PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Değiştirme Suzuki GSX250R

Stratovarius
02 Şubat 2018, 15:25
Herkese iyi günler şuan kullanmakta olduğum ybr 125'imi satıp suzuki gsx250r almayı planlıyorum motor hakkında bilgisi olan varmı acaba?
bir de koruma takozu grenajdan dolayı takılmıyormuş sanırım grenajı delip takma olasılığımız varmı?

Birkan07
02 Şubat 2018, 15:41
Onun gp modeline hastayım. Hiç bi fikrim yok motor hakkında, Antalya'da 3 arkadaş gidip almışlar birer tane beraber biniyolar onları gördüm, youtube'da videoları var hatta. Zaten suzuki kendini kanıtlamış bi marka ben bi sıkıntısı olacağını zannetmiyorum. R25 çuvalına dönen ülkemizde yeni bi nefes oldu çok güzel oldu.

Koruma takozuna gelirsek bende motor aldığımda 0 tecrübede olduğumdan vitesli motorda hemen takayım diyodum. Ss motorlara çok hakim bi arkadaşım motorumu alır almaz yanına gittim hem motoru göstereyim hem biraz akıl versin diye, sohbet esnasında koruma takozunu söyledim dedim düşerim kalkarım takoz takıcam diye. Hiç bi motoruma takmadım takmamda dedi ( en az 15 tane ss geçmişi var ). Koruma takozunun motor sadece durduğu yerde düşerse işe yarayacağını hareket halinde düştüğünde zararlı olabileceğini söyledi. En basiti 50 ile düşsen bile takla attırır motora dedi bana da mantıklı geldi takmadım.

BarışN
02 Şubat 2018, 16:02
Ybr 125 kullanıyorum ve suzukiyi çok seven markaya ilgi duyan biri değilsen, bence diğer 250liklere bak gsxr 250 çok güçsüz.

MotoRR
02 Şubat 2018, 16:03
Koruma takozunun nereye takıldığı önemli eğer motor bloğuna falan takıyorlarsa (modelden modele farklı oluyor) kesinlikle önermem çünkü önüne çıkan en küçük engelde bloğu koparabilir.

dasmehdix
02 Şubat 2018, 16:06
Son hızı 139.Benım cbr125 de o hıza çıkıyor.

zekeriyaimam
02 Şubat 2018, 17:06
İnazuma f al bin

Stratovarius
02 Şubat 2018, 18:13
Öncelikle her hangi bir hız tutkum yok uzun yolda 120 rahat gitsin yeter diye düşünüyorum r25'e göre + olarak abs'si olması daha çok cezbediyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Ybr 125 kullanıyorum ve suzukiyi çok seven markaya ilgi duyan biri değilsen, bence diğer 250liklere bak gsxr 250 çok güçsüz.

Öncelikle her hangi bir hız tutkum yok uzun yolda 120 rahat gitsin yeter diye düşünüyorum r25'e göre + olarak abs'si olması daha çok cezbediyor

aquarist4
02 Şubat 2018, 18:20
Onun gp modeline hastayım. Hiç bi fikrim yok motor hakkında, Antalya'da 3 arkadaş gidip almışlar birer tane beraber biniyolar onları gördüm, youtube'da videoları var hatta. Zaten suzuki kendini kanıtlamış bi marka ben bi sıkıntısı olacağını zannetmiyorum. R25 çuvalına dönen ülkemizde yeni bi nefes oldu çok güzel oldu.

Koruma takozuna gelirsek bende motor aldığımda 0 tecrübede olduğumdan vitesli motorda hemen takayım diyodum. Ss motorlara çok hakim bi arkadaşım motorumu alır almaz yanına gittim hem motoru göstereyim hem biraz akıl versin diye, sohbet esnasında koruma takozunu söyledim dedim düşerim kalkarım takoz takıcam diye. Hiç bi motoruma takmadım takmamda dedi ( en az 15 tane ss geçmişi var ). Koruma takozunun motor sadece durduğu yerde düşerse işe yarayacağını hareket halinde düştüğünde zararlı olabileceğini söyledi. En basiti 50 ile düşsen bile takla attırır motora dedi bana da mantıklı geldi takmadım.

Takacağınız koruma takozu düşme anında motosikletin sürüklenmesine izin vermeli ve bu esnada sürüklendikçe takoz erimeli. Benim takozlarım Derlin denilen malzemeden işlendi. Düşme anında takılıp takla attıracak sert bir malzeme değildir. koruma takozlarını bir de bu açıdan incelemenizi öneririm. Unutmayın ki "kaza yapmayan motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır". Herkesin kazasız belasız kullanmasını dilerim.

uzay gemisi
02 Şubat 2018, 18:21
o motosiklet hakkında bende pek birşey bilmiyorum ama tek bildiğim üzerinde inazuma motoru olduğu. pek ciğerli bir motor değildir kendileri. ben olsam gsxr250' ye okadar para vermem. ikinci el cbr500r veya cb500f bakarım.

dasmehdix
02 Şubat 2018, 18:35
Dostum cidden uzun yolda 120 ile gitmek bazen can sıkıyor.Bomboş yol insan gaz açmak istiyor.Pulsarlar bile 150-155 rahat görüyor.

__sArSıLmAz__
19 Haziran 2019, 14:15
Arkadaşlar bu motor çift silindir 250 cc ama tek silindir 125 cc lerle aynı hızı yapıyor,çok saçma . Acaba limitörmü var ? Motor ondanmı gitmiyor ?

YZFR25
19 Haziran 2019, 14:56
Açıkçası Gsx250r çok önceden beri düşündüğüm bir motosikletti ancak almak kısmet olmadı. Geçen suzuki bayisinde tekrar denk geldim ve bir bineyim şunun üstüne dedim. Alet gerçekten çok kaliteli malzeme kalitesi olarak diğer 250cc sınıfı ile kıyaslanmayacak kadar kaliteli. İnsan biraz farklı bir motosiklete, herkeste olmayan bir motosiklete binmek istiyor. Sabah işe giderken yolda en az 7 tane xmax görüyorum sırf bu yüzden xmax almayı düşünmedim gittim burgman aldım. Burgman almasaydım gsx250r alacaktım. Bir anda scooter almaya karar verdim her gün işe git gel kullandığım için pratik olur diye. Son hızı diğer 250cc lere göre düşük ama benim pek umrumda olmamıştı.

karayel90
19 Haziran 2019, 19:40
Herkese iyi günler şuan kullanmakta olduğum ybr 125'imi satıp suzuki gsx250r almayı planlıyorum motor hakkında bilgisi olan varmı acaba?
bir de koruma takozu grenajdan dolayı takılmıyormuş sanırım grenajı delip takma olasılığımız varmı?

Dostum güzel motordur iyi motordur bide hoşuna gidiyorsa hiç erteleme hemen al.Yok o paraya bu var şu var, az daha koy şunu alırsın diyenlerede kulak asma.

oktayakgoz
19 Haziran 2019, 21:47
Maksimum hızı çok düşük. Tamam hep tapa gaz gidilecek değil hep ama harbi düşük. Son hızı 140 kmh olması lazım. Çift silindir ve yakıt cbr250 ile aynı. Ben olsam cbr500 tarzı bakardım. Bir süre sonra güç az gelecektir.

mehmetseza
01 Nisan 2020, 09:21
suzuki gsx 250r model bir motorun ekim 2019 da yapılan ilk 1000km bakımında 90tl alınan işçlik ücreti dün yapılan 5000km bakımında 160tl olarak faturaya yansıtılmış.garanti kapsamında mecburi olarak yetkili servise yaptırtılan ve sadece yağ ile filtre değişimini kapsayan bir bakımın tutarı 160tl olması normal midir?

yürekçe
01 Nisan 2020, 09:35
Bajaj 200 tl alıyor

enes_ayx
01 Nisan 2020, 11:43
bende düne kadar absli r25 almayı planlıyordum mayısta ama sıfırı geçtim 2.el bile fahiş fiyatlarla satılıyor.Bütçeme görede ABSsiz R25 yada GSX-R250 arasındayım şuan R25 performans konusunda iyi. Suzukininde absli olması avantaj birinin artısı birinin eksisi var kararsızım bu durumda

gezginkral
01 Nisan 2020, 11:47
suzuki gsx 250r model bir motorun ekim 2019 da yapılan ilk 1000km bakımında 90tl alınan işçlik ücreti dün yapılan 5000km bakımında 160tl olarak faturaya yansıtılmış.garanti kapsamında mecburi olarak yetkili servise yaptırtılan ve sadece yağ ile filtre değişimini kapsayan bir bakımın tutarı 160tl olması normal midir?

Siz şükredin iyi almışlar, ktm 1050tl fiyat verdiydi geçen sene bana, 15.000 bakımı için :)

Angrypower
01 Nisan 2020, 12:12
bende düne kadar absli r25 almayı planlıyordum mayısta ama sıfırı geçtim 2.el bile fahiş fiyatlarla satılıyor.Bütçeme görede ABSsiz R25 yada GSX-R250 arasındayım şuan R25 performans konusunda iyi. Suzukininde absli olması avantaj birinin artısı birinin eksisi var kararsızım bu durumda

Davar gibi gitmektense katır gibi durmayı yeğlemelisin. R25 gibi şuursuz mermi gibi giden ama doğal olarak duramayan bir alet ile ortamda sıradan insanlar gibi gezmektese, Suzuki ile ortamda tek ol. Ayrıca düzlükte seni geçiyorlarsa da geçsinler. Hepi topu gideceğiniz yere 5dk daha geç gideceksiniz.

enes_ayx
01 Nisan 2020, 13:24
Davar gibi gitmektense katır gibi durmayı yeğlemelisin. R25 gibi şuursuz mermi gibi giden ama doğal olarak duramayan bir alet ile ortamda sıradan insanlar gibi gezmektese, Suzuki ile ortamda tek ol. Ayrıca düzlükte seni geçiyorlarsa da geçsinler. Hepi topu gideceğiniz yere 5dk daha geç gideceksiniz.

orası öyle ama şimdi yanda bi pulsar gelip geçince koyar yani :)

Angrypower
01 Nisan 2020, 14:30
orası öyle ama şimdi yanda bi pulsar gelip geçince koyar yani :)

İşte Pulsar duramayıp bir yerde mermi gibi saplanınca da bu sefer bu iyiki Abs'li motorum varmış diyeceksin. Her abs devreye girdiğinde banka hesabıma hayali +5000tl yazıyorum. Abs devreye girdiğinde ben %80 hata yapmış oluyorum ve hatamın bedelini ödemediğim içinde mutlu oluyorum.

mehmetseza
01 Nisan 2020, 15:53
Siz şükredin iyi almışlar, ktm 1050tl fiyat verdiydi geçen sene bana, 15.000 bakımı için :)

160 tl asdece işçlik toplam tutar 500tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

2.2lt yag ve bır adet yag fıltresı.

bursalıali
01 Nisan 2020, 17:07
Son hızı 139.Benım cbr125 de o hıza çıkıyor.
Arkadaş motosiklette tek kriter o aletin son hızının ne olduğu mudur ? Her insanın kendi motorunda aradığı şeyin
Farklı bir özellik olabileceği düşünülemez mi? Eğer tavsiyeniz doğru olsaydı motosiklet üreticileri SS ve reyzing
tarzı dışında hiç bir üretim yapmazdı.

cıbılduck
01 Nisan 2020, 17:07
125cc aynı hızla gidiyor diyen salakları dinleme. Bu alet son hızına çok rahat bi şekilde ulaşıyor. Çift silindirli ve çekişi güçlü. Arkadaşımda var, beraber sürdük. Gayet çekişli kuvvetli motor.