PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba dostlar.

25likdede
01 Şubat 2018, 03:50
25 yaşındayım bu yaşıma kadar motosiklet kullanmadım ama 17 yaşından beri nerden geldiğini bilmediğim bir motosiklet merakı tabiri caizse aşkı var. Dengem iyidir bisiklet ve araba kullanmasını biliyorum önümüzdeki hafta ehliyete yazılcam a2 ehliyetine. Uzun lafın kısası 125 cc bir supersport ile başlamak istiyorum honda cbr125r olacak büyük ihtimalle bunla bir 10 bin km yapıcam aklıma takılan şey 25 yaşındayım ve 125 cc supersport kullanıcam bu pek hoş olmaz deği mi? Dışardan görünüş olarak insanların ne düşündüğünü biraz takan bir tipim.

Lazasker
01 Şubat 2018, 04:45
Aşırı saçma bir düşünceymiş dostum. 125 CC Supersport ve 25 yaşın ne alakası var. Sanırsın 90 yaşındasın. Sürebilecek biyomotor becerilere sahip olduğun sürece motosiklet ile yaşın sosyolojik bir sıkıntısı olmaz... Takma kafana böyle gereksiz şeyleri.

Hoş geldin aramıza.
Full ekipman olmadan binme sakın.

25likdede
01 Şubat 2018, 04:55
Hoşbuldum. Ekipmana çok önem veriyorum ondan dolayı en azından mont,kask, eldiven ve dizlik kesin benimle bütünleşecek hatırlattığınız için ve bana zaman ayırdığınız için teşekkür ederim :)

Pangaea
01 Şubat 2018, 05:36
Ben de yeni sayılırım 125cc ybr sürüyorum ama 125cc supersport tavsiye etmem. Benim fikrim şöyledir; öncelikle motora yeni başlayan biri olarak motoru yatıracaksın düşüreceksin e supersport grenajlari commuterlerden çok daha pahalı bu iş cebini yakacak e zaten motor fiyatı da daha pahalı bu da cebini yakacak ilk 3-4 ayını geçirdikten sonra sollama yaparken sıkıntı yaşadığını fark edeceksin gerek de gücü sana yetmeyecek uzun yol giderken sıkıntı yaşayacksın ve motoru büyütmeye karar vericeksin. Şimdi senin 3-4 belki 1 sene kullanicağın yatırma ihtimalinin yüksek olduğu manevra kabiliyetinin daha düşük olduğu bir motor için verdiğin paraya değmez onun yerine sen de al bi ikinci el bir commuter (ybr,cbf) yatırınca için cız etmesin istersen acımasızca kullan 4-5 ay sonra da satarsın.

dipnot: ben de cbr almayı düşünüyordum ybr almak nasip oldu çok memnun kaldim kendisinden insallah 2-3 aya 250 cc yeni bir motora geçmeyi düsünüyorum

mithrelios
01 Şubat 2018, 05:52
maddi durum musait ise ABS'li ve 200cc - 300cc arasi bir motosiklet almanizi oneririm.

17 yasinda olup araba trafik bilmeseniz 125 cc veya daha iyisi kucuk bir scooter ile baslanmasi taraftari olurdum ancak 25 yasinda trafigi bilen, olumlu oldugunu bilen birisine illa 125cc ile basla demek pek akillica gelmiyor.

Birkan07
01 Şubat 2018, 09:17
Ben 27 yaşındayım 125cc ss kullanıyorum benim hakkımda düşüncen nedir mesela? Biraz saçma olmuş. 125cc motorda benzini ne zaman aldığını unutuyosun, tavsiye ederim.

JOHNDOSAY
01 Şubat 2018, 11:35
öncelikle hoşgeldin :)
25 yaş 125 cc supersport kullanmakta ne var anlamadım,dışarıdan çekincen ne olabilirki 125 cc diye mi çekiniyorsun ?

Kural [ Z ]
01 Şubat 2018, 16:25
Başkalarının ne düşündüğünü boşverin. 125/250cc aralığı başlangıç motoru olarak idealdir. Görüntüsüne takılmayın. Ancak 125 yerine CBR 250R sizin için daha uygun olabilir. Ekipman kadar eğitime deönem verin, sürücü kursları "motosiklet sınavından nasıl geçilir" ve tabiri caizse motosiklette "emeklemek" diyebileceğimiz şeyi öğretir. Bu bilgilerle kritik durumlarda istenmeyen kazalar yaşanıyor, sürücü kursundaki eğitmenin ne derece eğitimli olduğu konusuysa ayrı bir muamma... Bu konulara da ayrı özen göstermenizi, imkanınız varsa mutlaka Yamaha veya Honda' nın güvenli sürüş eğitimlerine katılmanızı öneririm. Mümkünse ehliyet almadan, hatta sürücü kursu eğitimleri başlamadan önce bu eğitimleri alın. Pişman olmayacaksınız emin olun.

ogzcngdk
01 Şubat 2018, 16:43
Her yaşta 125 cc motosiklet kullanabilirsiniz. Böyle seylere takılmayın, kendinize güvenirseniz insanları ne düsündügünün önemi kalmaz.

Ayrica motosiklete insanlar ne der nasil görünürüm diye binilmez. Seviyorsundur binersin kendini mutlu edersin.

Thracian
01 Şubat 2018, 17:11
Ne kadar saçma bir düşünce.Ben 34 yaşındayım şehir içinde zevkine takılmaya 50 cc - 150 cc arası bir şeyler alsam mı diye düşünüyorum.Başkasının ne düşündüğü hiç önemli değil.

mccxcix
01 Şubat 2018, 17:17
Şimdiden hayırlı olsun, kaç yıldır trafiğin içerisindesin tam bilemiyorum; ancak sana tavsiyem 250-300 cc klasmanında ABS'li bir model bakmandan yana olacak. Özellikle ehliyet harici düzgün bir yerden motosiklet sürüş eğitimlerinden alırsan hem senin hem de çevrendekilerin yararına olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

maddi durum musait ise ABS'li ve 200cc - 300cc arasi bir motosiklet almanizi oneririm.

17 yasinda olup araba trafik bilmeseniz 125 cc veya daha iyisi kucuk bir scooter ile baslanmasi taraftari olurdum ancak 25 yasinda trafigi bilen, olumlu oldugunu bilen birisine illa 125cc ile basla demek pek akillica gelmiyor.

+1 :thumleft:

Nasate
01 Şubat 2018, 17:28
Ehliyeti alırken öğretcekler sana zor bir iş değil motor sürmek. Mantığını kavraman yeterli. Mutlaka kurs sana ders versin yada kursun motorunu sür. Ben 2. seferde almıştım motor ehliyetini mesela, kalsan bile ilkinde sorun değil yani biraz sürerek tecrübeleniyorsun. Bence en az 200cc bir şey al, naked yada ss alabilirsin. Sonuçta her motorun gaz kavrama noktası gücü farklıdır. sende alacağın motora alıştınmı rahatça sürersin. Başlangıç için bence 125cc-400cc arası herhangi bir motor olabilir. Ama bence en az 250cc olsun, Alıştıktan sonra uzun süreler kullanabilirsin yüksek cc geçmeden .