkmasının temiz olma ihtimali zayıf,
çünkü kamu malı olduğu için keyfe keder bakım yaptıramazsın,
bakımlarını genelde ihale ile bir firma alıyor ve sana ancak o kadar hizmet veriyor.
Bunu devlet dairelerine yemek hizmeti veren şirketler gibi düşünebilirsin, mutlaka biryerden kısmaya, kar etmeye çalışacaktır.

Ayrıca hesaplanmış bir ekonomik ömrü vardır ve o ömür dolmadan satılmaz.
Kamuda mantık "satarken de kazanalım" değil, "alınca maksimum seviyede kullanalım" dır.
Askerde kullanılan araç gereçleri gözünün önüne getir, çok eski de olsa hala kullanılıyor.

Dolayısı ile polisten (zabıtadan, jandarmadan vs) çıkan motor aslında ekonomik ömrünü tamamlamış, bakım maliyeti artmış demektir.

Sıcak bakmıyordum emniyet çıkmalarına fakat tavsiyenizle ılıktan soğuğa döndü bakış açım.
Bilgilendirme için size çok teşekkürler. Ayrıca yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkürler.
Genel kanım parça yönünden sıkıntı da olmayacağı yönünde.