PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ilk calistirmada mars aldiktan bir kac saniye sonra istop etme sebebi ?

devrimkr
29 Ocak 2018, 02:04
Arkadaslar moturumu yeni aldim 2 ay kadar oldu bmw g310r suan 1900 km de ve son zamanlarda motorum iki günden fazla calismadiktan sonra calistirmak isteyince marsa basiyorum mars aliyor ve iki uc saniye sonra istop, ediyor ikinci calistirmada da keze öyle, ücüncü calistirmada hafif gaz verip calistiriyorum calistiktan sonra 2,5 - 3 bin devride bir kac saniye tutmazsam gene gidiyor sonra kendini toparliyor acaba yagdan yada havalardan kaynakli olabilir mi yoksa bir sorun mu var ?

extagon
29 Ocak 2018, 02:12
bmw alıyorsun uğraştığın şeye bak. hava şartlarından dolayı olabilir dicem ama karbüratörlü değil motorun. fabrikasyondan subap ayarı hatalı olabilir. aynı problem bende de vardı motor ısınana kadar stop ederdi. subap ayarı yaptırdım geçti.

devrimkr
29 Ocak 2018, 02:25
bmw alıyorsun uğraştığın şeye bak. hava şartlarından dolayı olabilir dicem ama karbüratörlü değil motorun. fabrikasyondan subap ayarı hatalı olabilir. aynı problem bende de vardı motor ısınana kadar stop ederdi. subap ayarı yaptırdım geçti.

Hic sorma Bmw diye aldik (hindistanda üretildigini biliyorum(dum)) cinliden hallice cikti :)

khaledome
29 Ocak 2018, 09:28
Subap ayarı gibi görünüyor, garantiden yapmaları lazım.

Enes ŞENTÜRK
29 Ocak 2018, 09:42
karbüratörlü olmadığı için büyük ihtimalle subap ayarında ayarlattır hemen düzelir