PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çinli Enjeksiyonlu Getirse Alır Mısınız?

bireycell
26 Ocak 2018, 16:51
Merhaba arkadaşlar, ülkemizde üretim yapan markalar enjeksiyonlu getirmemekte hala direniyor. Mondial RX3 ile giriş yaptı iyi bir satış miktarı yakaladı ama yeni bir enjkeksiyonlu üretme kararı almadı keza rks'de aynısını yaptı. Bizler mi almaya karşıyız bu markalar mı kendine enjeksiyonlu konusunda güvenmiyor. Kuba'nın bu sene en az 2 enjeksiyonlu motoru olur diyordum (Benelli'den dolayı)ama getirmediler yıl ortasında getirmeleri gerekiyor çünkü 2019'da üretim yasak.

motokeyf
26 Ocak 2018, 17:06
Merhaba arkadaşlar, ülkemizde üretim yapan markalar enjeksiyonlu getirmemekte hala direniyor. Mondial RX3 ile giriş yaptı iyi bir satış miktarı yakaladı ama yeni bir enjkeksiyonlu üretme kararı almadı keza rks'de aynısını yaptı. Bizler mi almaya karşıyız bu markalar mı kendine enjeksiyonlu konusunda güvenmiyor. Kuba'nın bu sene en az 2 enjeksiyonlu motoru olur diyordum (Benelli'den dolayı)ama getirmediler yıl ortasında getirmeleri gerekiyor çünkü 2019'da üretim yasak.

Titanic 250 veya 250 Z-ONE diye bir model üretilir ve fiyatı 12 13 civarı olursa alınır. Kuba Benelli'yi burada toplayacak ona göre eğitimler alacak biraz daha avantajlı olabilir tabi bu avantajı fiyata yasıtmazsa

DesAres
26 Ocak 2018, 17:15

Euro 3 (BİTİM/SON SATIŞ) : "01.01.2019 tarihine kadar üretim devam edilebilir. Satış işlemleri ise 01.01.2021 tarihinde son bulacaktır."
2019'da bitse bile 2021'e kadar stok bitirme şansları var yani şimdiden stok yaparlarsa 2021'i rahat görürken niye getirsinler ki bence.

Carbondioxid
26 Ocak 2018, 17:17
Doğrusu " Karbüratör'lü modeller gelmeyecek "olmasın sakın ,

Rx3 Zongshen modelidir çinlidir hatta "zongshen" manası çok yaşa çin gibi bişeydi yanılmıyorsam, mondi'nin yahut başka firmanın üretimi değildir (cyclone abd, minsk rusya, rx3 mondial aynı model olup üretim yeri çin'dir sadece model isimleri konulmuştur.)

korayuzuner1
26 Ocak 2018, 17:27
Önceden çin malı 30 iken japon malı 100 idi..Çin malı almanın anlamı vardı.şimdi japon 15 ise çin 12 o yüzden çin malı almanın anlamı yok.

tommygun
26 Ocak 2018, 17:29
Çin'de üretilen motorların tutulmasının sebebi, uygun fiyat ve nispeten sınıfına göre çok da kötü olmayan görüntüleriydi. Aynı mantıkla 250'lik enjeksiyonlu bir makine getirdiğinde fiyat avantajın olmayacak. Doğal olarak talep daha düşük olacak. Tnt 25'lerin bayilerin elinde kalan sıfırlarını şu an 9500, 10.000 TL.ye alabiliyorken Bn251 muhtemelen 15.000 TL ve üstü olacak. (Her ne kadar Bn251 Abs.li ve Metzeler lastikle gelecek olsa da). Şu an tipi cezbedici, 250'lik enjeksiyonlu bir motoru 10.000 TL ve altına satsalar çok süper olurdu.

haydabre
26 Ocak 2018, 18:12
13 değilde 11 civarı olursa alınabilir dediğin gibi kuba avantajlı olacak diğer markalarda eğitim alacaklardır illaki ama kubanın çalışanları 3 marka üretecekler böylece daha bilgili ve kaliteli olacaktır ama iş burada bitmez bu markaların çok az servisi enjeksiyonlu konusunda bilgili servisler güçlendirilirse alınır fiyat japon ve hintliye oranla uygun olacaktır buda ister istemez bizleri cezbeder

zekeriyaimam
26 Ocak 2018, 18:18
Millet hintli bile alıyor çinli de satılır

polo34
26 Ocak 2018, 18:57
Ülkemizde 2011den beri rks cruiser 250 var, enjeksiyonlu, daha eski mondial destro 250 vardı, cruiser 250 bende de var, beklentilerimi karşılayan güzel, değişmeyeceğim bir araç oldu...

Seko
26 Ocak 2018, 19:35
Buccaneer 250 ve Speedy 110 scooter modellerinde enjeksiyon var. Zontes 250 modelinde de enjeksiyon bulunuyor. CF Moto'ların tümü enjeksiyonlu. Çin oğlu Çin olan Arora, Yuki, Moto Gusto, Asya ve Kanuni'den böyle bir şeyi zaten bekleyemeyiz.

Fiyat avantajı yok diyen arkadaşlara 250 cc'de 10 bin TL fark olduğunu hatırlatırım.

tmp
27 Ocak 2018, 10:42
Buccaneer 250 ve Speedy 110 scooter modellerinde enjeksiyon var. Zontes 250 modelinde de enjeksiyon bulunuyor. CF Moto'ların tümü enjeksiyonlu. Çin oğlu Çin olan Arora, Yuki, Moto Gusto, Asya ve Kanuni'den böyle bir şeyi zaten bekleyemeyiz.

Fiyat avantajı yok diyen arkadaşlara 250 cc'de 10 bin TL fark olduğunu hatırlatırım.

2017'de gelen zamlardan vergilerden sonra aradaki fiyat farkı çok açık bir şekilde belli oldu Mondial Kuba RKS hatta takip edebilirse Yuki uyugn fiyat ile gelecektir ama dediğim ilk 3 marka kesinlikle stok yapmak yerine bu yıl sonuna doğru hali hazırda bulunan modellerini enjeksiyonluya çevirecektir. Kuba 50 cc lerde stok yapabilir çok yüksek miktarlarda çünkü aşırı bir ağırlık verdiler 7 8 tane 50 cc model getirdiler. 50cc ler enjeksiyonlu olursa 7 bini bulacaktır o zamanda alınmayacaktır.

Kural [ Z ]
27 Ocak 2018, 11:19
Esasen; bilinenin aksine enjeksiyon teknolojisi karbüratör teknolojisinden daha ucuz maliyetlidir. Buna rağmen üretimi karbüratörden daha basittir, kontrolü yüksektir, daha hafiftir ve genellikle daha az yer kaplar. Enjeksiyon teknolojisi yeni icat edilmedi, konu teknolojinin yeni olması veya yeni uygulanması değil. Aslında maliyetleri yükselmeyecek, sadece üretimde geçiş dönemindeki maliyetler artacaktır ama bu rakkamlar düşündüğünüz kadar uçuk olmaz, sonuçta maliyet farkını bir yılda çıkarmaya çalışmayacak.

Buradaki kıstas bilindik konu. Nasıl ki otomobilde dizel ile benzinli motorlu araç arasındaki FİYAT FARKI 15.000/20.000 TL' den başlıyor, bu da aynı. Yani benzinli aldığınızda motor fiyata dahil, eğer dizel alırsanız sanki o motor yerine başka bir motor alıyormuşsunuz izlenimi veriliyor ki yanlış. Yani ben dizel motor seçeneğini kullanırsam benzinli motorun FİYATININ ÜZERİNE bunu ödüyorum. Peki komple motoru bu adamlar kaça satıyor? Sallıyorum 18.000 TL Benzinli motor. Dizel için verdiğimiz fark 20.000 TL diyelim. Bu otomobil ne kadar? 65.000 TL Yani sadece Dizel motoru 38.000 TL' ye almış oluyoruz. O mantıkla ÖTV ve KDV dahil tüm vergileri de düşünürsek, Dizel motorlu uygun fiyatlı bir sıfır km araç aldığımızda üretici bize kıyak geçip sadece motor parasına bize otomobili satıyor... Veya bizde (afedersiniz ama) enayilik var. Şemsiyeler bitmiyor bitmiyor bitmiyor:pr:

Enjeksiyonlu motosikletler için de durum çok farklı değil, aynı şey otomatik şanzımanlar için de geçerli :jocolor:

Seko
27 Ocak 2018, 11:27
2017'de gelen zamlardan vergilerden sonra aradaki fiyat farkı çok açık bir şekilde belli oldu Mondial Kuba RKS hatta takip edebilirse Yuki uyugn fiyat ile gelecektir ama dediğim ilk 3 marka kesinlikle stok yapmak yerine bu yıl sonuna doğru hali hazırda bulunan modellerini enjeksiyonluya çevirecektir. Kuba 50 cc lerde stok yapabilir çok yüksek miktarlarda çünkü aşırı bir ağırlık verdiler 7 8 tane 50 cc model getirdiler. 50cc ler enjeksiyonlu olursa 7 bini bulacaktır o zamanda alınmayacaktır.

Mevcut modelleri enjeksiyonluya çeviremezler çünkü onlar sadece basit montaj yapan firmalar. Ancak motor satın aladıkları Çin markaları enjeksiyonlu modeller getirirlerse onu alıp, marka basıp satarlar. Mondial Speedy 110'da olduğu gibi yani. Motor Spacy'nin birebir kopyası, Mondial de almış satıyor. Bu arada o motorun fazla satılmamasını da anlamıyorum.

Balc10
27 Ocak 2018, 14:29
Mevcut modelleri enjeksiyonluya çeviremezler çünkü onlar sadece basit montaj yapan firmalar. Ancak motor satın aladıkları Çin markaları enjeksiyonlu modeller getirirlerse onu alıp, marka basıp satarlar. Mondial Speedy 110'da olduğu gibi yani. Motor Spacy'nin birebir kopyası, Mondial de almış satıyor. Bu arada o motorun fazla satılmamasını da anlamıyorum.

Galiba arkadaşın anlattığı tam olarak bu mondial speedy tutulmadı rks citylblade tutulmadı ikisi de çok yakışıklı modellerdi ama kimse mondial kuba gibi markalara o paraları vermek istemiyor karbüratör üretimi durduğu zaman honda yamaha fiyatları biraz daha yükselecektir o zaman mecburiyetten alınacak.

Seko
27 Ocak 2018, 15:40
Speedy'nin fiyatı 5500 TL. Bence enjeksiyonlu bir motor için normal. Turkuaz ayarındaysa kesinlikle o kadar eder. Cityblade ise hem pahalı hem de plastik kalitesi çok kötü bir motor. Her tarafında ucuz sert plastik kulanmışlar. Ayak koyulan yerler bile basınca çıtırdayıp duruyor.

Ruling
27 Ocak 2018, 16:03
Speedy'nin fiyatı 5500 TL. Bence enjeksiyonlu bir motor için normal. Turkuaz ayarındaysa kesinlikle o kadar eder. Cityblade ise hem pahalı hem de plastik kalitesi çok kötü bir motor. Her tarafında ucuz sert plastik kulanmışlar. Ayak koyulan yerler bile basınca çıtırdayıp duruyor.

Speedy 2018'de yok diye biliyorum komple kaldırdılar kullanmadım ve görmedim ama citylbade parça kalitesi olarak başarılı ama buradaki nokta parça kalitesinden ziyade neden enjeksiyonlu modelleri tutmuyor seninde dediğin gibi orada ürettirip burada topluyorlar. Plastiği kaliteli yapmaları paraya bakar adamlar bu fiyata satamıyor plastiği kaliteli yapsa hiç satamayacak.