PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tucano Urbano Eldiven 1 Ayda Dikiş Attı

gerivites
31 Ocak 2018, 10:40
Merhaba,

Sipariş Tarihi : 24/12/2017
TUCANO URBANO HUB KIŞLIK ELDİVEN L 1 Adet 248,00 TL

Çok pahalı değil ama ucuz da sayılmaz. En azından 1-2 sezon iadere eder diye düşünüyorum ama herhangi bir düşme veya hor kullanılma olmamasına rağmen sol eldiven iç tarafındaki dikiş atmış. Akşam giyerken fark ettim. Malzeme olarak güzel ve yağmurda bana mısın demiyor. Soğuk geçirmeme konusunda da 10 üzerinden 4 alır.

Şunun şurasında 7-8 aydır motosiklet kullanıyorum. Genel olarak internetten alışveriş yapıyorum ve sitelerde çok bakınıyorum. Tucano Urbano benim gözümde iyi bir imaj oluşturmuştu ama bu dikişten sonra yanına yaklaşmam.

Beden olarak dar değil. Parmak uçlarında boşluk bile kalıyor.

https://i.hizliresim.com/rOZGyz.jpg

https://i.hizliresim.com/76MjQr.jpg

artemis99
31 Ocak 2018, 10:43
valla benim aliexpressten aldığım scoyco eldiveni 2 kıştır kullanıyorum ilk günkü gibi sağlam duruyorken Tucano urbano gibi bir markada dikiş patlaması olması enteresan. Aldığınız yere götürüp göstermelisiniz belki bir çözüm bulurlar.

istanbu_gezg
31 Ocak 2018, 11:06
çuval gib dikmişler efsane eldiven malesef eldiven konusu hassas sadce belli markalar yapıyor

gerivites
31 Ocak 2018, 17:10
motosikletonline.com 'dan almıştım. Onarım ya da değişim yapabiliyor muyuz dedim. İthalatçının (DRD) karar vereceğini söylediler. Normalde ürünü göndermek gerekiyormuş, eldivensiz kalacağım için fotoğraf gönderseniz olmaz mı diye ısrar ettim. Fotoğrafları gönderdiler, ithalatçı da değişim yapmayı kabul etmiş. Bakalım yeni gelende aynı sorunları yaşayacak mıyım. En azından ürünlerinin arkasında duruyorlar.

Remzidemir41
31 Ocak 2018, 17:21
Değiştirmeleri çok güzel olmuş. Kullanıcı hatası diyip takmayadabilirlerdi...

Levent
31 Ocak 2018, 17:25
Ürün kalitesini ve marka değeri hk pek bir fikrim yok, fakat ilk fotoğraftan anladığım kadarı ile o beden sizin için uygun olmayabilir, parmaklarınızda boşluk olduğunu söylemişsiniz fakat, kriter sadece bu olmamalı, belki elinizin genişliği eldivenden daha büyüktür.

Ayrıca şöyle bir ihtimal de olabilir, dikis bir noktaya takıldı ve iplik koptu ise, bu şekilde açılması da olağandır, halk dilinde sökülme denir, milyonluk eldiven de olsa başına gelebilecek bir durum.

Bence büyük bir problem değil, onarılabilir, onarılırkende kullanılacak ip dayanıklılığı yüksek olan bir malzeme olmalıdır. Eldiven kışlık ve su geçirmez bir ürün olmuş olsa idi, o zaman iade edip, değişim talep edebilirdiniz, zira yağmur geçirmeyen dikiş farklı bir konsepttir.

PS değişim kabul etmişler, bu sizin adınıza güzel birşey, eldiveni elinize taktınız ve baş parmağınız rahat hareket etmiyor ise, aynı sorunu yaşamanız olası, o yüzden daha uygun bir beden almanız faydanıza olabilir

gerivites
31 Ocak 2018, 17:53
Ürün kalitesini ve marka değeri hk pek bir fikrim yok, fakat ilk fotoğraftan anladığım kadarı ile o beden sizin için uygun olmayabilir, parmaklarınızda boşluk olduğunu söylemişsiniz fakat, kriter sadece bu olmamalı, belki elinizin genişliği eldivenden daha büyüktür.

Ayrıca şöyle bir ihtimal de olabilir, dikis bir noktaya takıldı ve iplik koptu ise, bu şekilde açılması da olağandır, halk dilinde sökülme denir, milyonluk eldiven de olsa başına gelebilecek bir durum.

Bence büyük bir problem değil, onarılabilir, onarılırkende kullanılacak ip dayanıklılığı yüksek olan bir malzeme olmalıdır. Eldiven kışlık ve su geçirmez bir ürün olmuş olsa idi, o zaman iade edip, değişim talep edebilirdiniz, zira yağmur geçirmeyen dikiş farklı bir konsepttir.

PS değişim kabul etmişler, bu sizin adınıza güzel birşey, eldiveni elinize taktınız ve baş parmağınız rahat hareket etmiyor ise, aynı sorunu yaşamanız olası, o yüzden daha uygun bir beden almanız faydanıza olabilir

Yazlık eldivende M beden sorunsuz giyiyorum, kışlıkta M dar olduğu için L aldım. Baş parmak kısmı sıkmıyor. Eldiven kışlık ve su geçirmez bir model. Değiştirmeselerdi üstüne bir dikiş atar kullanırdım zaten içte kaldığı için fazla su gelmeyecektir. Ama dikişin biryere takılıp sökülme ihtimali çok düşük, sonuçta içten ters dikiş var. Ben onarsaydım dışarı katlayıp düz dikecektim.