PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözümüz Aydın OTOMOTİV BAKANLIĞI geliyor

fkambay
12 Ocak 2018, 16:23
Merhaba dostlar yeni bakanlık için ciddi ciddi düğmeye basmış herifler.

Dünya da bu bakanlığı kuracak 2. ülke olacakmışız Bizden önce Sovyetler birliği kurmuş onlarda dağılmış zaten :)
Çok ihtiyacımız vardı zaten yeni bakanlığa hayır anlamadığım şey bu sektörde dünya lideri olan Almanya da bile böyle bi bakanlık yokken bizde niye açılıyor..

Bakanlık açmanın ülkeye yüklü bir maliyeti yok mu ?
Ödediğimiz ÖTV yetmiyormuş gibi birde bakanlık gelirse ohoo bizi daha çooookk .....

Buyrun efenim muhalif kaynaklardan değil yandaş medyanın linkini veriyorum bakalım destekleyen olacak mı ?

Herkese iyi forumlar.

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/01/12/dugmeye-basildi-otomotiv-bakanligi-geliyor

hokahey
12 Ocak 2018, 16:38
otomotiv bakanlığı nedir lan?

_chaotic_
12 Ocak 2018, 16:52
mtv çok sıradanlaştı. yeni vergi türleri icad edecek sanırım

mustafa_325
12 Ocak 2018, 16:58
Ciddiye alınacak bir şey değil.

Birkan07
12 Ocak 2018, 17:21
Gerçekten ihtiyaç vardı, en azından kim geçiriyo bize adını biliriz :P

shruikan
12 Ocak 2018, 17:29
mtv çok sıradanlaştı. yeni vergi türleri icad edecek sanırım

amörsör vergisi misal

SuleymanE
12 Ocak 2018, 17:30
Otomotiv bakanlığı olacaksa motosiklet bakanlığı da isteriz, bizim neyimiz eksik? ::biggrinn

Ayrıca motosiklete konan vergiler ve mtv ler de az geliyor, acilen yükseltilmesi için çalışma yapılmalı :)

Birkan07
12 Ocak 2018, 17:35
Otomotiv bakanlığı olacaksa motosiklet bakanlığı da isteriz, bizim neyimiz eksik? ::biggrinn

Ayrıca motosiklete konan vergiler ve mtv ler de az geliyor, acilen yükseltilmesi için çalışma yapılmalı :)

Üzdün. Otomotiv içine herşey giriyo misal köri sos ve taze fesleğen.

SuleymanE
12 Ocak 2018, 17:40
Üzdün. Otomotiv içine herşey giriyo misal köri sos ve taze fesleğen.

Yahu olur mu öyle şey hiç, bir bakanlığın bir görevi olması lazım. Mesela tel zımba bakanlığı falan da kurulmalı acilen.

Baksana "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı" içerisine "otomotiv" girmemiş ki bakanlığını kurma gereği duymuşlar. Motosikleti "otomotiv" kapsar diyosun birde cık cık cık...
Bu kadar ham bir düşünce sizden beklemezdim...

Yoksa sen koskoca devlet büyüklerimizden daha mı iyi bildiğini iddia ediyosun??? Aman diyeyim, Reisin kulağına gitmesin, çekerler kulaklarını :)

Birkan07
12 Ocak 2018, 17:42
Yahu olur mu öyle şey hiç, bir bakanlığın bir görevi olması lazım. Mesela tel zımba bakanlığı falan da kurulmalı acilen.

Baksana "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı" içerisine otomotiv girmemiş ki bakanlığını kurma gereği duymuşlar. Motosikleti aynı bakanlık nası idare etsin? Cık cık cık beklemezdim bu kadar ham bir düşünce...

Yoksa sen devlet büyüklerimizden daha mı iyi bildiğini iddia ediyosun??? Aman diyeyim, Reisin kulağına gitmesin, çekerler kulaklarını :)

hahahah :queen:

Bence her birey kendi bakanlığını kursun akşamları asker basıp sabahları bir birimize savaş açalım :P

SuleymanE
12 Ocak 2018, 17:45
hahahah :queen:

Bence her birey kendi bakanlığını kursun akşamları asker basıp sabahları bir birimize savaş açalım :P

2023 de o kudrete de gavuşacaz iiiinnşalllaaaahhhh. :)

Bor-illimünati-gizli anşamalar üçgenini çözen halkımız sayesinde dünya bizi çok pis kıskanacak :P

Tek korkum dünyanın aşırı kıskanıp çattt diye ortadan ikiye ayrılma ihtimali. İnşallah o kadar da çok kıskanmazlar :queen:

zabuzaretta
12 Ocak 2018, 18:05
Ağam bizle eğleniyi... (https://www.cnnturk.com/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-bilimin-gelismesiyle-en-yakindan-ilgilenen-sahsimdir)

avarekasnak
12 Ocak 2018, 18:21
Benim de aklıma ilk olarak daha fazla vergi almak için yapılan bir hareket gibi geldi ama sonra maliye bu işi zaten hallediyor dedim.Yakında bisiklete de vergi gelirse şaşmam.

Memory42
12 Ocak 2018, 18:49
Konuya girdim. Güldüm. Çıktım :)

fz6_fazer
12 Ocak 2018, 18:55
Mehter bakanlığına ihtiyaç varken,şimdi nerden çıktı
Mehter kursuna gidip,alayına isyan yapacaktık
Motorsuz taşıtlarda vergi koyalım recebim,sarı lira vereceğim,almsan karakola gideceğim

gogozh
12 Ocak 2018, 19:04
Boru değil , arabalardan eşek yüküyle vergi kopariyorlar . Birileri bunun muhasebesini hatta daha fazla nasıl kalın hale getirmeliyiz diye hesap yapmak zorunda .

Bence doğru bir hareket , tebrik ederim . Allah sizi en yakın zaman da alır inşallah .

Osm@n
12 Ocak 2018, 19:11
"Trene bakan" olur da otomotive olmaz mı? Neyi eskik?

Zaten buharlı trenlerden sonra trenlerin seyir zevki kalmamıştı. Hızlı trenler de üstüne tüy dikti.

'-'
12 Ocak 2018, 19:15
doksanlarda böyle bişey olacağını söyleseler, inanamazdım

hasmet
12 Ocak 2018, 19:22
Muhtemelen yanlis anladik biz. Otomotiv deyince aklimiza araba uretimi geliyor. Ama o konu degil galiba.

Dusununce gercekten de otomotiv ulkemizde cok onemli, iki sebepten dolayi:

1. Devletin en onemli vergi kaynagi aractan alinan vergiler
2. Devletin onemli harcamalarindan biri makam arabalari

Bunlar icin gelmistir belki bakanlik? Onemli yani.

'-'
12 Ocak 2018, 19:28
Devletin onemli harcamalarindan biri makam arabalari

son derece yanlış bir tespit

https://www.youtube.com/watch?v=BGqknWobjjc

Seko
12 Ocak 2018, 19:33
Biz dünyanın yükselen gücüyüz Almanya ise, işte eyy Almanya yani...

hokahey
12 Ocak 2018, 19:38
hemen dashaq geciyonuz. burada buyuk bir istihdam hareketi görüyorum. bakan, bakan yardımcısı, müsteşar, daire başkanı, genel müdür, müdür, şef, uzman, memur, şoför, hizmetli.

bakınız ne kadar büyük bir istihdam oluştu. hemen kıskançlık göstermeyi kesin.

_chaotic_
12 Ocak 2018, 20:43
amörsör vergisi misal

Eveet çok mantıklı. Amortisör çok mu gerekli sanki kardeşim. Takır tukur da gidebilirsiniz. Ama yok illa amortisör isterim çukura girince rahat edeyim derseniz vergisini verirsiniz. Hem osmanlıda amortisör mu vardı. Bir gecede cahil kaldık. Eeyyy amortisor sen kimsin ya!

F54
12 Ocak 2018, 22:09
hemen dashaq geciyonuz. burada buyuk bir istihdam hareketi görüyorum. bakan, bakan yardımcısı, müsteşar, daire başkanı, genel müdür, müdür, şef, uzman, memur, şoför, hizmetli.

bakınız ne kadar büyük bir istihdam oluştu. hemen kıskançlık göstermeyi kesin.

özel güvenliği unutma bizde sebeblenelim :)

Shrieker
12 Ocak 2018, 22:20
otomotiv bakanlığı nedir lan?

Ekstra geçirmeye geliyorlar. Başka açıklaması yok.

BatuhanK
12 Ocak 2018, 22:25
İstihdam için açılmadığı kesin. Açılsın, icraatlerine bakar, olan bir şeyi eleştiririz hep beraber

hokahey
12 Ocak 2018, 22:25
özel güvenliği unutma bizde sebeblenelim :)

hahaha haklısın özel güvenlik, kaloriferci, aşçı, vhki, teknik personel, çaycı ve daha bir sürü şey..

fkambay
12 Ocak 2018, 22:30
İstihdam için açılmadığı kesin. Açılsın, icraatlerine bakar, olan bir şeyi eleştiririz hep beraber

Tamamen rant sağlama amaçlı acilir kesinlikle bi işe yaramayacagindan eminim milli savunma bakanligi ya da adalet bakanlığı vb şu an nasıl hiç bir işe yaramiyorsa bu da yaramayacak.

BatuhanK
12 Ocak 2018, 22:32
Tamamen rant sağlama amaçlı acilir kesinlikle bi işe yaramayacagindan eminim milli savunma bakanligi ya da adalet bakanlığı vb şu an nasıl hiç bir işe yaramiyorsa bu da yaramayacak.

Yaramıyor mu? Ben işgale başlıyorum o halde:mrgreen:

yürekçe
12 Ocak 2018, 22:46
3 tarafı deniz olan ülkemizde denizcilik bakanlığı yok. Aklıma, vizontele tuuba'daki kütüphane müdürü bölümü geldi

[YT]XJpwrO3MjjU[YT][COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=XJpwrO3MjjU

Beceremedim. Biri yardımcı olsun yaa

anılbel
12 Ocak 2018, 22:49
Çorabı bizim egzosa tikayacaklar besbelli ;) hayyyyret edersin ...

fkambay
12 Ocak 2018, 23:09
Yurekce :)

fatih.met
12 Ocak 2018, 23:09
birde kütüphanemiz olsa fena olmazdı.

Yurekce :)

piştiii :mrgreen: aynı anda nasıl başardık.

SuleymanE
13 Ocak 2018, 01:30
birde kütüphanemiz olsa fena olmazdı.

piştiii :mrgreen: aynı anda nasıl başardık.

Video bu konuya cuk diye oturmuş. Videodaki kütüphaneyi otomobil, müdürü de bakanlık ile değiştirin, alı size konunun en güzel özeti :D