PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter için nasıl bir kask?

extagon
29 Ocak 2018, 21:50
full face komik durur kanımca. yarım kask mı çene açılır mı?

Ekarademir
29 Ocak 2018, 21:59
Çene açılırın kullanması kolay oluyor. Kaskı çıkarmadan sigara içebiliyorum. Yada birine selam vereceğimde sadece çeneyi açıyorum beni tanıyor. Tavsiye ederim yani.

Yarım kask kullanmadım ama üşüteceğini düşünüyorum.

Redneck
29 Ocak 2018, 21:59
çenenizi yere vurduktan sonra konuşmaya çalışmanız daha komik olur bence

istanbu_gezg
29 Ocak 2018, 22:00
aynen full face çok komik bir kask hatta en ucuz çene açılır kask al elden düştüğünde bile karpuz gibi dağılsın

BLUERAY
29 Ocak 2018, 22:05
Motosiklet kullanıyorsan komik durur diye bir konu olmaz. Basit bir 125 cc scooter dahi rahatlıkla saatte 80 km hıza ualaşabilir. O hızda bir yere çarpma hızını frenleme ile 60 km/s e dahi düşürsen sonuç vahim olur. Diyelim şehir içinde düşük hızda ani manevra yaptın ve toparlayamadın. Zemine ilk değen yerlerin en yumuşak darbeyi alır, son değen yerin ise ivmelenmiş olarak yere çarpar ki bu genelde kalçan ve kafanı yukarı kaldırma refleksinden doğan çenendir. Şu kask yakılmaz acayip duru diye düşünüyorsan sen bu motor işine hiç girme. Sevdiklerini üzme. Şeklini boşver diyeceksen fullface kasktan asla ama asla şaşma. Kask dediğin fullface dir gerisi ticari pazarlama stratejileri içerir.

birbilent
29 Ocak 2018, 22:09
scooter da çeşit çeşit.. vespa da taktığınız kask pcx e uyumlu görünmeyebilir..

extagon
29 Ocak 2018, 22:18
15 yıllık bir forum geçmişim var. gerek forumtr gerek donanımhaberde uzun yıllar takıldım. böyle uslup yok hiçbir yerde. arabacıların sevmediği kadar varsınız.

istanbu_gezg
29 Ocak 2018, 22:28
15 yıllık bir forum geçmişim var. gerek forumtr gerek donanımhaberde uzun yıllar takıldım. böyle uslup yok hiçbir yerde. arabacıların sevmediği kadar varsınız.

biz mevcut imkanlar ile en iyi ekipmanı kullanmanı isteriz iğneleyici olabilir kırıcı da olabilir bunların hepsi sizin bir kazada zarar görmenizden çok daha iyi bir sonuçtur,

Kural [ Z ]
29 Ocak 2018, 22:33
Komik durmaz, hayet şık durur. Görüntüsüne değil kaza esnasında korumasına önem verin, canınızın kıymetini bilip fullface alın. Çene açılır, yarım kask ve tencere-tava misali nazi kaskı tiplerinden şiddetle uzak durmanızı öneririm. İlle de şekil olsun diyorsanız rengini ve desenini diğer ekipman ve motosikletinizin rengine göre seçerseniz oldukça da şık duracağından emin olun.

Fr.Sante
29 Ocak 2018, 22:35
Don't feed the troll.

moonspell07
29 Ocak 2018, 23:11
Sukutır 125 lik ise çeyrek kask olur 150 ise yarım uygundur.250 lik ise çene açılır fakat çene kısmını söküp kullanmak uygun olabilir komik durmayacak şekilde ayarlayabilirsiniz

gogozh
29 Ocak 2018, 23:16
Amaaannn sukuter motora kask mı gerekli hocam ya kaç yapıyor ki o alet ?? Bir de şeyi dene öğrenci kaskı diye tabir edilen kasklar var , çünkü öğrenciler hasar almıyor o kasklara da bakmani tavsiye ederim .

birbilent
30 Ocak 2018, 05:23
scooter ne marka.. retro ise biltwell gringo ya da bell bullitt bakabilirsiniz.. modern tasarımlılardan ise onlara diğer hepsi uyuyor zaten

Felis Leo
30 Ocak 2018, 09:15
Fullface işini önemseyen arkadaşlar boyunluk takıyormusunuz, o yağmurlu geccedeee yapacağınız kazada boyun kırılırsa çenenizin çok önemi olmayacak. Bence en güzeli rahatı açılır kask.

Birkan07
30 Ocak 2018, 09:18
Ben 50cc motora binerken Tam kask, alpin full koruma mont, alpin gppro eldiven takıyorum. Sence komik mi bilmiyorum ama bana geçen araba çarptığında bunlar olmasa omzum kırık, başım patlaktı. Ben küçük cc'de güzel ekipman gördüğümde çok beğeniyorum.

HayabusaJR
30 Ocak 2018, 09:33
https://ibb.co/gaMUom

harun27
30 Ocak 2018, 09:34
Bir arkadasım dustugunde cok yaygın kaliteli diye tabir edilen bir markanın kaskının çene açılır kısmnın açılıp çenesinin kırıldıgına gözlerimle şahit oldugum gunden beri her zaman her tip motosiklette full face kask tercihimdir

artemis99
30 Ocak 2018, 11:19
Kask bu, niye komik olsun ki. Tabi ki fullface hem sağlığınız için hem güvenlik için. Bence komik olan şey koskoca chopper kullananların kafalarına nazi tası takması korumasız deri montlar giymesi. (dikkat ederseniz kask demedim) Bunları gördüğümde gerçekten gülüyorum, şaka değil.

'-'
30 Ocak 2018, 12:57
çene açılır süper akıllıca
lakin çok dikkatli olunmalı
kapanınca full face ye benzemesin

bitanede kendin için alsan iyi olur

twisten
30 Ocak 2018, 17:41
Motora göre değil kafaya göre kask seçilir. Aslında en önemlisi kafanın içindekine göre kask seçilir. Değerli ise başka değersiz ise başka kask seçilir. Hatta çok değersizse kafanın içindeki kask bile gereksiz ...
Yaa gelmeyin bana böyle sorularla ... Millet scooter' a baga takıp şahlandırmaya çalışıyor, o kadar hafife almayın şu scooter'ları ...

extagon
30 Ocak 2018, 17:53
Motora göre değil kafaya göre kask seçilir. Aslında en önemlisi kafanın içindekine göre kask seçilir. Değerli ise başka değersiz ise başka kask seçilir. Hatta çok değersizse kafanın içindeki kask bile gereksiz ...
Yaa gelmeyin bana böyle sorularla ... Millet scooter' a baga takıp şahlandırmaya çalışıyor, o kadar hafife almayın şu scooter'ları ...

kask takmıyorum desene :D