PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DEVİR SAATİNDEKİ AYARSIZLIK

REST68
01 Şubat 2018, 17:23
2006 MODEL HONDA CBR 1000RR IMDA DEVİR SAATİNDE BOZUKLUK VAR AYNI OLAN DİĞER MOTORLARA BAKTIĞIMDA DEVİR SAATİ KONTAK KAPALIYKEN SIFIR DA KALIYOR BENİMKİ İSE SIFIRIN ALTINA İNİYOR ÇALIŞINCA İSE SIFIR DEVİRDE GÖSTERİYOR KONTAĞI AÇTIĞIMDA DEVİR EN YÜKSEĞE ÇIKIP TEKRAR SIFIRIN ALTINA İNİYOR ACABA ARKASINDA AYAR VİDASI FALAN VARMI DİYE SÖKTÜM KOMPLE FAKAT SADECE 1 TANE BÜYÜK SOKET VAR FAZLA KURCALAMADAN GERİ TAKTIM BİLGİSİ OLAN VARMI ACABA ? :silent::silent:

Erdost
01 Şubat 2018, 19:23
Devir saati, mıknatıs ile çalışan bir mekanizma.Mıknatısın ayarını bozacak herhangi bir durum olmuş olabilir.Küçük bir vida düşmüş, kırılmış vs vs. olabilir..

REST68
01 Şubat 2018, 22:20
Gösterge panelini tüm vidalarını söktüm fakat gösterge çubuğunu çıkarmaya korktum elimde kalır diye onu sökmenin kolay yolu varmıdır mıknatıs filan göremedim acaba içine filanmı gizlediler yada yerinden çıkıp kırıldıysa onu nasıl değiştirebiliriz.https://i.hizliresim.com/4ar9XJ.jpg

Erdost
02 Şubat 2018, 12:43
Saatin içindedır mıknatıslı mekanizma.Senin yapabileceğin birşey değil.Bilen birisine göstermek gerek.

velizrsln
04 Şubat 2018, 14:25
benim bir üst kasanın saatinde devir saatini dibde tutmak için bir çubuk var ona dayanarak dipte duruyor acaba sizinkinde de vardı kırılmış olabilir mi

REST68
04 Şubat 2018, 14:59
İnternetten başka motorlarınkine filan çok baktım fakat hiç öyle bi çubuk benzeri bişi yok. Zaten bana sıkıntı vericek bişi değil motorun rönaltisi filan gayet güzel takır takır sayıyor alet çalışınca devir saati 0 çıkıyor gidişide güzel fakat aklım takılıyor işte. İnternetin altını üstüne getirdim hiç bu konuyla alakalı bişi yok varsa yoksa içinin ledini değiştirme videoları anlatımları resimleri filan var.