PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. Vites Sorunu

CriminalS
27 Ocak 2018, 12:22
1 den 2 ye attıktan sonra gazı açtıktan bi süre sonra birden boşa atıyor . Bide bayır alağı 2 de kompresör e bindirdiğim zamanda briden boşa atıyor neden yapabilir ?
Debriyaj balatası bitik .
150 MH DRİFT

extagon
27 Ocak 2018, 13:23
motosikletin üzerinde apaçi istemiyor olabilir. bu bir tepkidir.

CriminalS
27 Ocak 2018, 16:53
Aciliyeti var yalnız pazartesi debriyaj balatası yaptıracam eğer başına geln varsa yardım etsin .

GT250rAlanya
27 Ocak 2018, 17:46
1 den 2 ye attıktan sonra gazı açtıktan bi süre sonra birden boşa atıyor . Bide bayır alağı 2 de kompresör e bindirdiğim zamanda briden boşa atıyor neden yapabilir ?
Debriyaj balatası bitik .
150 MH DRİFT

Debriyaj balatası mı yapalım sana uzaktan ? Hediye mi edelim. Git motosikletçiye ver parasını taksın. o kadar debriyaj çek bırak yapılırsa olacağı o....

YERUÇAĞI
27 Ocak 2018, 18:02
vitesten atmasının debriyaj balatası ile ilgisi yok,,debriyaj bitikse basarsın basarsın debriyaj kaçırdığı için motor gitmez

vitesten atması vites dişlileri ve senkromeç denilen sarı dişlilerle alakalıdır,,eğer motoru debriyajsız vitese geçirerek kullandıysanız zamanla vites dişlilerinin başı yıprandığıiçin zorlamalarda vitesten atma durumu meydana gelir

çözümü 2 tanedir 1 cisi arızalı dişlileri değiştirmek 2 cisi arızalı dişlileri taşlatmak,,tamirci zaten bunları sana söyler

CriminalS
27 Ocak 2018, 18:10
Debriyaj balatası mı yapalım sana uzaktan ? Hediye mi edelim. Git motosikletçiye ver parasını taksın. o kadar debriyaj çek bırak yapılırsa olacağı o....

Ne alaka ben ne diom sen ne dion ? 2. Vitesten neden atıyo diom debriyaj balatası ne alaka ?

L-SwitchD
27 Ocak 2018, 18:26
2. Vitesten atma durumu arkadaşın dediği gibi dişli lerin aşındığından olabilir yağdan da olabilir belki .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Hey allahım ya 😂😂sakin ol 😂😂

sinangenc
27 Ocak 2018, 21:45
Merhabalar 2015 model Yamaha YBR 125 esd model 12.000 km motorum var ve en son Castrol magnetic 10-40 yağ koydum onunla alakalı mıdır bilmem 2. vitesten 3.vitese atıyorum atıldığını duyuyorum ama ikide kalıyor.sürekli olmuyor tabi bazen gayet hafif dokunuşlarla bile vites 3 e geçiyor gün içinde bir iki kez oluyor bu durum

gogozh
27 Ocak 2018, 23:34
bu eylemı avatar'dakı motor mu yapıyor ?

uzay gemisi
28 Ocak 2018, 00:10
ikinci viteste bağıttırıldıysa, teker yapıldıysa dişli aşınmış olabilir. birde yağdan dolayı da yapabilir. büyük ihtimal en başta söylediğim sebeplerden ötürü dişliyi aşındırmışsın. mondial olduğu için yenisi pahalı değildir büyük ihtimalle

Kural [ Z ]
28 Ocak 2018, 07:28
Sanzımanda dişlilerde veya vites selektöründe sorununuz var gibi görünüyor. Sökülüp bakılması, arızalı kısımların değiştirilmesi gerekli ancak parça sorunu yaşayabilirsiniz. Çevremdeki mondial' ler ile yedek parça sorununu çok yaşıyoruz. Daha önce de söylemiştim mondial z-one' ın kafa grenajını, debriyaj balatasını dahi bulamamıştık :farao:

CriminalS
30 Ocak 2018, 02:00
!!!Acilllll