PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi lastiği kullanmalıyım?

stupid
08 Şubat 2018, 16:09
Merhabalar. Suzuki drz400s ile 2000-4000km aralığında bir yolculuğa çıkıyorum. 25-30kg civarında yüküm var ben de 90kg.

%30 asfalt, %70 çakıl, toprak, dağ yollarında kullanacağım. Asfaltta da 100u geçemem zaten, gerek her yerde kamera olması gerekse motorun dislilerinin 14-48 olmasından dolayı.

Elimde 8000km civarı ömrü kalmış hedinau k60 var, yaklaşık on arka 300 euro ya geldi. Çok değerli olduğu için off road kullanım için trakmaster ii aldım indirimden, on arka sıfır 100 dolara geldi.

Trakmaster I kullanırsam gezi sonrası çop olacak. K60 tam bunun için üretilmiş bir lastik, her yerde götürüyor motoru çamur kum asfalt vs. Fakat alet tork çıkarmaya modlandigi için dişli Lastiklerle daha iyi performans alırım diye düşünüyorum..
K60 I yazları kullanıyorum. Günü birlik bir yerlere gidiyorum %50 %50 kullanım için müthiş. Ziyan etmek te istemiyorum. O yüzden kafam karışık. Acemiyim de tabi.
. Ne önerirsiniz bana?
Sizce ekonomik ve performans olarak düşünürsek hangisini yapmak daha mantıklı? "
Teşekkürler.
Hepinize iyi günler diliyorum.

Selçuk Keleş
08 Şubat 2018, 21:12
Güvenlik ve dayanıklılık önemli bence. K60 derim.

MotoGlock
09 Şubat 2018, 20:21
Ben de yeni konu açmak istemedim buradan sorayım
YZF R25 için uzun zamandır pirelli rosso 2 kullanıyorum. Memnunum da açıkçası ama ömrü hemen doluyor 10-13bin km kullandırıyor. Belki bana az geliyor bilmiyorum ama Michelin pilot streetler 20bin idare ediyor daha iyi vs. dediler.
Siz ne önerirsiniz?
Rosso 2den devam et derseniz hangi ülke üretimi daha iyiydi?