PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YETER DEYİN ARTIK !!!

DesAres
29 Ocak 2018, 17:33
https://i.hizliresim.com/5DM9dz.jpg
(https://www.change.org/p/meb-vergilerin-azalt%C4%B1lmas%C4%B1n%C4%B1-istiyoruz)

Vergilerin fazlalığına HAYIR diyoruz, Markaların yüksek fiyat artışına HAYIR diyoruz, Ekonomimizin bu duruma gelmesine HAYIR diyoruz, Vergi diye alınan yüksek paralara HAYIR diyoruz !

ÇÜNKÜ :

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi bizim insanlığımızın artık bu noktaya karışması gerekiyor bir araç veya araba'dan alınan bu Gümrük Vergisi, ÖTV, KDV, MTV'ler aracın veya aldığımız başka malzemelerin kendi fiyatının iki katının oluşmasını sağlıyor biz buna HAYIR diyoruz.

5-7 Kuruş indirim yaptıktan sonra 13 Kuruş zam yapılmasına HAYIR diyoruz.

fkambay
29 Ocak 2018, 17:37
chance org bu zamana kadar bi b..ka yaramadı yaramaz tek çözüm almayacaksın o zaman bayii de otururlar boş boş sonra giderler develte baskı yaparlar ek vergiyi kaldırın motosiklet satamıyoruz diye

ama bizde nerde deveye diken misali alan yine alıyor arkadaşım..

gitaristgkn
29 Ocak 2018, 17:39
Böyle gelmiş böyle gider.bizim ülkede deveye diken hesabı ...Katlanarak devam edecek zamlar

DesAres
29 Ocak 2018, 17:40
chance org bu zamana kadar bi b..ka yaramadı yaramaz tek çözüm almayacaksın o zaman bayii de otururlar boş boş sonra giderler develte baskı yaparlar ek vergiyi kaldırın motosiklet satamıyoruz diye

ama bizde nerde deveye diken misali alan yine alıyor arkadaşım..

Bir işe yaramadığı doğru ama başka türlü biz insanların yapacağı bir şey yok firmalarında yapması lazım.

Ercument
29 Ocak 2018, 17:40
https://i.hizliresim.com/5DM9dz.jpg
(https://www.change.org/p/meb-vergilerin-azalt%C4%B1lmas%C4%B1n%C4%B1-istiyoruz)

Vergilerin fazlalığına HAYIR diyoruz, Markaların yüksek fiyat artışına HAYIR diyoruz, Ekonomimizin bu duruma gelmesine HAYIR diyoruz, Vergi diye alınan yüksek paralara HAYIR diyoruz !

ÇÜNKÜ :

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi bizim insanlığımızın artık bu noktaya karışması gerekiyor bir araç veya araba'dan alınan bu Gümrük Vergisi, ÖTV, KDV, MTV'ler aracın veya aldığımız başka malzemelerin kendi fiyatının iki katının oluşmasını sağlıyor biz buna HAYIR diyoruz.

5-7 Kuruş indirim yaptıktan sonra 13 Kuruş zam yapan zihniyete HAYIR diyoruz.

Halkı ayaklandırmaya çalışmaktan
Gerekli yerlere bildirim yapıldı.

DesAres
29 Ocak 2018, 17:42
Böyle gelmiş böyle gider.bizim ülkede deveye diken hesabı ...Katlanarak devam edecek zamlar

Aynen öyle, adam yol yapıyor özel sektöre yaptırıyor, bir devlet yol yapamıyor mu da özel sektöre yaptırıyor da bide garanti veriyor neymiş günde şu kadar araç oradan geçer mi o kadar araç devlet hazinesinden gidiyor milletin cebine sonrada fiyatlara yansıtıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Halkı ayaklandırmaya çalışmaktan
Gerekli yerlere bildirim yapıldı.

Ayaklandırmaya çalışmak mı hahahaha :)
gerçekler ne zamandan beri ayaklandırma oluyormuş ?

Ercument
29 Ocak 2018, 17:49
Aynen öyle, adam yol yapıyor özel sektöre yaptırıyor, bir devlet yol yapamıyor mu da özel sektöre yaptırıyor da bide garanti veriyor neymiş günde şu kadar araç oradan geçer mi o kadar araç devlet hazinesinden gidiyor milletin cebine sonrada fiyatlara yansıtıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Ayaklandırmaya çalışmak mı hahahaha :)
gerçekler ne zamandan beri ayaklandırma oluyormuş ?

KHK dan sonra oldu.
'HAYIR' ları büyük harf yazmışsın yani haykırmışsın hükümete baş kaldırmışsın daha ne yapacaksın

DesAres
29 Ocak 2018, 18:01
KHK dan sonra oldu.
'HAYIR' ları büyük harf yazmışsın yani haykırmışsın hükümete baş kaldırmışsın daha ne yapacaksın

İster hepsini büyük yazarım ister hepsini küçük yazarım bundan sana ne ?
Bu alınan vergilerin çok fazla olduğundan dolayı HAYIR 'ları büyük yazdım
YANİ ŞUANDA CAPSLOCK AÇIK KALDIĞI İÇİN HAYKIRIYORUM.

Ercument
29 Ocak 2018, 18:05
İster hepsini büyük yazarım ister hepsini küçük yazarım bundan sana ne ?
Bu alınan vergilerin çok fazla olduğundan dolayı HAYIR 'ları büyük yazdım
YANİ ŞUANDA CAPSLOCK AÇIK KALDIĞI İÇİN HAYKIRIYORUM.

Sakin,
illaki altına şaka diye yazmak mı lazım.

watercolours
29 Ocak 2018, 18:13
Türkiye'de 20 milyon kişi toplanıp vergileri protesto etsin, alacağı cevap şudur: "Siz 20 milyonsunuz. 60 milyon ses etmiyor, çoğunluk ne derse o olur."

Zippo's
29 Ocak 2018, 18:16
Hayatımda 1 kez 0 motosiklet aldım o da 2011 de.Sonrasında 3 motor değiştirdim hepsi 2. el.Hiçbirinde zarar ettim mi ? Hayır.Pişman oldum mu ? Hayır.Tüm motosikletlerimde kar amacı ile satmasam da hepsinde kar ettim.Şu saatten sonra 0 motosiklet almam için delirmiş olmam lazım.Düşünsenize 10.000 TL ye aldığınız aynı marka aynı model motor 3-4 sene önce yarı fiyatınaydı,siz 2 katı fiyatına alıp biniyosunuz..Geceleri uyuyamam ben o psikolojiyle.Gerçi zaten istediğim motoru 0 alma gibi bi maddi durumum yok ama olsa da alamam arkadaş..1000-2000 TL daha ucuz olsun yine gider 2. el alırım.Almayın arkadaşlar 0 km motor almayın bu zamların sonu yok.ybr 125 12 binde olur 15 binde olur...

Levent
29 Ocak 2018, 18:20
Ülke ne hale geldi.. Eskiden forumda " Az daha koy YBR AL " diye bir espiri vardı, artık kimse yapamıyor..

O zaman dans Sevgili dostlar.. :flower:

artemis99
29 Ocak 2018, 18:32
change.org'dan bir şey beklemeyin başa beladır. bir kere bir şeye imza attım, mail kutunuz spam doluyor sonra.

BatuhanK
29 Ocak 2018, 18:36
Yeterrrrr. Ben de isviçre vatandaşı gibi yaşamak istiyorum.
Neyimiz eksik dünyaya teknolojiyi biz pazarlıyoruz

Kural [ Z ]
29 Ocak 2018, 18:41
Biz işimiz gereği....(diyorum ve detaya girmiyorum), patronla birlikte ehliyet harçlarının yüksekliğinden kaynaklı halkın maduriyetini ve ortaya çıkacak sorunları çözümleriyle birlikte konuşmak için sn....................' dan randevu alarak İstanbul' dan Ankara' ya makamına gittik. Yaklaşık yarım saatlik görüşmenin sonunda yüzümüze söylenen şey şuydu;

"-Öyle yaptık öyle olacak. Hem millet memnun size ne? Bize bu konuda yapılmış tek bir şikayet dahi yok size ne oluyor!"

Konu hakkında daha fazla bilgi veremiycem ancak adam haklıydı, haklısınız deyip arkamızı dönüp geri geldik.

Hep kendi aramızda konuşuyoruz, şikayet edip duruyoruz da hep birbirimize... Kaçımız hoşnutsuz olduğu konularla ilgili ilgili makama dilekçe yazıyor? Halkımız bu konuda bilinçlense, iki üç haftada bir her bir vatandaş bu konularla ve düzeltmek için tekliflerle şikayet dilekçelerini ulaştırsa, masaları her hafta çuvalla dilekçeyle dolsa, artık ne oluyor millet uyandı mı diye en azından bir silkelenir birşeyler az çok toparlanır diye düşünüyorum. Tabi bunun için halkın bilinçlenmesi lazım, umursaması, sadece 10 dakikasını alacak bu işi yapması lazım ama anlatsak da yapan çıkmaz. Milletçe bu hislerimizi kaybettik.

Thracian
29 Ocak 2018, 18:48
Türkiye'de 20 milyon kişi toplanıp vergileri protesto etsin, alacağı cevap şudur: "Siz 20 milyonsunuz. 60 milyon ses etmiyor, çoğunluk ne derse o olur."

Gerçekten böyle ise Türkiye gerçekten modern ve insancıl bir ülke.Bir kaç yıl önce bir ülkede dev bir protesto vardı.Bizzat 3 milyon insan sokaklara indi en az 20 milyon insan da evinden destekledi.Bu insanlara yöneticiler tarafından terörist yaftası yapıştırıldı hatta baş örtülü kadınların üstüne işemek,camii de içki içmek gibi asılsız suçlamalarda bulunuldu.Bir kaç kişi öldü,içlerinde çocukların da olduğu binlerce kişi yaralandı.Demek ki beterin beteri varmış.Ülkemize şükretmek lazım.Ya ülkemizde de böyle şeyler olsa.

sailor33
29 Ocak 2018, 19:39
Kamuoyu tepkisi verilmediği sürece, change org ile birşey olmaz.

Tabiri caizse "canlıyı görmeden olmaz"

hokahey
29 Ocak 2018, 19:45
zaten ekonomik olarak kimse alamıyor. kimse alamayınca ya firmalar kapatıp gidecek, ya da bir şekilde indirime gidilip, halkın mezkur mamüllere kolay bir şekilde ulaşımı saglanacak. başka bir yol yok.

bizim milletimiz isyan etmeyi sevmez. geçen koyu ak partili kardeşime sitem ediyordum. "pulsar alacaktın alamadın" diye serzenişte bulunuyordum. ki kendisi gelir seviyesi olarak benden çok aşağıda. bana el cevap olarak "almayıveririm abi" dedi.

sonuçta millet almazsa o fiyatlar düşecek.

DesAres
29 Ocak 2018, 19:49
Sakin,
illaki altına şaka diye yazmak mı lazım.

Kusura bakma bende seni dünyayı at gözlüğüyle bakanlardan sandım bir an ki sinirle :(

ogzcngdk
29 Ocak 2018, 19:50
bizim milletimize az bile donuna kadar almak lazım.

DesAres
29 Ocak 2018, 19:56
;4282129']Biz işimiz gereği....(diyorum ve detaya girmiyorum), patronla birlikte ehliyet harçlarının yüksekliğinden kaynaklı halkın maduriyetini ve ortaya çıkacak sorunları çözümleriyle birlikte konuşmak için sn....................' dan randevu alarak İstanbul' dan Ankara' ya makamına gittik. Yaklaşık yarım saatlik görüşmenin sonunda yüzümüze söylenen şey şuydu;

"-Öyle yaptık öyle olacak. Hem millet memnun size ne? Bize bu konuda yapılmış tek bir şikayet dahi yok size ne oluyor!"

Konu hakkında daha fazla bilgi veremiycem ancak adam haklıydı, haklısınız deyip arkamızı dönüp geri geldik.

Hep kendi aramızda konuşuyoruz, şikayet edip duruyoruz da hep birbirimize... Kaçımız hoşnutsuz olduğu konularla ilgili ilgili makama dilekçe yazıyor? Halkımız bu konuda bilinçlense, iki üç haftada bir her bir vatandaş bu konularla ve düzeltmek için tekliflerle şikayet dilekçelerini ulaştırsa, masaları her hafta çuvalla dilekçeyle dolsa, artık ne oluyor millet uyandı mı diye en azından bir silkelenir birşeyler az çok toparlanır diye düşünüyorum. Tabi bunun için halkın bilinçlenmesi lazım, umursaması, sadece 10 dakikasını alacak bu işi yapması lazım ama anlatsak da yapan çıkmaz. Milletçe bu hislerimizi kaybettik.

Millet uğraşmıyor ki sadece sözde var işleyiş yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Akılları anca başına gelir o zaman haklısın :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Ülke ne hale geldi.. Eskiden forumda " Az daha koy YBR AL " diye bir espiri vardı, artık kimse yapamıyor..

O zaman dans Sevgili dostlar.. :flower:

Aynen öyle YBR sıfır olmuş kaç bin lira keşke fiyatlar az olsada öyle deseler gene :(

hokahey
29 Ocak 2018, 20:03

ustam don da giderse lüle açıkta kalacak! yapma işte bunu yapma!

osiosborn
29 Ocak 2018, 20:12
Daha 1 sene önce evet dememiş miydik? Şimdi ne oldu da hayır kampanyası başladı?

Arranger
29 Ocak 2018, 20:32
https://youtu.be/ySNPMVHs2II?t=29s

emrb
29 Ocak 2018, 20:58
yeter .

BLUERAY
29 Ocak 2018, 21:15
https://i.hizliresim.com/lOvLJE.jpg (https://hizliresim.com/lOvLJE)

hachiko
29 Ocak 2018, 21:19
Kime ne diyorsunuz eşşek olmayın da semer vuran da olmasın..

DesAres
29 Ocak 2018, 21:21
Daha 1 sene önce evet dememiş miydik? Şimdi ne oldu da hayır kampanyası başladı?

Evet diyenlerin acısını bizler çekiyoruz maalesef :(

GT250rAlanya
29 Ocak 2018, 21:36
Güldürmeyin adamı Allah aşkına
Change.org hiç bir zaman işe yaramamış sadece mail adresi toplayarak data oluşturmya yarayan çöp tenekesinden başka bişey değil.
Bu ülkede bu düzen böyle gelmiş böyle gider.