PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mitas ve Anlaş Lastik Önerisi???

Angrypower
04 Şubat 2018, 18:09
Daha önceden de belirttiğim gibi motorumun lastiklerini değiştirme zamanına 9 ay gibi erken bir sürede gelmiş bulunmaktayım.
Mitas MC50 modeli mi? Yoksa Anlaş Tournee Sport modelini mi seçemeliyim? Kullandığım yol sadece asfalt. Her sabah işe gidip gelirken E5 ve E6'yı (TEM) kullanmaktayım. Yağmur yağdığında Michelin pilot streetlerim gibi tutmasını istiyorum yolu.

Kullananların önerilerine accık acil şekilde ihtiyacım var.

FullSentetik
04 Şubat 2018, 18:15
Rezerve edilmiştir.

ZümeR
04 Şubat 2018, 18:44
50hp üzeri motorda tavsiye edilmez..

Angrypower
04 Şubat 2018, 19:07
50hp üzeri motorda tavsiye edilmez..

23,52 Bajaj Pulsar 200 NS motosiklet. Bir daha Michelin Pilot Street alacağıma Pirelli Rosso 2 alırım o fiyatlara ama daha ucuz daha cici lastiklerin beni götürebileceği gerçeği varsa onu da denemek istiyorum.

Riptalon
04 Şubat 2018, 19:33
Selamlar, bir arkadaşım Duke 125'i için Mitas Sport Force almıştı ve çok memnun. Değerlendirmeye alabilirsiniz.

Bu arada konuyla ilgisiz olsa da marka normalde Anlas ama herkes Anlaş yazıyor bunu da belirtmek istedim. Hepsiburada dahi marka adı olarak Anlaş yazıyor. :)

Angrypower
04 Şubat 2018, 20:04
Selamlar, bir arkadaşım Duke 125'i için Mitas Sport Force almıştı ve çok memnun. Değerlendirmeye alabilirsiniz.

Bu arada konuyla ilgisiz olsa da marka normalde Anlas ama herkes Anlaş yazıyor bunu da belirtmek istedim. Hepsiburada dahi marka adı olarak Anlaş yazıyor. :)

Maalesef Pulsar'ın lastik ölçülerinde sadece Rosso 2 ler var radyal olarak. Arkadaşınız Duke 125'e radyal takmış. Duke'nin lastikleri daha iyi.

ANadolu LAStik = ANLAS yada ANadolu Lastik Anonim Şirketi = ANLAŞ

Sitesindeki ana sayfaya dön butonuna gelip üstüne mouse'yi tutarsanız ANLAŞ yazdığını göreceksiniz. Bu konulara bende takık olduğumdan sitedekini yazdım :)

Riptalon
04 Şubat 2018, 20:19
Maalesef Pulsar'ın lastik ölçülerinde sadece Rosso 2 ler var radyal olarak. Arkadaşınız Duke 125'e radyal takmış. Duke'nin lastikleri daha iyi.

Sitesindeki ana sayfaya dön butonuna gelip üstüne mouse'yi tutarsanız ANLAŞ yazdığını göreceksiniz. Bu konulara bende takık olduğumdan sitedekini yazdım :)

Evet lasik ebatları farklı. Ben de Pulsar 200 NS'de Rosso II kullanıyordum bu arada. Alternatif bulamamıştım fakat şimdi siz söyleyince aklıma geldi. :)

Ayrıca marka adındaki meseleyi de öğrenmiş oldum teşekkür ederim. :)

Kural [ Z ]
04 Şubat 2018, 20:29
Michelin pilot street ile Anlaş Tournee Sport' u karşılaştırmanız RossoII ile karşılaştırmakla aynı kanımca. Benim eski CBR250R' ımdaki lastikler de Michelin pilot street idi, Anlaş' a geçince farka alışmak çok keyifli olmuştu, motosikletin tadına varmıştım. Kesinlikle Anlaş öneriyorum. Ön yargımı kırmak için kendimle çelişip parama yazık olacak şüphesiyle o lastiği ilk aldığımda hissettiğim tek pişmanlık bu güne kadar o lastiği denemeyip diğerlerine o paraları vermiş olmamdı :pr:

Angrypower
04 Şubat 2018, 20:36
;4284710']Michelin pilot street ile Anlaş Tournee Sport' u karşılaştırmanız RossoII ile karşılaştırmakla aynı kanımca. Benim eski CBR250R' ımdaki lastikler de Michelin pilot street idi, Anlaş' a geçince farka alışmak çok keyifli olmuştu, motosikletin tadına varmıştım. Kesinlikle Anlaş öneriyorum. Ön yargımı kırmak için kendimle çelişip parama yazık olacak şüphesiyle o lastiği ilk aldığımda hissettiğim tek pişmanlık bu güne kadar o lastiği denemeyip diğerlerine o paraları vermiş olmamdı :pr:

Maalesef pulsar 200 ns ebatlarında radyal versiyonu mevcut değil. o yüzden pilot street ile karşılaştırtmağa çalışıyorum. Çünkü ikiside eski tarz üretimler. Radyal değiller.

Pulsar 200ns için radyal olan tek lastik pirelli rosso II ler ve bende rosso'lara o kadar para çıkmak istemiyorum şu dönemde :)

4Nyka
04 Şubat 2018, 21:11
Mc50 soft öneririm güzeldir

Stock Sever
04 Şubat 2018, 23:05
Valla hocam facede pulsar 200 ns grubu var orda çok lastik konusu açılıyo ama ben detaylı okumadım. İstersen gir orada bi konu aç. Daha çok aktif ve yorum yazan insan var doğrudan o motorun ve lastiğin kullanıcısı olduğundan.

Baddreams
04 Şubat 2018, 23:45
Tamamen şahsi fikrimdir... Michelin lastik iyidir.
Motosikletim deki lastikler güya iyi lastikti taki sert bir fren yapana kadar.40 km ile giden motosiklet bir anda 100 km hıza çıktı ve ben 20 yılın en büyük korkusunu yaşadım. Gene birgün güya güzel bir lastikle orta şeritteki yol çizgisine girdim... İnanın oda çok korkunçtu kafasına göre giden süratli bir motosiklet...
Yolla temasım ikiserden 4 cm onuda şansa bırakmam.

chetaq
04 Şubat 2018, 23:55

Sitesine girince Logo'dan da anlaşılacağı gibi "ANLAS" yazıyor.

https://s25.postimg.org/ryd9g7pof/Anlas01.jpg

Hatta sitenin hiç bir yerinde "ANLAŞ" diye yazmamışlar, her yerde "ANLAS" olarak yazılmış.

https://s25.postimg.org/6by8z2oi7/Anlas02.jpg

Not: Sizin bahsettiğiniz ana sayfaya dön butonunu göremedim.

ZamboKage
05 Şubat 2018, 04:38
Pulsar 200 ns kullanıcısıyım Rosso 2 den geçtim Anlas Tournee Sport lastiğine soğuk asfalt ve ıslak performansı gerçekten harika ama Aydın/Çine virajlarına çıkıyorum gerçi o asfaltta irc,cst bile tutuyor ama bana göre Rosso 2 kadar kuru asfaltta güven vermiyor ama yağmurlu havada gerçekten kaydırmak için çaba harcamak gerekiyor.Lastikten beklentin ne viraj diyorsan direk Rosso 2 derim başka lastik takma he kış için idare etsin diyorsan al anlas geç

Angrypower
05 Şubat 2018, 18:49
Sitesine girince Logo'dan da anlaşılacağı gibi "ANLAS" yazıyor.

https://s25.postimg.org/ryd9g7pof/Anlas01.jpg

Hatta sitenin hiç bir yerinde "ANLAŞ" diye yazmamışlar, her yerde "ANLAS" olarak yazılmış.

https://s25.postimg.org/6by8z2oi7/Anlas02.jpg

Not: Sizin bahsettiğiniz ana sayfaya dön butonunu göremedim.

Çok saçma sapan birşeyle uğraşmışsın gece gece. O zamanda bende şunu şuraya bırakıp gidiyorum.

https://imageshack.com/a/img924/9936/aqbFAV.jpg

https://imageshack.com/a/img924/9936/aqbFAV.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Pulsar 200 ns kullanıcısıyım Rosso 2 den geçtim Anlas Tournee Sport lastiğine soğuk asfalt ve ıslak performansı gerçekten harika ama Aydın/Çine virajlarına çıkıyorum gerçi o asfaltta irc,cst bile tutuyor ama bana göre Rosso 2 kadar kuru asfaltta güven vermiyor ama yağmurlu havada gerçekten kaydırmak için çaba harcamak gerekiyor.Lastikten beklentin ne viraj diyorsan direk Rosso 2 derim başka lastik takma he kış için idare etsin diyorsan al anlas geç

Lastikten beklentim soğuk asfalt ve ıslak performansı. Öyle çok viraja giren bir adam değilim. Dümdüz E5'ten işe gidip İstanbul'da TEM den eve dönüyorum. Yağmur yağdığında buranın magandaları hızlı gidip aniden sebepsiz fren yaptıkları için yağmur'da daha çok tırsıyorum. MRF'yi taktığımdan beridir yüreğim ağzımda gidiyorum.

En nihayetinde limitleri zorlayacağız gibi lastik konusunda tekrardan :)

DisOriented
11 Mayıs 2018, 17:04
konuyu hortlatmış olacağım ama cidden bu lastikten çok memnunum özellikle belirtmek istedim :) hiç böyle bi performans beklemiyordum ve tek seçim nedenim paraydı :salut:

risk alıp virajda bi kaç kez kasti olarak zorladım sınırlarını görmek için, bana mısın demedi. pulsar ns için yazıyorum.

whitedeamon
07 Kasım 2018, 02:58
Bende konuyu hortlatmak istiyorum.Ve direk en başta sorulanı soruyorum.Mitas mc50 mi yoksa anlas tournee mi?Bunların ikisi aradında kıyas istiyorum lütfen.

Youjoee
07 Kasım 2018, 07:58
Cbr 250 de anlas tournee kullanıyorum gerçekten ıslakta kaymıyor

harun27
07 Kasım 2018, 08:32
Mitas Sport Force+ neden düşünmedin hiç ? Bende cbr 250 r kullanıyorum mesela ve şu an rosso 2 ile Mitas Sport Force+ arasında gidip geliyorum.

ayzek
07 Kasım 2018, 12:08
Mc50 soft tavsiye edilebilir anlaştan kat,kat iyidir pulsarın orjinal ebatlarında soft versiyonu yok 110-140 yaparsan ön 29 arka 33psı hava bastınmı tadından yenmez düz mc50 ilede kıyas yapabilecrk olsak ikiside muhtemel aynı performansa yakın sayılır ama tornelerden kimisi memnun kimisi değil

jam session
07 Kasım 2018, 12:35
Bir takım Mitas MC50 Soft bitirdim. Fazlasıyla memnunum.

Yalnız tatlı su motorcusuyum bu aralar. Kış ve yağmurda kullanmıyorum. Islak performansının da yeterli olduğunu teyid edebilirsen gözün kapalı alabilirsin. Tam bir f/p lastigi MC50 Soft.