PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakma ve orijinal egzoz(slip-on) arasındaki fark?

mistikbaklav
25 Ocak 2018, 03:33
Öncelikle boğazdan sistemlerden bahsetmiyorum.

Sadece uç kısmı olarak çakma ve orijinal egzoz arasındaki fark nedir?:silent:

veya egzozsuz gezmek ve dandik bir egzoz takmak arasındaki fark nedir?

Araştırdığıma göre egzoz sadece sesi azaltmak için üretilen birşey değil. Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Ha bu herif neden bunu soruyor derseniz; evet, cbr 250'nin soba borusundan mümkün olduğunca ucuz bir şekilde kurtulmak istiyorum. Üzerindeki kaza izleri moralimi bozuyor.:farao:

< iLk@yy >
25 Ocak 2018, 03:50
performans egsozları adı üstünde anlaşılacağı üzerine performansa dayalı ürünlerdir

ama şu var. bu değişiklikler yapılırken sen motorun orijinal beynini kullanırsan beygirde artış değil düşüş meydana gelir.
egsozunda motora bir geri basınç vermesi gerekiyor hem motorun daha uzun ömürlü olması için hem de tam randımanlı çalışabilmesi için.
mantıken evet ucu açık çıkan gaz dışarı veriliyor olsada mühendislik açısından başka detaylar var

kısacası verdiğiniz para ile kuru gürültüden ve verdiğiniz paradan başka birşey elde etmiş olmuyorsunuz pek.
birde ses olsun mantığı ile alınan ama sesten çok kafa şişiren modeller var başka

benim motorumun üzerindeki egsozdada çizikler var devil marka.
değiştirmek istiyorum ama özelikle damla şekilli Magnum trophy serisinden bulabilirsem
diğerleri safi kulak ve baş ağrısı çünkü

Birkan07
25 Ocak 2018, 09:30
Egzos'un zehirli havayı azda olsa temizleyerek dışarı atması gibi faydaları olmasına rağmen üretim amacının en başında sesi azaltmak gelir. Egzossuz 100cc bi motor gece ramazan davulcusu gibi gider uyandıra uyandıra.

Sen profesyonel olarak performans almak ya da hp kazanmak için çabalamıyosun nihayetinde, en dandik egzos bile tatmin eder seni hiç düşünme yapıştır gitsin.

mombohunter
25 Ocak 2018, 09:38
Bende merak ettiğim bir soruyu paylaşayım hazır konuyla ilgili olarak. Mt 7 için Tiger-Performans-Egzoz-Full-Sistem-TRI-800-Full-Karbon u taktırsam ceza yermiyim. (Mt 7 yok şu an merakımdan soruyorum sesine hastayım)

zabuzaretta
25 Ocak 2018, 09:47
Performans ve çakma performans egzozlar arasında ne fark var bilmiyorum. Ama orijinal (OEM) egzoz ile performans veya çakma performans egzozlar arasındaki farkı biliyorum. Orijinal fabrika çıkışı (OEM) egzoz ile kulaklarınız çınlamaz, ama performans egzozlar hem kendi gürültüsüyle kulağınıza zarar verir hem de çevrenizdeki insanların kulaklarınızı çınlatmasına sebebiyet verir.

Kamu spotu: Acilen apaçiliği bırakman lazım.

EmirŞengezer
25 Ocak 2018, 09:50
Replikalarla orijinal slip onların arasındaki farkı anlamak için ikisini de söküp inceleyip karşılaştırmak lazım.
Son susturucu çok yüksek teknolojik bir ürün değil (dizayn aşamasındaki hesap kitap ölçüm işlerini geçer isek). Gerçeğiyle çok yaklaşık sonucu verecek taklitlerinin yapılması da zor değildir diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Bu arada cbr250den en iyi sesi veren egzoz üzerindeki orijinal egzozu..

Mamba09
25 Ocak 2018, 10:14
Takma egzoz gözünü seveyim takma. Çok kötü oluyor. Orjinali gayet güzel.

mistikbaklav
25 Ocak 2018, 13:44
Yok mudur orijinal sesini çok bozmadan kullanabileceğim bir egzoz? Üstünde çiziklerin göçüklerin olduğu egzozu gördükçe değiştiresim geliyor. Ayrıca fazla ağır ve çok ısınıyor. Ses umrumda değil. Görünüş çok kötü

Birkan07
25 Ocak 2018, 14:03
Yok mudur orijinal sesini çok bozmadan kullanabileceğim bir egzoz? Üstünde çiziklerin göçüklerin olduğu egzozu gördükçe değiştiresim geliyor. Ayrıca fazla ağır ve çok ısınıyor. Ses umrumda değil. Görünüş çok kötü

Moto Angela diye bi ablamız var youtube'da bak ona. Çok uyguna istediğin görsellerde bişeyler yapar sana. Susturuculu alırsın gürültü de yapmaz, dilediğinde çıkarırsın dan dan devam :)