PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR 125 ESD Benzini içme sorunu

uzay gemisi
31 Ocak 2018, 18:01
Motosiklet kazalıydı, topladım vs kullanmaya başladım ama 250lilik tek silindirliler kadar benzin yakıyor bu meret.
Yedeğe 310 km de filan düşüyor. 100kmde 3.4 lt civarı birşey yakıyor. güç desen oda yok gitmiyor fazla.
Subap ayarı 7800de yapılmış. Şuan 15bin kmde. Hava filtresi 14 binde değişmiş yağıda aynı şekilde.
Fazla yakma sorunu için Hava ayarı da yapılmış 8000 lerde. ayni şekilde subap ayarlarıda fazla yakıyor diye oynanmış.
Ben birşey anlamadım. 150 km oluyor depo yarıya iniyor. Başına gelmiş çözebilmiş olan varmıdır neden fazla yakar motor?
Bu arada deviri genelde 8-9binlere çıkararak kullanıyorum. Biraz ses yapması içinde geri dönüşüm iptal edilmiş ama iptal edildikten sonra yakıt artışı olmamış motoru aldığım arkadaşın dediğine gore.

kygsz
31 Ocak 2018, 20:35
Abi ayni konuyu açmıştım imkanı yok ybr o kadar yakmaz yazmıştın ,motosikleti kullanmıyorum ama çözümü olursa diye takip.

ogzcngdk
31 Ocak 2018, 21:26
hava ayarı ve gerekliyse subap ayarı yapılması lazım.

ilk çalıştırma konusunda problem yaşıyor musunuz?
egzozdan siyah duman veya çiğ benzin kokusu geliyor mu?
motoru kullanırken tekleme veya gaz yememe gibi sorunlar oluyormu?

uzay gemisi
31 Ocak 2018, 21:33
Abi ayni konuyu açmıştım imkanı yok ybr o kadar yakmaz yazmıştın ,motosikleti kullanmıyorum ama çözümü olursa diye takip.
vallahi ustam sana yazdığım vakit 2008 model ybr kullanıyordum yakıtı 2.8 civarlarındaydı ama bu esd modellerde bir ayarsızlık mı var acaba bilemedim. ilk farkettiğimde bende çok şaşırdım ama harbiden yakıyor alet.

hava ayarı ve gerekliyse subap ayarı yapılması lazım.

ilk çalıştırma konusunda problem yaşıyor musunuz?
egzozdan siyah duman veya çiğ benzin kokusu geliyor mu?
motoru kullanırken tekleme veya gaz yememe gibi sorunlar oluyormu?

motor soğuduğunda marşa sabaha kadar bassan yine çalışmıyor. çalıştırırken gaz vermeden çalışmıyor. (sadece soğukken ve motor soğuduğunda. sıcakken bazen dokunmanla motor çalışıyor.)
egzoz dan herhangi bir duman koku vs gelmiyor.
tekleme ve gaz yememe sadece motor soğukken ilk 3-5 dakika boyunca 3000-4500 devir arasında oluyor.

ogzcngdk
31 Ocak 2018, 21:43
motor soğuduğunda marşa sabaha kadar bassan yine çalışmıyor. çalıştırırken gaz vermeden çalışmıyor. (sadece soğukken ve motor soğuduğunda. sıcakken bazen dokunmanla motor çalışıyor.)
egzoz dan herhangi bir duman koku vs gelmiyor.
tekleme ve gaz yememe sadece motor soğukken ilk 3-5 dakika boyunca 3000-4500 devir arasında oluyor.

anlattığınız belirtiler karbratörlü motor için normal belirtiler. karbratör ve subap ayarına yoğunlaşmak gerek bence sorun bunlarda hatta karbratör ayarında olabilir.