PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletin dengesini kaybedip sürüklenen genç öldü..

hachiko
29 Ocak 2018, 00:36
Adana’da bir genç kullandığı motosikletinin hakimiyeti kaybetmesi üzerine 200 metre sürüklenerek hayatını kaybetti. Gencin yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi.

http://idora.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2018/01/28/motosikletin-dengesini-kaybedip-suruklenen-genc-oldu-10715713.Jpeg

Kaza, Seyhan ilçesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı Şakirpaşa kavşağına yakın bir noktada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 22 yaşındaki Ünsal Kutlar kullandığı 01 EUB 52 plakalı motosikletin direksiyon hakimiyetini yitirdi. Daha sonra motosikletten düşen Kutlar, 200 metre kadar sürüklendi. Kazayı gören vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Kutlar’a yaptığı incelemede olay yerinde öldüğünü belirledi. Gencin cenazesi otopsisi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kaza haberini alan Kutlar’ın yakını olay yerine gelerek gözyaşı dökerken, bazı yakınları ise sinir krizi geçirdi.

hokahey
29 Ocak 2018, 00:42
ekipman hayat kurtarır.

allah rahmet eylesin.

Ekarademir
29 Ocak 2018, 00:44
Kaza fotoğrafında ayakkabılar böyle gözüküyor ya hani. O manzara koyuyor işte.

Allah rahmet eylesin.

extagon
29 Ocak 2018, 02:06
benim kardeşimde çok dikkatisiz kullanırdı motosikleti. küçük bir kaza yaptı ve anında sattı motosikletini. umarım dikkatsiz insanlar küçük bir kaza ile derslerini alırlar ve canlarından olmazlar. bazısı kullanamıyor aga bu aracı. kişilik meselesi. adam var ışıkta beklemez şehir içi gazlar virajda yanlar. adam var ekipmanıyla sakin sakin gezer. doğal seleksiyon vesselam.

gibigibi1985
29 Ocak 2018, 03:09
Allah rahmet etsin.Acikcasi diğer taşıtların arasında, onlarla aynı ortamı kullanarak motor üstünde olmak ağır bir yük.Sevdiklerin ve sevenlerin var.kim ister geride gözü yaşlı ana baba, es çoluk çocuk bırakmak.İnanin orman içi yollar, köy yolları çokcok daha güzel.Ruzgar sükunet...

Guven
29 Ocak 2018, 07:03
Allah rahmet eylesin. Ailesine sabır versin.

typhoonca
29 Ocak 2018, 10:13
Allah rahmet eylesin. Fakat bi şey var anlamadığım 200 metre kadar nasıl sürüklenmiş bi aracın altında mı kalmış düştükten sonra bilgisi olan varmı ? Çok ciddi rakam 200 metre. Düşerek 200 metre sürüklenmek resimdeki motorun ulaşabileceği bi hızla imkansız duruyor.

oktay33
29 Ocak 2018, 10:52
Kask yok
Eğitim desen zaten hiç yok.
Yaşaması mucizeydi zaten.

Kural [ Z ]
29 Ocak 2018, 11:23
Allah rahmet eylesin. Fakat bi şey var anlamadığım 200 metre kadar nasıl sürüklenmiş bi aracın altında mı kalmış düştükten sonra bilgisi olan varmı ? Çok ciddi rakam 200 metre. Düşerek 200 metre sürüklenmek resimdeki motorun ulaşabileceği bi hızla imkansız duruyor.

Eğer düşüşe başladığı an uzun bir rampada aşağı yöndeyse mümkün olabilir. Benim 2007 yılında yaptığım kazada yaklaşık 110 km/h hızla giderken (mecidiyeköy/merter istikametinde Halıcıoğlu inişinde) orta şeridin ortasında yağın üzerinden geçmem sonucu (kaza sonrası beni arkadan takip edip yardım için duran aracın şoförü söylemişti, ben farketmemiştim) yaptığım kazada yaklaşık 200 metre sürüklendiğim ortaya çıkmıştı. Bu kazada ekipmanım ayakkabı hariç tamdı. Sonuç; kaza sonrası sol ayağın üzerindeki et kısmının neredeyse tamamı yoktu ve serçe parmak ile yanındaki parmağın ayak tarak kısmından bakınca yeri görüyor, ayağın içinden parmak geçiriyordum :) 3 ay sonra ayağımı 90 dereceden aşağı indirmeye, 7 ay sonra yürümeye başlamıştım. Ekipman olmasaydı zaten yoktum :cherry: Lütfen ekipmanın değerini anlamayan arkadaşlar artık biraz anlasın. O zaman motosiklet ayakkabım olsaydı yürüyüp kalkabilecektim. O zaman hiçbir ekipmanım olmasaydı sol kolum ve bacağım ile yüzümün solu tamamen yoktu, sağ kolum parçalanmıştı ve tramvadan ya o an ya da birkaç dakika sonra ölmüştüm.

Lütfen bu olaylardan biraz ders alalım. Saçım bozulmasın diye kask takmayan arkadaşlar, o kaskı takmazsanız saçınızın önemi kalmaz. Cenazede yıkarken saçınızı taramaz kuaföre götürmezler sizi :pale:

Birkan07
29 Ocak 2018, 14:44

Bende haberi okur okumaz " atın mk bol keseden atın " demiştim 200 metreyi görünce. Tabi bu şu haberdeki en gereksiz detay. Allah rahmet eylesin. Fotoğrafa bakınca ayakkabıya dalıp gidiyo insan istemsizce düşünüyo.