PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yetkili Servise Nakliye Oluyor mu? Garanti sürüyor

Arora
25 Ocak 2018, 18:22
Selamlar,

Ben 5 aylık Arora Toros 50cc Scooter kullanıcısıyım.40 yaşındayım ve bu benim ilk motorlu aracım.Bu yüzden çok bilgisizim ve yardımınızı rica edeceğim.
Scooter şu an çalışmıyor,arızasının çok ciddi olduğunu sanmıyorum,elektrik aksamı ile ilgili olabilir marşa basınca ses geliyor ama motor çalışmıyor ama ben hiç anlamadığım için yetkili servise götürmem gerek.Motor garanti kapsamında bu yüzden yetkili servise göndereceğim.Yetkili servisten önce sizden fikir almak istedim.

Sorum şu:
Garanti kapsamında ve hareket etmeyen scooter,firmanın imkanlarıyla adresten alınabilir mi?

VECİHİ
25 Ocak 2018, 19:17
Servisin nakliye aracı varsa, ücret karşılığında servise kadar getirirler motoru.

viper17
25 Ocak 2018, 20:51
adamlar abs takmış
http://www.mcnews.com.au/wp-content/uploads/2017/10/2018-Honda-Super-Cub-125-Concept-3.jpg

kurubuz
25 Ocak 2018, 23:01
Hem var hem yok. Ciddi markalar panelvan gönderip aldırıyor. Eğer garantiye giriyorsa para almıyor, girmiyorsa faturaya çekme bedeli ekliyorlar. Çİnlilerin de böyle yapması gerek ama garantiye sokmamak için ellerinden geleni yaparlar,çekici göndermezler. En iyisi servisi arayıp sorman.

F54
25 Ocak 2018, 23:05
garantisine sokayım bi poka yaradığı yok

SuleymanE
25 Ocak 2018, 23:08
Hocam malum havalar soğudu, akün zayıflamış olmasın? Eğer kolay bir yerdeyse akünü söküp yarım saat 12v bir güç kaynağıyla şarj edip yeniden takıp çalıştırmayı denesen?

Yada başka bir motordan ara kabloyla aktarma yapıp çalıştırmayı denesen?

Sorduğun soruya cevap olarak da her servisin aracı olmuyor ve garanti kapsamında motora yerinde müdahale veya taşıma hizmeti vermiyor birçok marka. Yani durum arabadaki gibi değil malesef.

Sizin kendi imkanlarınızla götürmeniz gerekecek. Benim bilgim bu yönde.

Arora
25 Ocak 2018, 23:29
Hocam malum havalar soğudu, akün zayıflamış olmasın? Eğer kolay bir yerdeyse akünü söküp yarım saat 12v bir güç kaynağıyla şarj edip yeniden takıp çalıştırmayı denesen?

Yada başka bir motordan ara kabloyla aktarma yapıp çalıştırmayı denesen?

Sorduğun soruya cevap olarak da her servisin aracı olmuyor ve garanti kapsamında motora yerinde müdahale veya taşıma hizmeti vermiyor birçok marka. Yani durum arabadaki gibi değil malesef.

Sizin kendi imkanlarınızla götürmeniz gerekecek. Benim bilgim bu yönde.

servisle konuşayim,almazlarsa motor nakliye ile göndereceğim,tüm cevaplar çok faydalı oldu çok teşekkürler.

İnanın o kadar cahilim ki bu konuda aküyü sökemem ve şarj edemem,başka araçtan şarj konusunda ise oturduğum çevrede araç sahibi yardım alabileceğim kimse yok.

Sizin anlayacağınız sıfır bilgi ile 40 yaşında scooter sahibi oldum.Bu yaşa kadar araba kullanmışlığım yok,motorlu taşıtlara çok uzak büyüdüm.İlk kez alınca da bigi sahibi olana kadar baya zor oluyor.

Teşekkürler

SuleymanE
25 Ocak 2018, 23:37
servisle konuşayim,almazlarsa motor nakliye ile göndereceğim,tüm cevaplar çok faydalı oldu çok teşekkürler.

İnanın o kadar cahilim ki bu konuda aküyü sökemem ve şarj edemem,başka araçtan şarj konusunda ise oturduğum çevrede araç sahibi yardım alabileceğim kimse yok.

Sizin anlayacağınız sıfır bilgi ile 40 yaşında scooter sahibi oldum.Bu yaşa kadar araba kullanmışlığım yok,motorlu taşıtlara çok uzak büyüdüm.İlk kez alınca da bigi sahibi olana kadar baya zor oluyor.

Teşekkürler

Rica ederim hocam, azda olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Hiçbir şeye başlamak için geç değil, motor sürmesi çok keyifli, alışınca bırakamazsınız zaten.

Bilmediklerinizi de yavaş yavaş öğrenirsiniz dert etmeyin. İlk başladığımızda bizler de bilmiyorduk, hep zamanla okuyarak, deneyerek, ustalara sorarak yavaş yavaş öğrendik.

İnternette ve forumda skuter bakımıyla alakalı güzel bilgiler var, fırsat buldukça ve denk geldikçe okumanızı öneririm.

Umarım motorunuzdaki sorun da en kısa sürede çözülür.

müsaitnick
26 Ocak 2018, 11:09
Selamlar ,

Aynısı başıma geldi. Garanti kapsamındayken aldırmak mecburiyetinde , eğer araçları yoksa siz motor çekicisiyle anlaşıp fatura miktarını ödetirsiniz.

Arora
26 Ocak 2018, 14:31
Teşekkürler