PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor trafikten men oldu ehliyetime el konuldu egzoza elveda

Burakesk
26 Ocak 2018, 22:14
Fazerımda tıger egzozlar var şu anda geçen çevirmeye girdim şansıma işte ceza puanım 80 miş egzoz cezasıyla 100 oldu ve ehliyete el konuldu 23ünde süresi doldu 2 ay alınmıştı ama trafiğe gittiğimde ehliyet kursuna gitcen 1 hafta ders görcen dendi gittim 600tl verdim kursa şubatta ders alcam 1 hafta sonra ehliyetimi alıcam yani siz siz olun ceza puanı olayına dikkat edin pazar günüde orjinal egzozlarımı takıcam motoru trafiğe sokucam neyse bahaneyle egzozları da söktüm satıcam sorumla bunların alakası yok ama ben salaklığıma yanayım aramızdada ders alacaklar dersini alsın bence inanın uğraşması çok kötü hadi para neyse gitti ama bide stresi var bu işin gelelim soruma
şimdi tıger egzozlar sökülecek orjinal egzozla arasında yakıt farkı ne kadar olur performans farkı olumlu olumsuz nası olur sizce

serif abi
26 Ocak 2018, 22:38
80 puana gelene kadar , hiç mi dikkat etmedin cezayı öderken falan ne biliyim dikkat edersin biraz

'-'
26 Ocak 2018, 22:41
geçmiş olsun

Burakesk
26 Ocak 2018, 22:41
aslında biliyodumda 80 puan olduğunu kaçamadım diyelim bu sefer fena kestiler önümü :D

PiedPiper
26 Ocak 2018, 23:54
Sevindim.. Beter olunuz.

uzay gemisi
27 Ocak 2018, 00:02
80 puan yaptığına göre trafikte rahat durmuyorsun fazlasıyla hakketmişsin geçmiş meçmiş filan olmasın kardeşim. şimdi aslanlar gibi uğraşıp geri al bakalım ehliyetini.

enescanatar
27 Ocak 2018, 00:04
İsabet olmuş

hokahey
27 Ocak 2018, 00:09
böyle motoru bağırta bağırta gitmekten ne zevk alıyorsunuz? geçen bu yüzden adana'da yaya giden iki kişi öldü biliyor musun?

35Türk
27 Ocak 2018, 00:49
İyi olmuş. Keşke ömür boyu el koysalarmış ehliyetine. Senin gibiler yüzünden biz bütün motosikletlilere düşman oluyorlar.

bindiregandi
27 Ocak 2018, 01:00
Bu tür durumlarda motoru bırakıp sessizce kaçmak lazım.

Nikkfurie
27 Ocak 2018, 01:28
üzülme trafikten men olmasaydın, bu gidişle Allah göstermesin belki dünyadan men olacaktın..

hiç olmazsa trafiğe dönüş var, dünyaya dönüş :pale:

patpop
27 Ocak 2018, 01:30
Bu tür durumlarda motoru bırakıp sessizce kaçmak lazım.
Afferin çok güzel bişi öğretiyorsunuz. Motoru bırakıp kaçsa ne olacak. Motor kendi üstüne değil mi? Ceza yine ona gelecek bana gelecek hali yok ya. Ayrıca çekici parası vs vs üstüne savcılıktan kaçtığı için ceza(para veya hapis) vs vs. Ha başkasının motoruna biniyorsa o ayrı ama benim motorumu bırakıp gidecek arkadaş bırak motor istemeyi bi daha yanıma uğramasın.

yaşlıveacemi
27 Ocak 2018, 03:22
Geçenlerde annemi, dayımın hanımını, kaynanayı ve benim hanımı aldım. Kırk yılda bir dışarıda bir şey yedireyim dedim. Annemin 30 yaşında torunu var (abimin oğlu) yaş ortalamasını tahmin edin. Kayın valide lokantanın bir üst katına zor çıktı sağlık durumu bu. Neyse oturduk hem yemek yiyoruz hem laflıyoruz o sırada sessizce bir motosiklet geldi tam önümüzde gaz açtı yer gök inledi. Hepimiz havaya sıçradık kayınvalide kıpkırmızı oldu kendin den geçti. Kırk yılda bir dışarı çıktılar oda burunlarından geldi.

Şimdi bu arkadaşlara sorarım ayıp değil mi? yazık değil mi? günah değil mi?

gokberk6426
27 Ocak 2018, 07:08
80 puan yaptığına göre trafikte rahat durmuyorsun fazlasıyla hakketmişsin geçmiş meçmiş filan olmasın kardeşim. şimdi aslanlar gibi uğraşıp geri al bakalım ehliyetini.

Sacmalik , ege gezimde yer yurt bilmedigim memlekette carsiya yemek yemek icin girdim ceza yedim , izmir de sahile gittik herkes motorla giriyordu ben de girdim zabita cevirdi adam 40 yilda bir kontrol yapiyoruz denk geldiniz dedi , eskisehirden kutahyaya giderken 92 km hizla 400₺ ceza yedim cevre yolundaydim daha eskisehir levhasi disina cikmamistim diye .Eskisehir merkez tek yon olan caddeye girdim araba girmez cok nadirdir tirin mirin 2-3 km hizim ya var ya yok park yeri bakiyorum polis ceza yazdi .Sonuc mu evet trafik canavariyim :D,toplam 1300 tlye yakin ceza ve 60 dan fazla puan :D

tommygun
27 Ocak 2018, 08:59
Geçmiş olsun, hocam sanki hep yanlış zamanlarda yanlış yerlerde bulunmuşsunuz gibi

Mlhbl07
27 Ocak 2018, 09:04
Sacmalik , ege gezimde yer yurt bilmedigim memlekette carsiya yemek yemek icin girdim ceza yedim , izmir de sahile gittik herkes motorla giriyordu ben de girdim zabita cevirdi adam 40 yilda bir kontrol yapiyoruz denk geldiniz dedi , eskisehirden kutahyaya giderken 92 km hizla 400₺ ceza yedim cevre yolundaydim daha eskisehir levhasi disina cikmamistim diye .Eskisehir merkez tek yon olan caddeye girdim araba girmez cok nadirdir tirin mirin 2-3 km hizim ya var ya yok park yeri bakiyorum polis ceza yazdi .Sonuc mu evet trafik canavariyim :D,toplam 1300 tlye yakin ceza ve 60 dan fazla puan :D

Abdestin kabul olmuyo ben sana söyliyim

Burakesk
27 Ocak 2018, 09:52
Arkadaşlar güzel öğütleriniz için teşekkür ederim ama bu motora ben o sesi duymak için biniyorum kimsenin yanına gelipte gaz açmıyorum çevre yolundayız zaten hep insanların dibine dibine girip rahatsız etmiyoruz yada ara sokaklarda gazlamıyoruz bi siz bilinçli kullanıcısınız biz apaçiyiz zaten (hiç sevmiyorum bana karşı çok bilinmiş şekilde konuşulmasını)

Birkan07
27 Ocak 2018, 10:05
Performansında yakıtında azcık düşer :) Senin puan 60a düştüğünde geri tak egzosu boşver :))

PiedPiper
27 Ocak 2018, 10:11
Arkadaşlar güzel öğütleriniz için teşekkür ederim ama bu motora ben o sesi duymak için biniyorum kimsenin yanına gelipte gaz açmıyorum çevre yolundayız zaten hep insanların dibine dibine girip rahatsız etmiyoruz yada ara sokaklarda gazlamıyoruz bi siz bilinçli kullanıcısınız biz apaçiyiz zaten (hiç sevmiyorum bana karşı çok bilinmiş şekilde konuşulmasını)

Gaz kolu çevirmeden motor sürebilmeyi bir ben öğrenemedim.
Ara sokaklarda hep rölanti demek...

BLUERAY
27 Ocak 2018, 11:13
son 11 ay icerisinde ceza puani 20 olan ağir ihlallerden 4 defa işlemek, yada küsurat ile 80 e varmak..... Hem motosiklet ile hem de genelde çevre yollarinda sürüş yaparken...

İlk defa böyle bir sürücü duydum..

enteresan...

MahmutBiner
27 Ocak 2018, 11:47

fazera tiger egzozla ceza yazan polis hiç egzoz görmemiştir diye düşünüyorum. Yazık olmuş bazen büyükşehirler avantajlı bu durumlarda. Anadoluda ve ufak şehirlerde egzoz gürültüsü bazen işkenceye dönüşüyor. Bütün eskişehir duyuyodur o sesi :) Geçmiş olsun.

Burakesk
27 Ocak 2018, 14:27
Performansında yakıtında azcık düşer :) Senin puan 60a düştüğünde geri tak egzosu boşver :))

sattım egzozları ya takmıcam bi daha zaten motoruda büyültmeyi düşünüyorum satılığa çıkartıcam nasipse alacağım yeni motora daha iyilerini takarız allah nasip ederse sezona satıp hayabusa alıcaz

mombohunter
27 Ocak 2018, 18:21
mt7 ye tiger egzos taktirsam ceza yer miyim
not mt 7 im yok 😀

Boldpilot
27 Ocak 2018, 18:37
mt7 ye tiger egzos taktirsam ceza yer miyim
not mt 7 im yok 😀

Egzozu bana yolla ben takayım motoruma , cezada yemezsin egzoz takmak için mt7 almanada gerek kalmaz 😊

tyrung
28 Ocak 2018, 00:05
Aslında bazı polisler ceza puanını soruyor. Direkt plakaya yazıyorlar. Hatta hiç uğraşmayıp direkt durdurup selam veren(aha cezadan yırttık), sonrada evine plakaya yazılmış cezayı yollayan polisler var :D

yaşlıveacemi
28 Ocak 2018, 02:58

Yahu ne anlatıyorsun her yerde trafik işaretleri aynı yer yurt bilmene gerek yok girilmez tabelası karsta da aynı eskişehirde de aynı egedede aynı ne alaka. Tek yön caddeye girmişsin ters den eskişehirde tirin mirinmiş yok ceza yazmışlar ne yapacaklar dı buyrun beyefendi kolonya lokum verelim mi diyeceklerdi?
Hız konusuna gelirsen burada bir derece haklılık payın var yollar olmuş çift şerit bölünmüş yol tarih olmuş 2018 hala 1930 hız düzenlemesi ile idare etmeye çalışıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

Sen o sesi duymak için binebilirsin ama başkalarının duymasına gerek var mı? Her halde dünyanın en büyük çölünde binmiyorsun? Mesele burada bilinçli olma meselesi değil saygılı olma meselesi ben zevk yapıyorum ama etrafta yaşlı var mı, hasta var mı, rahatsız olan var mı, var ise benim bunları rahatsız etme hakkım var mı meselesi.
mesele apaçilik olayına gelirse sonuçta hepimiz şu veya bu şekilde ceza yiyoruz. Ceza yemeyenimiz yoktur eğer yeni başlamadık sa. Fark şu birisi kural ve saygı tanımamayı kafa nereye biz oraya mantığı ile yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş diğeri anlık olarak bir kuralı çiğnemiş ve ceza yemiş.

gokberk6426
28 Ocak 2018, 07:10
Yahu ne anlatıyorsun her yerde trafik işaretleri aynı yer yurt bilmene gerek yok girilmez tabelası karsta da aynı eskişehirde de aynı egedede aynı ne alaka. Tek yön caddeye girmişsin ters den eskişehirde tirin mirinmiş yok ceza yazmışlar ne yapacaklar dı buyrun beyefendi kolonya lokum verelim mi diyeceklerdi?
Hız konusuna gelirsen burada bir derece haklılık payın var yollar olmuş çift şerit bölünmüş yol tarih olmuş 2018 hala 1930 hız düzenlemesi ile idare etmeye çalışıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

Sen o sesi duymak için binebilirsin ama başkalarının duymasına gerek var mı? Her halde dünyanın en büyük çölünde binmiyorsun? Mesele burada bilinçli olma meselesi değil saygılı olma meselesi ben zevk yapıyorum ama etrafta yaşlı var mı, hasta var mı, rahatsız olan var mı, var ise benim bunları rahatsız etme hakkım var mı meselesi.
mesele apaçilik olayına gelirse sonuçta hepimiz şu veya bu şekilde ceza yiyoruz. Ceza yemeyenimiz yoktur eğer yeni başlamadık sa. Fark şu birisi kural ve saygı tanımamayı kafa nereye biz oraya mantığı ile yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş diğeri anlık olarak bir kuralı çiğnemiş ve ceza yemiş.

Alsancak kordonda girdigim yerden her hangi bir trafik levhasi yoktu bir tane demir duba vardi adam bunu gosterdi bana kanit olarak . Yer yurt bilmedigim yer çine merkezine giriyorsun duz devam edersen ceza yaziyolar yemek yemek icin yer ariyordum, tek yonlu sokakta da park edicektim trafigi tehlikeye mi sokmakiydi yani bu �� ayaklarim yerdeydi 5 km hizim yoktur yani yurume hiziydi . Neyse benim gibi sacma sapan cezalar yemezsin umarim hele ege tarafinin polisleri ayri bi garip

Birkan07
28 Ocak 2018, 21:35
sattım egzozları ya takmıcam bi daha zaten motoruda büyültmeyi düşünüyorum satılığa çıkartıcam nasipse alacağım yeni motora daha iyilerini takarız allah nasip ederse sezona satıp hayabusa alıcaz

Yakışır yapıştır gelsin :) egzos candır boşver :flower:

GLADiUSS
28 Ocak 2018, 22:12
Egzozdan 20 puan mı yazdılar ilginç ben kaza yaptım 4 ay önce ben haklıydım 5 puan kesmişler benden

cem_fb
29 Ocak 2018, 10:17
Egzoza karşı değilim, diğer taraftan performans egzozu kullanıp üstüne susturucusunu çıkartmak insanlara saygısızlıktan başka bir şey değil. Motor o kadar gürültülü olunca tatmin olan varsa bir doktora görünsün; muhtemelen büyük bir problemi var.