PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : böyle rezillik olamaz..

ozan1991
01 Şubat 2018, 17:37
Arkadaşlar geçen hafta a2 sınavını geçmiştim dosyalar bugün imzadan geldi gittim aldım harcı yatırdım koştum trafik şubeye sıra tam bana geldi kimliğimi istediler verdim dediler senin tc kimliğin eski git önce tc kimliğini yenile sonra tekrar randevu al öyle gel dedim bana en azından geçici belge verin yok veremeyiz dediler ceza yermiyim böyle dedim çıkardı oradan kitapçığı 2.000.036 tile cezası var yersin dedi tamam dedim eve geldim kimliği yeniliyim bari önce dedim girdim sitesine randevu almaya çalışıyorum yarına bakıyorum dolu sonraki gün dolu ay sonuna kadar gittim dolu dedim belki sistem arızalıdır 199 nolu telefonu çevirdim randevu almak için dedim kimlik yeniliycem baktı randevu durumuna dedi bizi 2 ay sonra arayın 2 ay boyunca tamamen dolu çıldırmak üzereyim şuan ben kaç aydır bu ehliyeti bekliyorum 2 kere çevirmeye girdim korkudan çıkamıyorum doğru düzgün aylarca ehliyetmi bekliycem şimdi sınavı geçmiş olmama rağmen alıcam sertifikamı yanıma üzerinde yazıyo sınavı başarıyla geçtiniz diye çevirmeye girersem çıkarıp onu vericem ehliyet diye:pr::pr::pr::pr:

MSMorkan
01 Şubat 2018, 17:38
Ya tam emin değilim ama öyle bir dava yok. Dur hemen arkadaşı arıyorum editleyeceğim.

ozan1991
01 Şubat 2018, 17:39
Ya tam emin değilim ama öyle bir dava yok. Dur hemen arkadaşı arıyorum editleyeceğim.

hocam kursu aradım ilk defa duyduk böyle bişey dediler ama şubat 1 itibariyle böyle bir sisteme geçmiş olabilirler dedi kurs

Mertcan39
01 Şubat 2018, 17:40
Arkadaşlar geçen hafta a2 sınavını geçmiştim dosyalar bugün imzadan geldi gittim aldım harcı yatırdım koştum trafik şubeye sıra tam bana geldi kimliğimi istediler verdim dediler senin tc kimliğin eski git önce tc kimliğini yenile sonra tekrar randevu al öyle gel dedim bana en azından geçici belge verin yok veremeyiz dediler ceza yermiyim böyle dedim çıkardı oradan kitapçığı 2.000.036 tile cezası var yersin dedi tamam dedim eve geldim kimliği yeniliyim bari önce dedim girdim sitesine randevu almaya çalışıyorum yarına bakıyorum dolu sonraki gün dolu ay sonuna kadar gittim dolu dedim belki sistem arızalıdır 199 nolu telefonu çevirdim randevu almak için dedim kimlik yeniliycem baktı randevu durumuna dedi bizi 2 ay sonra arayın 2 ay boyunca tamamen dolu çıldırmak üzereyim şuan ben kaç aydır bu ehliyeti bekliyorum 2 kere çevirmeye girdim korkudan çıkamıyorum doğru düzgün aylarca ehliyetmi bekliycem şimdi sınavı geçmiş olmama rağmen alıcam sertifikamı yanıma üzerinde yazıyo sınavı başarıyla geçtiniz diye çevirmeye girersem çıkarıp onu vericem ehliyet diye:pr::pr::pr::pr:

hocam geçmiş olsun dosya geçersiz ceza yersiniz dikkatli olun

MSMorkan
01 Şubat 2018, 17:41
Arkadaş eski kimlikle almış şimdi sordum. Eski derken fotoğrafın mı eski? Üzerinde TC no mu yok neden vermiyorlar? Kimliği geçersiz görme sebepleri nedir?

EDİT: 1 Hafta olmadı alalı.

Cimbom05
01 Şubat 2018, 17:47
Ben eski kimlikle aldım saçmaliyorlar ya , alalı 1 ay oldu.Ehliyet gelene kadar geçici bir ehliyet aldı belgesi verdiler.

ozan1991
01 Şubat 2018, 17:49
Arkadaş eski kimlikle almış şimdi sordum. Eski derken fotoğrafın mı eski? Üzerinde TC no mu yok neden vermiyorlar? Kimliği geçersiz görme sebepleri nedir?

EDİT: 1 Hafta olmadı alalı.

hocam parmak izine girdim adam baktı kimliği eski gördü 2006 dan önceyse güle güle dedi baktı aha öyle dedi vezneye gitti bu adamın kimliği 2006 dan önce niye alıyonuz dedi git kimliğini yenile gel dediler olay böyle

ashes35
01 Şubat 2018, 17:58
Bu hafta eski tip kimlikle aldım kimlik tipinden ziyade 10 senede bir yenilenmesi mi gerekiyor bu meretin onu bilemiyorum ?

sey_47
01 Şubat 2018, 17:58
hangi şehirde olduğun yazmıyor.
büyükşehirde yaşamanın zorluğu. Çok sıkıştıysan, çevre ile veya ilçeye git kimlik almaya. (kimlikler yenilenmemişken, başka şehirden kimlik almıştım.)
He bide yeni kimlikler kargoyla falan geliyor. Onu da bekleyeceksin her türlü.
kimliğin eski olması normal. Ben 2011 de pasaporta başvurduğumda da adam git değiştir oğlum bu ne demişti benim 5.sınıftaki fotoğrafımı görünce.

ozan1991
01 Şubat 2018, 18:01
Bu hafta eski tip kimlikle aldım kimlik tipinden ziyade 10 senede bir yenilenmesi mi gerekiyor bu meretin onu bilemiyorum ?

adam banamı kıllık yaptı anlamadım ki mesaisi bitiyordu çıkmıştı ben gelince telefon açıp geri çağırdılar bana dedi geri döndüm o kadar yolu kimlikte bişey buluyım göndericem direk dedi ama art niyetli öyle bişey yapabiliceğinide sanmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

hangi şehirde olduğun yazmıyor.
büyükşehirde yaşamanın zorluğu. Çok sıkıştıysan, çevre ile veya ilçeye git kimlik almaya. (kimlikler yenilenmemişken, başka şehirden kimlik almıştım.)
He bide yeni kimlikler kargoyla falan geliyor. Onu da bekleyeceksin her türlü.
kimliğin eski olması normal. Ben 2011 de pasaporta başvurduğumda da adam git değiştir oğlum bu ne demişti benim 5.sınıftaki fotoğrafımı görünce.

istanbulda yaşıyorum hocam ama böyle birşey varsada kursların bilgisi olur dimi kursu aradım kimsenin haberi yok böyle bişeyden

OmarKRM7
01 Şubat 2018, 18:07
Kimliğimi en son 2004 de 24 yaşındayken yenilemiştim. O zaman saçım vardı ve son 12 yıldır da kelim. 2010 B ehliyetimi aldım sorun olmadı.
2015 te pasaport aldım. Memur bir ara kimliği yenile dedi. 2015 A2 aldım yine sorun olmadı. 2017 de tekrar pasaport aldım yine sorun olmadı.
Kimlikteki resim ile şuan ki halim arasında dağlar kadar fark var. Bu biraz memurun inisiyatifinde olan bir şey. Bende randevu alıp değiştiremiyorum.

zekeriyaimam
01 Şubat 2018, 18:08
Tipik bir memur hıyarlığı

Kural [ Z ]
01 Şubat 2018, 18:17
Orada yaşamamanız gereken bir sorun yaşamışa benziyorsunuz.

Başka bir trafik şubeden randevu alıp orada işleminizi yaptırabilirsiniz. Normal şartlarda sorun çıkmamalı.

Tekrar sorun çıkarsa ikametinizin veya iş yerinizin bulunduğu hükümet konağına gidip oradaki memurdan rica edin. Belki iki saat beklersiniz ancak size yardımcı olur kimliğinizi randevunuz olmasa da yenilerler, bir hafta on güne de kimliğiniz adresinize elden teslim edilir. Ancak tekrar ediyorum, normalde bu tip bir sorun yaşamamalıydınız, farklı bir emniyetten randevu alarak işleminizi yaptırabilirsiniz.

TC kimliğinizde resminiz ve Tc kimlik numaranız varsa sorun olmamalı.

ashes35
01 Şubat 2018, 18:17
Istanbul'da isen baska bir subeden al randevuyu memur bilerek ve isteyerek killik yapmis sana

ozan1991
01 Şubat 2018, 18:21
başka şubeden randevu alıyım o zaman çünkü yeni kimlik için randevu alınmıyor hiçbir yerden hatta 2 şubeden randevu alıcam yarına şansımı deniyim

'-'
01 Şubat 2018, 18:32
randevu sıra alırken öncelik kazandırıyo
randevusuz sıra alırsan sona kalıyosun
sıra alma saatinde şansını dene

ozan1991
01 Şubat 2018, 18:34

öyle yapıcam internet üzerinden randevu aldım şimdi yarına yine aynı şeyi derlerse artık yapıcak bişey yok kimliği yeniliycez

ashes35
01 Şubat 2018, 18:35

Ben sabah saatlerine aldım. Fakat sıra veren bir mekanizma yoktu açıkçası, gelenlerle birlikte sıraya girip tek sıra düzeninde bekleyerek ilerledik. İlçeden ilçeye değişiyor galiba...

hokahey
01 Şubat 2018, 18:38
ehliyet çıkmadan yakalanırsan polisler gözünün yaşına bakmaz, basarlar cezayı; vururlar kırbacı sırtına, şak şak diye ses gelir haberin olsun.

randevu konusunda, direkt nüfus müdürlüğüne git ve meramını beyan et. muhakkak yardımcı olacaklardır.

'-'
01 Şubat 2018, 18:42
yeni kimlik kartı artık gerekli

işin kötü tarafı hemen basıp vermiyorlar. postacıyı bekliyosun(geçici kimlik çözer mi)

zaferce
01 Şubat 2018, 18:42
Yeni kimlikleri alırken kayıp prosedürü randevuya ve sıraya tabi değilmiş. Dolayısıyla, daha makul bir çözüm bulunamazsa cezasını ödeyip yeni kimliği hemen almak da -çok iyi olmasa bile- bir seçenek olabilir belki.

ashes35
01 Şubat 2018, 18:43
Bazı kişilerden duyduğum kadarıyla sertifika ehliyet yerine geçiyor galiba ama hiç doğrulamaya çalışmadım. Bir de şu dikkatimi çekti ilk ehliyetimi 4 sene önce alırken randevu bulmak işkence ile eşdeğerdi şu anda takır takır alınabiliyor. Ehliyet verme sayısı mı düştü acaba ?

ozan1991
01 Şubat 2018, 18:45
Bazı kişilerden duyduğum kadarıyla sertifika ehliyet yerine geçiyor galiba ama hiç doğrulamaya çalışmadım. Bir de şu dikkatimi çekti ilk ehliyetimi 4 sene önce alırken randevu bulmak işkence ile eşdeğerdi şu anda takır takır alınabiliyor. Ehliyet verme sayısı mı düştü acaba ?

3 polise sordum hocam çıkarken adam bana hem ehliyet taşımama cezası yersin dedi hemde gidip ehliyetini trafikten almadığın için ceza yersin dedi almamanında cezası varmış yani

Kural [ Z ]
01 Şubat 2018, 19:01

Sertifika ehliyet yerine geçmez ancak;

İş makinesi operatörlük belgesi üzerinde "lastik tekerlekli" ibaresi var ise ehliyetine işletebilir, bu durumda ehliyetinin arka tarafındaki tabloda "G" sınıfının yanında tarih, sol alt köşede de işletilen makinenın sınıf kodu yazar, böylelikle o makineyi trafiğe açık alanda kullanabilir. Bu belgelerin ehliyete işletme süre sınırı yoktur. Eğer operatör trafiğe kapalı alanda kullanıyor ise belge tek başına geçerlidir, ehliyete işletme şartı aranmaz, belge süre aşımından geçersiz kılınamaz. Ayrı bir yönetmeliğe tabidir.

Diğer tüm sınıf ehliyet sertifikaları (m-A1-A2-A-B1-B-BE-C1-C1E-C-CE-D1-D1E-D-DE ile traktör sınıfı dahil) Ehliyet değildir, ehliyet yerine geçmez, sertifika ile araç kullanılamaz aksi halde ehliyetsiz araç kullanmaktan cezai müeddiyeye tabidir. Yönetmelik gereği ehliyetinizi sertifika formundan ehliyet formuna geçirmeniz için, sertifika tarihinden itibaren 2 yıl süreniz vardır. Aksi halde sertifikanız geçersiz kılınacaktır, hiçbir işe yaramaz. Sobaya atıp ısınabilir veya çerçeveletip duvara asabilirsiniz tabi o başka.

01.01.2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 05.2015 civarında yayınlanan bildiriye göre, 2 yılda işletme mevzusu ortaya çıktığından ehliyet sertifikaları yanmasın diye insanlarımız trafik şubeye hücum etmişlerdi, haliyle randevu bulmak/almak pek mümkün olmuyordu. O dönemde birde "sadece ehliyet sertifikası aldığınız veya ikametinizin bulunduğu ilçe emniyetten ehliyet çıkarılabilir" koşulu vardı, şimdi bu sorunlar aşıldığı için randevu almak çok daha kolay.

EUOGLU
01 Şubat 2018, 19:19
Oyle bır durum yok (2018 de deısmedı ısr) ehlıyetımı ekım ayında aldım eski kimlik devam 1 gunde elıme geldı

Baddreams
01 Şubat 2018, 19:25
Eski kimlik geçersiz mi? Hayır tabikide ama yeni kimliği al öyle ehliyet çıkart ;)
Ne güzel iş.....

gegor45
01 Şubat 2018, 20:04
Başka bi trafik şubeden deneyin alırsınız bence

nicksizbro
01 Şubat 2018, 21:03
Neye göre kabul etmiyor yazılı bir kanunmu var gösteriniz ?

ozan1991
01 Şubat 2018, 21:07
bir arkadaşa sordum şimdi kimlik 10 yılı geçtiyse öyle bir hakları var diyo istese verebilirdi bana kıllık yaptı biraz

moonspell07
01 Şubat 2018, 21:08
Yeni kimliklerin geçerlilik süresi 10 yıl eski kimlikleri bilmiyorum iç işleri bakanlığı bir genelde yayınlar onlar da 10 yıldır diyebilir. Bilemiyoruz ben Antalya konyaalti ilçesinde ikamet ediyorum bulunduğum ilçe ve civar yakın ilçeler en az 1 ay sonrasına randevu veriyordu.serik ilçesinden 3 gün sonrasına randevu alıp başvurumu yaptım kimlik inanılmaz bir hızla 5 işgünü toplam 7 gün içinde kargo ile evime geldi şok oldum şaşırdım 😀😀

ozan1991
01 Şubat 2018, 21:10
Yeni kimliklerin geçerlilik süresi 10 yıl eski kimlikleri bilmiyorum iç işleri bakanlığı bir genelde yayınlar onlar da 10 yıldır diyebilir. Bilemiyoruz ben Antalya konyaalti ilçesinde ikamet ediyorum bulunduğum ilçe ve civar yakın ilçeler en az 1 ay sonrasına randevu veriyordu.serik ilçesinden 3 gün sonrasına randevu alıp başvurumu yaptım kimlik inanılmaz bir hızla 5 işgünü toplam 7 gün içinde kargo ile evime geldi şok oldum şaşırdım ����

istanbulun bütün ilçelerine baktım neredeyse bu ay boş yer yok bütün aksilikler beni buluyo anlamadım

Emron
02 Şubat 2018, 00:04
Bende hala dosyayı bekliyorum 8-10 gün sürüyor demişlerdi taa sanırım pazartesi alacaz sizde nasıl böyle erkenden dosya hazır oluyor

yürekçe
02 Şubat 2018, 00:21
En yakın ilden randevu alıp otda çıkar

ozan1991
02 Şubat 2018, 01:30
Bende hala dosyayı bekliyorum 8-10 gün sürüyor demişlerdi taa sanırım pazartesi alacaz sizde nasıl böyle erkenden dosya hazır oluyor

bilemiyorum 5-6 güne geldi farklı illerdeyiz sanırım kurs ilede alakalı olabilir

mgokhan57
02 Şubat 2018, 09:23
Kardeşim kasma kendini. Istanbul yakınlarında otobüs ile rahat ulaşım sağlayabileceğin küçük bir ilçenin İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne git oradan yeni bir kimlik çıkar Bu kadar basit. Hemen geliyor zaten. Bu arada ehliyette mart ayına kalmayın derim. Çünkü mart ayından sonra ehliyet işlemleri ilçe nüfus müdürlüklerine devredilecek.

artemis99
02 Şubat 2018, 09:56
Büyük şehirlerde kimlik yenileme randevusu almak işkence. Ben tesadüfen yakaladım 2 ay sonrasına alabildim. Bu arada eski kimliklerin üzerindeki geçerlilik tarihi geçmişse elbette yenilemek şart. Bu konuda yasal bir gerekçe göstermeye gerek yok.

MahmutBiner
02 Şubat 2018, 10:03
Ehliyet mevzusunu bilmiyorum ama kimlik maalesef böyle. Bu sadece sizin için değil herkes bekliyor aylarca şu an. Kimse randevu alamıyor kimlik yenileme için.. Ben bizzat araştırdım beylikdüzü esenyurt ve avcılardaki kaymakamlıklara gittim. Sırada bekleyenler kimler dersiniz ? Tabiki suriyeli kardeşlerimiz. Nüfus vatandaşlık vermekten türkiye cumhuriyeti vatandaşları işlem yapamıyor... Çok sevdiğimiz hükümetimiz. Bizzat kaymakamlıklara giderek durumu araştırabilirsiniz..

artemis99
02 Şubat 2018, 10:05
istanbulun bütün ilçelerine baktım neredeyse bu ay boş yer yok bütün aksilikler beni buluyo anlamadım

Telefonla denedin mi? 199 u ara.

fireblade e
02 Şubat 2018, 10:12
Yakındaki küçük ilçelere git 10dk.da tamam.Tabi postadan kimliğinin gelmesini de bekleyeceksin.

artemis99
02 Şubat 2018, 10:23
Yakındaki küçük ilçelere git 10dk.da tamam.Tabi postadan kimliğinin gelmesini de bekleyeceksin.

İstanbul'da ise pek öyle bir şansı yok. En yakın Gebze nüfusu 368bin, Çorlu 130bin.

TarıkTekin
02 Şubat 2018, 10:27
Garanti veremem ama bi yolu var.
Sen ileri ki bir tarihe randevunu al.Sonra randevu aldığın yere giderek memur arkadaşlara derdini tatlı bir dille anlat,randevu aldığını da göster.
Muhtemelen sana şöyle bir cevap verecekler''Sen bi bekle şu sıradakilerden sonra bakarım''
Bu kadar:)
Çünkü bu randevu sistemiyle çokta yoğunluk olmuyor,arada gelmeyenler de oluyor...Ama randevu aldığın ilçeyi de doğru seç gidip Bağcılar gibi çok kalabalık bi yerden alırsan o sıra gelmez. Nasıl diyim :thumright emlak fiyatlarının daha yüksek olduğu ilçeleri seçmeye bak.
Hadi bol şanslar:bounce:

mgokhan57
02 Şubat 2018, 12:16
Daha önce dediğim gibi, otobüsler gidip gelmek dert olmayacaksa şöyle en fazla 1 günde gidip gelebileceğin yerlere bak derim. Bizim buraya her İstanbul ' dan gelen kimlik yeniliyor :))

Pangaea
02 Şubat 2018, 12:40
Ben ehliyeti almaya gittiğimde acelem vardı randevu bile almadığım farklı bir emniyete 3 gün öncesinden gitmiştim acelem var ehliyeti şimdi çıkarabilir misiniz dekistim onlar da tabi ki hayır demişlerdi.

Sonra biraz daha ısrar edince bekle bakalım sıra bitince hallederiz belki demişlerdi o akşam hallettiler. Kimlik için durum nedir bilmiyorum ama çok da farklı değildir herhalde randevusuz da olsa git bir sor istersen.

cem_fb
02 Şubat 2018, 13:08
Noktalama kullanmak çok mu zor?

ozan1991
02 Şubat 2018, 13:11
Telefonla denedin mi? 199 u ara.

aradım 2 ay boyunca boş yer yok 2 ay sonra tekrar arayın dedi adamada söylendim baya sinirlendim

Lucas
02 Şubat 2018, 13:48
Velkam tu Törkiş bürakresi

ozan1991
02 Şubat 2018, 15:44
hallettim arkadaşlar farklı emniyete gittim adam kimliğe bakmadı bile parmak izini çıkardı direk 15dk da işimi bitirdim geçici belgemide aldım demekki istese o poliste yapabilirmiş neyse ki halloldu.

'-'
02 Şubat 2018, 17:03
hayırlı olsun

Kural [ Z ]
02 Şubat 2018, 17:07
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle :cat:

ozan1991
02 Şubat 2018, 21:10
Teşekkürler Allah kimseye kaza vermesin