PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 MODEL YAMAHA YBR 125 Mİ? yoksa 2015 MODEL KANUNİ GT 170 Mİ?

mahfuz
27 Ocak 2018, 20:14
Arkadaşlar acil yardım!

Elimde iki seçenek var ya 2006 model ybr 125 alacağım ya da 2015 model kanuni gt170.
Ama hangisi olacağına karar veremedim çok fazla tanımıyorum iki motoru da daha önce kullanmadım. Zaten daha öncesinde kullandığım 2006 model yuki marka scooterım vardı. Şimdi bu motorlardan birini alacağım ama sizin de görüş ve önerilerinizi duymak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim :)

Stock Sever
27 Ocak 2018, 20:28
Fiyatları ne hocam bu aletlerin? Ona göre sana öneride bulunalım.

mahfuz
27 Ocak 2018, 20:48
İkisi de aynı fiyat 3250. önce kanuniye 3750 dedi de adam benim motosiklet ustam yyabancı değilsin ikisi de aynı fiyat olur dedi.

Mertcan39
27 Ocak 2018, 20:49
gt 170 deli titriyor olması lazım ya öyle hatırlıyorum sanki ybr de ne olduğu bellisiz drift filan bakamazmısınız o fiyata

mahfuz
27 Ocak 2018, 20:57
Ya şimdi durum şu tam olarak açıklayayım: Benim 2006 model scooterım vardı yuki marka. Ben bunu ustaya götürdüm takaslı saysın üzerine verilecek neyse para vereyim vitesli bir motosiklet alayım dedim. Ustaya gittik benim motoru 1500 saydı motorlara da 3250 fiyat çekti. 1500 çıkınca benim ödeyeceğim fiyat 1750 oluyor. Buda uygun geldi ama elinde sadece bu iki motor var ve bir karar vermem lazım araştırdım motorların ikisini de özellikle ybr çok dayanıklı bir motor olduğunu okudum sürekli ama kanuni hakkın da pek bilgi sahibi değilim. Durum bu hocam

BU ARADA KANUNİYİ USTA KENDİSİ TAMİR EDİYORDU GİTTİĞİM DE BANA DA BUNU TAMİR ETTİĞİNİ VE HER ŞEYİNİ TAS TAMAM YAPIP VERECEĞİNİ SÖYLEDİ.
YBR İÇİN DE EVDE YATIYOR ONU ÇIKARIRIM GENEL Bİ BAKIM YAPARIM AKÜSÜYDÜ FALAN DEDİ ÖYLE VERİRİM DEDİ.

Mertcan39
27 Ocak 2018, 20:59
Kanuni nin o modeli biraz sıkıntılı ybr de 2006 dan beri temizmi nasıl kullanılmış durumu ne bellisiz ben yine ybr seçerdim durumu iyi ise

mahfuz
27 Ocak 2018, 21:01
YBR için evde yatıyor kullanmıyoruz dedi. YBR ustanın kendisinin motosikletiymiş diğeri müşterinin.

DesAres
27 Ocak 2018, 21:36
Ya şimdi durum şu tam olarak açıklayayım: Benim 2006 model scooterım vardı yuki marka. Ben bunu ustaya götürdüm takaslı saysın üzerine verilecek neyse para vereyim vitesli bir motosiklet alayım dedim. Ustaya gittik benim motoru 1500 saydı motorlara da 3250 fiyat çekti. 1500 çıkınca benim ödeyeceğim fiyat 1750 oluyor. Buda uygun geldi ama elinde sadece bu iki motor var ve bir karar vermem lazım araştırdım motorların ikisini de özellikle ybr çok dayanıklı bir motor olduğunu okudum sürekli ama kanuni hakkın da pek bilgi sahibi değilim. Durum bu hocam

BU ARADA KANUNİYİ USTA KENDİSİ TAMİR EDİYORDU GİTTİĞİM DE BANA DA BUNU TAMİR ETTİĞİNİ VE HER ŞEYİNİ TAS TAMAM YAPIP VERECEĞİNİ SÖYLEDİ.
YBR İÇİN DE EVDE YATIYOR ONU ÇIKARIRIM GENEL Bİ BAKIM YAPARIM AKÜSÜYDÜ FALAN DEDİ ÖYLE VERİRİM DEDİ.

Motorunun ikinci eli ne kadarki adam o kadar veriyor ?
YBR temizmidir o kadar senedir ve kaçıncı sahibi acaba ?

Durumun yetiyorsa bence sendeki Yuki’yi sat üstüne biraz daha ekle sıfır Çinli al yada 2.el kronik sorunsuz 2016 model civarı km’si düşük bunlardan daha iyi olur bence.

Seko
27 Ocak 2018, 21:42
İkisine de bedava verseler binmem. Çita 180 Gold al daha iyi. 3250 TL'ye ne motorlar bulunur.

alp010
27 Ocak 2018, 21:46
Hocam motor kaç kilometrede kazası belası var mı bilmeden karar verilecek bir durum değil. Ustasına bunları sormak da dert eğer muhabbeti iyi kafa bir adamsa adam akıllı sorun motorların durumunu yok bilmişlik taslar iyi olmasa sana satar mıyım felan diye çıkışırsa ya da laf ederse hiç uğraşmaya değmez.

mahfuz
27 Ocak 2018, 22:01
arkadaşlar şimdi şöyle maddiyat yönünden pek fırsatım olmadığı için takaslı girdim motoru. Takaslı girmeden önce 1500tl ye satmak istedim kendi motorumu 2 ay durdu satılmadı çekme belgeli falan olduğundan dolayı sanıyorum ben de usta da böyle bir fırsat bulmuşken değerlendireyim dedim cebimden de pek para çıkmayacağı için rahatım. Motosikletlerin km lerini bilmiyorum çok detaylı konuşmadık ustayla ama hangi motoru alırsam alayım ikisine de vermeden önce fren balata zincir akü gibi genel bakımları yapacak verecek. Kanuniyse zaten tamirattaydı ben gittiğim de. Kanuninin tipi ve gücü araştırdığım da hoşuma gitti ama yamahanın da adı var. KM leri de ustaya ulaştığım zaman yazacağım. Bu ara da bu kadar ilgi beklemiyordum gerçekten hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Uğur
27 Ocak 2018, 22:58
Ybr temizse alınır.

Ama 11 senelik motor ne kadar temiz olur onu Allah bilir.

Yine de motor aksamı sağlamsa diğer kısımlar yavaş yavaş toplanır.

İlla bu ikisi arasında kalsam Ybr alırdım.

F54
28 Ocak 2018, 21:28
motor mekanik güzelse ybr alınır

cansakın
28 Ocak 2018, 22:05
ybr al rahat et en azından japon bütün kuryeler o motoru kullanıyor uygun fiyata uygun imkanla bınılecek motor bence ıyıdır

extagon
28 Ocak 2018, 22:15
elindeki scooteri sat. 2 bin tlye agility 125 al. torkuyla ölmeyen motoruyla ikiye katlar dediklerini. viteslede uğraşmamış olursun.

Kural [ Z ]
29 Ocak 2018, 09:58
Bu hesaba göre konuşuyorum;

Elindeki motosikleti satma,1750 dediğinin üzerine 500 daha koyup ikinci motosiklet olarak ybr125 al. Veya;

Elindeki motosikleti satışa koy, birebir takas seçeneği de olsun, ondan alacağından daha iyisini çok daha az farkla al.

İkisi arasında seçim yapılacaksa YBR çok daha doğru seçim olarak görünüyor.

Fikir vermesi açısından;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2008-model-yamaha-ybr-125-tum-bakimlari-yeni-522608351/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-acil-satilik-502208888/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-uygun-fiyatli-ybr-518468944/detay

O fiyata sana onları satıp elindekini almaya çalışan tamirciye de gitmeden önce iki kez daha düşün, sonra oturup bir kez daha düşün. 2006 model diyor, ikinci el sitelerindeki fiyatları araştırıp karar ver, mükemmel durumda almasan da az masrafla yeni gibi olabilir. Zaten ondan alacağın motosikletin akibeti de mechul.

mahfuz
29 Ocak 2018, 15:47
;4281894']Bu hesaba göre konuşuyorum;

Elindeki motosikleti satma,1750 dediğinin üzerine 500 daha koyup ikinci motosiklet olarak ybr125 al. Veya;

Elindeki motosikleti satışa koy, birebir takas seçeneği de olsun, ondan alacağından daha iyisini çok daha az farkla al.

İkisi arasında seçim yapılacaksa YBR çok daha doğru seçim olarak görünüyor.

Fikir vermesi açısından;
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2008-model-yamaha-ybr-125-tum-bakimlari-yeni-522608351/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-acil-satilik-502208888/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-uygun-fiyatli-ybr-518468944/detay

O fiyata sana onları satıp elindekini almaya çalışan tamirciye de gitmeden önce iki kez daha düşün, sonra oturup bir kez daha düşün. 2006 model diyor, ikinci el sitelerindeki fiyatları araştırıp karar ver, mükemmel durumda almasan da az masrafla yeni gibi olabilir. Zaten ondan alacağın motosikletin akibeti de mechul.

Evet haklısın. Zaten motosikletlerin ikisini de almaktan vaz geçtim. Kendim bir motor bulup alacağım. Bütçem 3500TL olacak. Bunun İçin önerileriniz var mıdır? Hangi Marka ve Modellere bakmalıyım? (Commuter-Chopper-Touring)

Kural [ Z ]
29 Ocak 2018, 15:56
O konu derya deniz... İhtiyaçlarınıza ve bütçenize, çevrenizdeki servis imkanlarına, kullanım tercihlerinize, kullanacağınız zamanlara, yakıt tüketiminin sizin için önemine, servis ve yedek parça maliyetlerine v.s v.s... göre değişir.

Siz güvenilir markalardan çevrenizdeki seçenekleri değerlendirip burada linkleriyle belirtirseniz birçok arkadaşımızın farklı yorumlarıyla biraz kafanız karışsa da doğru kararı vereceğinize eminim.

Örneğin; https://www.sahibinden.com/motosiklet?sorting=price_asc sahibinden' i iyice inceleyip kişisel tercihinizi yapabilirsiniz. Her kim ne derse desin esas olan sizin ihtiyaçlarınız ve içinize sinip sinmeyeceği :cat:

mahfuz
29 Ocak 2018, 16:37
Doğru Doğru söylüyorsunuz. Aslın da şimdi aklıma giren şey şu. RKS Titanic 150-r Motosiklet sıfırfiyatı 5000 TL bende ki 3500 TL yi verip geriye kalan 1500 ü Taksit yaptırabilirsem eğer alabilirim. RKS incelemelerini de izledim biraz o fiyata güzel bir motor gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz bu marka hakkında ?